oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: gaba75 » 19 cze 2015, 08:04

Dzięki Luperci za wyjaśnienie. To, że mieszkasz we Francji, nie musi być powodem do odmowy pomocy jakiejkolwiek. Jeśli nie masz możliwości by nawet coś lekkiego przesłać tej rodzinie, by dużo nie wydawać na przesyłkę, to chociaż wymyśl sam co mógłbyś ofiarować od siebie i zrób to. Może dobre słowo,może kartkę z życzeniami jak dziecko przyjdzie już na świat? Może modlitwę? Spróbuj pomyśleć i działaj, ja wysuwam ze swej strony prośbę do Ciebie teraz w tej rubryczce w tym poście, a do innych w całym temacie.
Będę naprawdę wdzięczna w imieniu tej rodziny.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: gaba75 » 19 cze 2015, 08:06

A może Luperci, posiadasz jakąś ciekawą książkę dla dzieciaków, którą mógłbyś im przesłać, która Tobie zalega w biblioteczce, a im się przyda? Sprawdź proszę
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Mirek » 19 cze 2015, 08:38

Gaba mogłabyś coś więcej o tej rodzinie napisać? Co jest powodem ich tak trudnej sytuacji?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Luperci Faviani » 19 cze 2015, 08:43

gaba75 pisze:To, że mieszkasz we Francji, nie musi być powodem do odmowy pomocy jakiejkolwiek.

To nie jest kwestia odmowy pomocy, ale rozsadnego dysponowania srodkami. Wyslanie malej paczuszki, w ktorej nic sie nie miesci, z Francji do Polski kosztuje 40 zl, a wyslanie normalnej paczki z trzy razy tyle. Wiec wole przeznaczyc te pieniadze na inna akcje, ktora w tym momencie organizujemy, niz placic poczcie za przeslanie do Polski przedmiotu bez wiekszej wartosci, tylko po to, aby nazywalo sie, ze pomagam.

Ewentualnie, mozesz podeslac mi na PW link do jakichs konkretnych artykulow w sklepach internetowych (nawet jakies dobre artykuly higieniczne), a ja zobacze na ile mnie stac.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: gaba75 » 19 cze 2015, 10:12

To może Luperci, napisz mi na PW ile móglbyś przeznaczyć i wtedy coś się nam obojgu rozjaśni, także prośba do Ciebie, napisz mi na PW, ok? I z góry wielkie dzięki.

Mirku,
powód? Ja to widzę tak, ze powodem jest brak odpowiedniego wsparcia ze strony innych, np MOPS, szkoła. Nie wystarczy dać ludziom pieniędzy i zostawić niech się dzieje co chce. Instytucje państwowe winny wspierać ludzi fachowo, a nie dać pieniądze i umyć ręce. Psycholog niby jest, ale gdzie, pedagog też. Wszyscy się boją, a strach ma tylko wielkie oczy.
Odkąd ja postanowiłam pomóc tej rodzinie, wszyscy nagle się przebudzili,że to niby jak ja dałam radę to i oni coś zrobią, bo co to taka Gabryśka. No cóż widocznie ojciec Hany miał rację mówiąc, że posiadam dużo siły. Tylko szkoda, że nie potrafię sama sobie pomóc i rozwiązać problemu z brakiem wsparcia finansowego, ale widocznie musi tak być, że muszę czekać.
Ja nie mogę zostawiać ludzi bez wsparcia. Taką mam misję do wypełnienia i tak chcę działać, bo przynosi mi to radość, jak widzę radość innych. Jak widzę, jak idą do góry, to pobudza do nowych wyzwań, do działań i inspiruje, dodaje również sił. Bo jak Ty komuś pomożesz, to i Ciebie Niebo nie zostawi bez wsparcia, kiedy będzie potrzeba.
A z czego Jurek Owsiak ma tyle siły do corocznych wystąpień i pomagania innym? Z tego, że wystarczy spojrzeć na jego działalność i już wiadomo, że warto pomagać. I on na tej idei bazuje. Gdyby nie miał czystego serca, nikt nie pomógł by mu działać i nie rozrosłoby się jego działanie na taką skalę.
Tak więc, zasada jest taka, DROBNOSTKA DANA PRZEZ KOGOŚ DLA KOGOŚ A CIESZY.
Czy nie gryzło Was nigdy sumienie, jeśli minęliście człowieka w potrzebie? Ja zawsze zastanawiam się nad tym, czy jeśli ja nie pomogę, to czy inni nie zostawią tego człowieka na pastwę losu? Wiele pytań człowiek musi sobie zadać by zrozumieć istotę Boga i życia na ziemi.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Mirek » 19 cze 2015, 12:03

Gabuś, nie o to Cię pytałem :(
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: gaba75 » 21 cze 2015, 09:51

Mireczku,

odpowiedziałam Ci zgodnie z moją wolą i czystym sumieniem. Do czego potrzebne Ci są szczegółowe informacje? Do tego, by je wykorzystać przeciwko. Jeśli chcesz komuś pomóc naprawdę nie pytasz go o jego problemy czasem. Czy gdybyś zobaczył umierającego na chodniku, to też najpierw zacząłbyś przeprowadzać wywiad? Czasem historie życiowe muszą dziać się bez przymusu, a zgodnie z wolą Boga, nie wiem czy mnie rozumiesz? Wczoraj nadeszła odpowiedz na Twoje wątpliwości, to z filmu pt Blondynka z wczorajszego odcinka" KAŻDY ŻYJE TAK JAK UMIE, ALBO TAK JAK MUSI". Ja umiem pomagać i muszę pomagać, bo robię to, co umiem najlepiej w tym życiu.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Luperci Faviani » 21 cze 2015, 10:29

Normalne jest, ze czlowiek chce wiedziec komu pomaga. Mozna przeciez udzielic szczegolowych informacji bez ujawniania publicznie danych osobowych. I tu znowu nie rozumiem twojej reakcji. To wzbranianie sie przed odpowiedzia na tak podstawowe pytanie zaczyna budzic takze moja ciekawosc.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Mirek » 21 cze 2015, 10:40

Problem pewnie tkwi w tym, że jak zwykle Gaba chce kogoś uszczęśliwić na siłę, wbrew jego woli.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: oddam za darmo- przyjmę z radością i wdzięcznością

Postautor: Luperci Faviani » 21 cze 2015, 13:25

Nie wiem co masz na mysli. Sama chec udzielenia pomocy nie jest niczym nieodpowiednim.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości