oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: gaba75 » 22 cze 2015, 12:47

Mirek, nie szukaj proszę dziury w całym. Chcesz pomóc, to zrób to, nie to nie.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Mirek » 22 cze 2015, 13:47

Luperci Faviani pisze:Nie wiem co masz na mysli. Sama chec udzielenia pomocy nie jest niczym nieodpowiednim.

Myślę, że chce komuś coś udowodnić i tak naprawdę nie pytała tą rodzinę, co potrzebuje. Dlatego nic o niej nie chce powiedzieć. A jeżeli pytała, to zapewne ta rodzina podziękowała jej za pomoc. Trochę nie rozumie, co to pomoc, a co narzucanie swojej woli. Pomoc źle ukierunkowana szkodzi.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Krzysztoff » 22 cze 2015, 15:44

Mirek pisze:Myślę, że chce komuś coś udowodnić i tak naprawdę nie pytała tą rodzinę, co potrzebuje. Dlatego nic o niej nie chce powiedzieć. A jeżeli pytała, to zapewne ta rodzina podziękowała jej za pomoc. Trochę nie rozumie, co to pomoc, a co narzucanie swojej woli.


Mirek , nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale to co napisałeś to twoje WYOBRAŻENIE za którym budujesz sobie pewne NASTAWIENIE.

Do czego prowadzi ciągłe budowanie wyobrażeń i nastawień przeczytaj w internecie, z pewnością dla twoich rozmówców nie jest to przyjemne
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: gaba75 » 22 cze 2015, 16:09

Mireczusiu,kochany, czy jak masz chęć obdarować jakiegoś swego przyjaciela prezentem,którego na pewno pragnie, to go pytasz o zgodę, czy zgadza się byś opowiedział mu o niespodziance jaka dla niego szykujesz i pytasz go tym samym czy mu się to spodoba?
Nie chcę wdawać się z Tobą w dyskusje, bo nie zamierzam siedzieć z założonymi rękami, ale czynić dobro, MIMO WSZYSTKO.
Więc jeśli chcesz zrobić coś dobrego, to się przyłącz po prostu, a jeśli nie też zrozumiem, tylko nie chrzań, ok?
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Mirek » 22 cze 2015, 18:49

gaba75 pisze:Mireczusiu,kochany, czy jak masz chęć obdarować jakiegoś swego przyjaciela prezentem,którego na pewno pragnie, to go pytasz o zgodę, czy zgadza się byś opowiedział mu o niespodziance jaka dla niego szykujesz i pytasz go tym samym czy mu się to spodoba?
Nie chcę wdawać się z Tobą w dyskusje, bo nie zamierzam siedzieć z założonymi rękami, ale czynić dobro, MIMO WSZYSTKO.
Więc jeśli chcesz zrobić coś dobrego, to się przyłącz po prostu, a jeśli nie też zrozumiem, tylko nie chrzań, ok?

I w ten sposób potwierdziłaś to co napisałem.
Masz rację. Młoda para zawsze się cieszy z prezentowych niespodzianek gości weselnych, gdy dostaje 4 żelazka, 5 ekspresów do kawy, 3 tostery, itp. Bo po co uzgadniać, co młodzi potrzebują. Przecież wtedy nie będzie to niespodzianka, a my wiemy, że młodzi potrzebują żelazka.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: gaba75 » 22 cze 2015, 21:54

Mirku, Rozumiem, ze Ty nie rozumiesz, co sam piszesz. Ja dostałam też prezenty jak wychodziłam za mąż, powielające się, ale nie robiłam z tego problemu, wręcz przeciwnie, po zastanowieniu się głębszym, co mogę z tym zrobić jest wiele opcji, a mianowicie: albo zostawić sobie na czarną godzinę kiedy jedno żelazko się zepsuje, będzie drugie jak znalazł, albo np ofiaruję komuś kto jest w potrzebie, albo sprzedam i będę mieć pieniądze na coś zupełnie innego. Jeśli masz problemy takiego typu w swoim życiu, że nie widzisz wyjścia z sytuacji, to jesteś przegrany i znak, ze nie potrafisz kochać.
Mirku, nie zmuszam Cię byś pomagał. Jeśli tak to odbierasz, to Twoja sprawa. Ja na tyle na ile mogę pomagam,bo po to żyję na tej ziemi by służyć innym w potrzebie, a nie po to, by szukać dziury w całym. Więc jeśli byłbyś tak łaskawy, to określ się w tym temacie. Stajesz się wobec mnie opryskliwy, a to stwarza nie miłą atmosferę. Jeśli taki jest Twój cel, aby mnie prowokować, to wiedz, ze nie robisz już na mnie wrażenia swoimi podskokami, typu, "Gaba jest do niczego, przestańcie z nią gadać". Sugerowanie innym jak mają się odnieść do mojej prośby jest niestosownym zachowaniem wobec tych ludzi ich uczuć, emocji, przekonań itp.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Mirek » 23 cze 2015, 06:12

Tak naprawdę, to Ty nie dokońca rozumiesz, co to znaczy pomagać osobą potrzebującym.
Powinnaś wiedzieć, że nie każdy tak samo myśli jak Ty. Ja poprostu nie wiem co ta rodzina potrzebuje, więc nie wiem jak jej mam pomóc.
To coś napisała, to Twoja lista potrzeb dla tej rodziny i wcale nie musi się pokrywać z ich potrzebami.
Nie lubię marnować pomocy tylko dlatego, że ktoś ma takie, a nie inne wyobrażenie co jest dobre dla drugiego człowieka.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Xsenia » 23 cze 2015, 07:43

Spróbuję was pogodzić :) [choć pewnie kręcę sobie sznur na szyję, ale co tam] :)
Fakt: Gaba ma rację, że czasem człowiek nie pyta na co komuś 5zł. Po prostu daje, bo czuje potrzebę pomocy i już. Nie pyta czy ten człowiek wyda te 5zł na bułkę i serek, czy na winko marki winko.
Fakt: Gaba poprosiłaś o duże rzeczy: płytki łazienkowe, panele, pralkę. To nie są rzeczy, które zazwyczaj daje się od tak. Mirek po prostu chce się upewnić, że ta rodzina na pewno potrzebuje właśnie takich przedmiotów. Twoje wymigiwanie się od odpowiedzi na te proste pytanie i mówienie o "niespodziankach" dla tej rodziny sugeruje, że ta rodzina wcale nie prosiła o pomoc, a uszczęśliwianie ich na siłę może przynieść dokładnie odwrotny skutek. Mirek ma więc słuszne wątpliwości.
Nie przeczę, że ta rodzina rzeczywiście może potrzebować tego co napisałaś Gaba. Ale zanim zaczniesz im znosić do domu płytki i panele i pralki, to najpierw upewnij się, że taki prezent zostanie dobrze przyjęty i właściwie wykorzystany. :)
Takie jest moje zdanie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Nikita » 23 cze 2015, 13:20

Mirek czy Ty komus kiedykolwiek pomogles?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Mirek » 23 cze 2015, 15:10

Nikita pisze:Mirek czy Ty komus kiedykolwiek pomogles?

"Niech nie wie prawica, co czyni lewica."
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości