Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: Luperci Faviani » 19 lut 2013, 23:13

charondas pisze:
Luperci Faviani pisze:[i]Każda próba charakteryzuje się jakimiś trudnościami - jak już pisałem - i te trudności nie mogą usprawiedliwiać porażki. Próba polega właśnie na tym, aby te trudności przezwyciężyć.


to bardzo nieczule i surowe podejscie

Zgadzam się, ale każdy potencjalny samobójca powinien wiedzieć, że taryfy ulgowej nie ma. Lepiej aby dowiedział się w ten sposób (np. tu na forum), niż po swojej tragicznej śmierci. Nie należy także oszukiwać osób bliskich samobójcy. Jeśli wmówi się im, że ich ukochany samobójca ma się dobrze, kto będzie się za niego modlił? Pociecha jest jedynie w tym, że dusza samobójcy też będzie zbawiona.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Prosba o modliwe za Pawla narkomana-samobojce.

Postautor: kakofonia myśli » 20 lut 2013, 07:54

Myślę, że nie tyle powinniśmy się koncentrować na skutku, co na przyczynie :( Może gdybyśmy wszyscy byli trochę bardziej wyczuleni na krzywdę drugiego człowieka, gdybyśmy potrafili okazać miłosierdzie i wesprzeć bliskie nam osoby, kiedy tego potrzebują, byłoby mniej takich przykrych sytuacji. Całe życie zastanawiałam się, czy żeby popełnić samobójstwo trzeba mieć niesamowitą odwagę, czy być po prostu tchórzem? 35 stuknęło i nadal nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi :o Łatwo jest grać na emocjach ludzi publikując taki artykuł, problem polega na tym, że ludzie szybko zapominają, a prawda zawsze pozostanie gdzieś po środku...

Luperci Faviani pisze:Pociecha jest jedynie w tym, że dusza samobójcy też będzie zbawiona.


Ale zanim to nastąpi będzie miał 'dzień świstaka'.. Bo podobno przed pewnymi rzeczami uciec się nie da :)
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Poprzednia

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości