Jest robota dla PTSS !

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Jest robota dla PTSS !

Postautor: Krzysztoff » 08 lut 2012, 00:31

Kochani, oderwijcie swoje uczone głowy od dzieł spirytystycznych (na chwilę) , czas na pracę na rzecz potrzebujących :)

Temat jest prosty http://www.zbiorkatelefonow.pl/ , na stronach jest wszystko opisane ze szczegółami ; w skrócie zbieramy stare - nieużywane już komórki które zostaną poddane recyclingowi - wpływy zasilą fundację im.Św Mikołąja, i fundację "Dzieciom w potrzebie".

Zarzuciłem temat u mnie w pracy i nagle okazuje się , że jest masa osób które chcą pomagać , no po prostu coś niebywałego!

No to oddziały PTSS, spirytyści , sympatycy do dzieła ! Zbiórki organizować , ludność okoliczną (rodzinę , znajomych , w pracy) angażować , o postępach na tym forum meldować !

ps.Zwróćcie uwagę , że fundacja im. Św Mikołaja jest prowadzona przez osoby mocno związane ze środowiskami Katolickimi... Dlaczego to piszę ? Taka moja refleksja że moje postrzeganie Katolików się zmienia diametralnie przez pryzmat prowadzonych przez nich działalności (hospicja , fundacje na rzecz dzieci) - jest tego masa . Wspomagajmy naszych braci Katolików w ich szlachetnym dziele
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: atalia » 08 lut 2012, 13:45

Drogi Kolego,działalność mająca na celu niesienie pomocy potrzebujacym jest OBOWIAZKIEM KAŻDEGO SPIRYTYSTY i właśnie to jest sprawa najważniejszą,nie wertowanie ksiąg(jakkolwiek też ważne).Wszak kodyfikator spirytyzmu powiedział"bez miłosierdzia nie ma zbawienia".Dlatego też np.oficyna Rivail poswięca pewien procent ze sprzedazy ksiażek na cel charytatywny(tu moze niech się lepiej zorientowani wypowiedzą) i sądzę,ze każdy z nas coś na poletku dobroczynnym robi w miarę swoich mozliwości.Ja np.wspieram działalność organizacji takich jak Adopcja Serca i UNICEF niosących pomoc dzieciom w najbiedniejszych krajach swiata,tam,gdzie nie ma nawet wystarczajacej ilosci zdrowej wody,nie mówiac juz o żywnosci czy lekach.
Rzecz jasna klikam też w stronki charytatywne ,takie jak np.Pajacyk itp.,ale nie ma się tu czym chwalić,to robi pewnie każdy.
W Polsce na dzień dzisiejszy ruch spirytystyczny jest zbyt mały,wręcz jeszcze w powijakach,by móc konkurować pod tym względem z poteżnym KK.Oczywiscie chodzi mi tu o zdrową rywalizację na rzecz innego człowieka czy braci mniejszych.
Inna rzecz dzieje sie krajach ,gdzie spirytyzm jest potężnym,ugruntowanym ruchem,mającym miliony zwolenników,np.w Brazylii.Tam filantropia spirytystyczna jest wręcz poteżnym "przemysłem",a ilość osrodków dla potrzebujących załozonych i prowadzonych przez spirytystów idzie w tysiace,tak wiec pomoc udzielana jest milionom.Należy tu wspomnieć o tak wielkich filantropach jak Chico Xavier czy Divaldo Franco.Marzy się ,by i u nas tak kiedyś bylo,a moze raczej,by nie było takiej potrzeby...
Opisana przez Ciebie inicjatywa jest z pewnością cenna,jak każda działalność na tym polu,jednak dla mnie np.zbyt trudna logistycznie z wielu względów(odległosć,brak aktywnosci zawodowej itp.),jednak,jak juz pisałam,pomagam w inny sposób,absolutnie się nie uchylając.
Pozdrawiam. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: Krzysztoff » 08 lut 2012, 15:49

Droga Atalio , zgadzam się z każdym słowem jakie napisałaś.
Każdy robi co może i co uważa za cenne i dobre, po to jest to forum żebyśmy dzielili się pomysłami i inicjatywami.

Tak czy inaczej , na mnie możecie liczyć że nie odpuszczę tematu :))
Voldo i Wrocław mam nadzieję że się włączy :) - pogadamy 14-stego
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: atalia » 08 lut 2012, 16:12

Zyczę powodzenia. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: Voldo » 08 lut 2012, 19:58

Włączyłbym się, ale, że tak powiem, nie mam z czym się włączyć...
Zobaczy się, zapytam rodziców, może oni coś mają, chociaż też wątpię.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: kasiek7771 » 28 lut 2012, 22:16

Kurcze - mam takie dwie starsze nokie ale troche potłuczone po upadkach nie wiem czy nie wstyd takich "skiereszowanych" komuś wysyłać, jedna działa ale zgubiłam :lol: tylną obudowę, druga ma przednią pękniętą ale też działa- gdzie te telefony można wysłać np. paczka pocztową? Moze da sie coś zrobić z nich?
kasiek7771
 
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: Krzysztoff » 29 lut 2012, 16:14

kasiek7771 pisze:Kurcze - mam takie dwie starsze nokie ale troche potłuczone po upadkach nie wiem czy nie wstyd takich "skiereszowanych" komuś wysyłać, jedna działa ale zgubiłam :lol: tylną obudowę, druga ma przednią pękniętą ale też działa- gdzie te telefony można wysłać np. paczka pocztową? Moze da sie coś zrobić z nich?

:)) właśnie o takie chodzi (no przecież nie zbieramy nowych)
tutaj jest napisane jak to działa http://www.zbiorkatelefonow.pl/jak-to-dziala/
czyli mogą być też telefony zupełnie niedziałające , stare , rozbite , zasilacze

tutaj jest FAQ http://www.zbiorkatelefonow.pl/faq/

najlepiej oddać w punkcie zbiórki (po co płacić za przesyłkę)
tutaj są punktu zbiórki http://www.zbiorkatelefonow.pl/punkty-zbiorki/

Kasia dzięki za zainteresowanie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: kasiek7771 » 01 mar 2012, 20:43

Ok
W moim Bielsku jest punkt :)
Przekażę napewno.

Nie ma co dziękować
bo to i tak niewiele :(
ale zawsze coś ;)

Pozdrawiam
Dawaj takie akcje tu częściej :P
kasiek7771
 
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jest robota dla PTSS !

Postautor: Krzysztoff » 02 mar 2012, 14:50

kasiek7771 pisze:Ok
...Dawaj takie akcje tu częściej :P

No dobra , zmotywowałaś mnie do napisania swoich przemyśleń (które są w trakcie realizacji :) )
http://www.forum.spirytyzm.pl/viewtopic.php?f=16&t=1142
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości