"Księga Duchów" więzienia

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

"Księga Duchów" więzienia

Postautor: Bresson » 23 lip 2017, 14:15

Witam serdecznie. Myślę że każdy z nas powinien nie tylko pracować nad własnym rozwojem, ale też pomagać innym w tym rozwoju. W końcu wszyscy gramy w jednej drużynie. Jeżeli chociaż jeden zły człowiek wróci na drogę dobra to będzie fantastyczna wiadomość. Pomyślałem o więzieniach. Dlaczego tam ma nie zaświecić światło spirytyzmu? Jeżeli każdy z nas wysłałby "Księgę Duchów" do więzień to być może znajdą się tam tacy którzy ją przeczytają i zmienią swoje życie na lepsze.

Tutaj jest artykuł na ten temat
http://mazowieckie.naszemiasto.pl/artyk ... id,tm.html
Awatar użytkownika
Bresson
 
Posty: 25
Rejestracja: 18 sty 2017, 18:17

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: Mirek » 23 lip 2017, 18:09

Jest tylko mały problem. Mało kto zna pragnienia własnej duszy, a co dopiero poznać pragnienia duszy drugiego człowieka.
Jeżeli nie poznamy pragnień duszy bliźniego nasza pomoc w rozwoju może mieć dla tamtej duszy katastrofalne skutki.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: czarnyMag » 30 sie 2017, 00:31

Mirek pisze:Jest tylko mały problem. Mało kto zna pragnienia własnej duszy, a co dopiero poznać pragnienia duszy drugiego człowieka.
Jeżeli nie poznamy pragnień duszy bliźniego nasza pomoc w rozwoju może mieć dla tamtej duszy katastrofalne skutki.


Nie ma jak ładne usprawiedliwienie. Skoro gość za kratami nie wie nic o spirytyzmie to najpierw musi zapragnąć się dowiedzieć tego :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: Pawełek » 30 sie 2017, 05:37

czarnyMag pisze:Nie ma jak ładne usprawiedliwienie. Skoro gość za kratami nie wie nic o spirytyzmie to najpierw musi zapragnąć się dowiedzieć tego :lol:

Może nawet nie jest świadomy, że takie coś jak spirytyzm istnieje ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: czarnyMag » 30 sie 2017, 08:24

Pawełek pisze:
czarnyMag pisze:Nie ma jak ładne usprawiedliwienie. Skoro gość za kratami nie wie nic o spirytyzmie to najpierw musi zapragnąć się dowiedzieć tego :lol:

Może nawet nie jest świadomy, że takie coś jak spirytyzm istnieje ;)


Chryste! Ty jesteś świadomy, że to jest prawda - podaj mu ją więc (jak mu nie podasz to się nie dowie)! Niech on sam wybierze!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: OneNight » 03 wrz 2017, 16:27

Musi sam na to wpaść. Ty wciskasz innym swoje "prawdy" na siłe i nikt ich nie kupuje - czysta psychologia.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: czarnyMag » 04 wrz 2017, 23:37

OneNight pisze:Musi sam na to wpaść. Ty wciskasz innym swoje "prawdy" na siłe i nikt ich nie kupuje - czysta psychologia.


Mnie "kupili" już ci co mieli kupić! Prymat w "prawdzie" możesz sobie wziąć królu złoty :)
Tylko napisz do jakich wniosków doszedłeś ostatnio? Ateizm? :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: Hansel » 05 wrz 2017, 12:02

Na pewno dobrym pomysłem było by gdyby każdy kto ma taką możliwość podarował bibliotece w swoim mieście ksiązki Kardeca
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: czarnyMag » 06 wrz 2017, 09:18

Hansel pisze:Na pewno dobrym pomysłem było by gdyby każdy kto ma taką możliwość podarował bibliotece w swoim mieście ksiązki Kardeca


A wiesz z jakim obciachem wiąże się w Polsce pójść do biblioteki i oddać tam książkę spirytystyczną? Spirytyzm jest traktowany w Polsce jak okultyzm (oczywiście można polemizować z panią bibliotekarką która co niedzielę robi za wycieraczkę w kościele :) ale to obciach :!:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: "Księga Duchów" więzienia

Postautor: Hansel » 06 wrz 2017, 10:52

czarnyMag pisze:
Hansel pisze:Na pewno dobrym pomysłem było by gdyby każdy kto ma taką możliwość podarował bibliotece w swoim mieście ksiązki Kardeca


A wiesz z jakim obciachem wiąże się w Polsce pójść do biblioteki i oddać tam książkę spirytystyczną? Spirytyzm jest traktowany w Polsce jak okultyzm (oczywiście można polemizować z panią bibliotekarką która co niedzielę robi za wycieraczkę w kościele :) ale to obciach :!:
Ja tam żadnego obciachu nie widzę bo w jednej bibliotece znalazłem książki które same siebie określają jako okultystyczne.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości