Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: Luperci Faviani » 11 mar 2011, 23:45

To prawda. Na początku podkład muzyczny zdecydowanie jest za głośny.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: cthulhu87 » 12 mar 2011, 00:23

Podstawowy problem polega na tym, że ludzie pragną słuchać mrożących krew w żyłach historii. Podobnie w kinie - duchy i zmarli znacznie częściej są bohaterami mrocznych horrorów niż ambitniejszego kina. Ludzie mają zaszczepiony strach przed duchami przez kulturę popularną, opowieści z dreszczykiem i fikcję literacką. Póki to się nie zmieni, nie da się przełamać stereotypów na ten temat. Szczerze mówiąc, nie widzę możliwości, aby się zmieniło...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: Luperci Faviani » 12 mar 2011, 08:49

A ja widzę tę możliwość :) W audycjach i w filmach o spirytyzmie wystarczy zmienić podkład muzyczny na weselszy... Ludzie przyjmują to, co im się oferuje.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: atalia » 12 mar 2011, 12:39

Znam to z własnego doswiadczenia.Gdy tylko wypowiem przy niektórych słowo "spirytyzm",podskakują jak oparzeni i zwykle pada tu pytanie "to ty sie tego nie boisz?",a na moją odpowiedź "nie,bo nie ma czego" rzucają mi badawcze spojrzenie,czy przypadkiem nie jest mi potrzebna natychmiastowa pomoc psychiatryczna lub egzorcystyczna. :twisted:
Na szczęście,nie wszyscy tacy są... :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: konrad » 12 mar 2011, 13:38

Podkład muzyczny to ważna sprawa i całkowicie może zmienić odbiór audycji. Na próbę mogę spróbować wrzucić jakiś do któregoś z moich wykładów, żebyście zobaczyli, czy to sensownie wyjdzie :) Jak ktoś ma jakieś sugestie, dajcie znać. Najlepiej niech to będzie jakaś spokojna, relaksacyjna muzyka.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: atalia » 15 mar 2011, 13:59

byle nie usypiająca... ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: tadyszka » 17 mar 2011, 23:59

mnie zawsze trochę dekoncentruje melodia w tle, bo za bardzo się na niej skupiam ;/
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: Luperci Faviani » 18 mar 2011, 17:07

Jeżeli dostrzegasz melodię w tle to oznacza, że realizator nagrania źle ją dobrał.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: tadyszka » 18 mar 2011, 21:47

albo z słabą koncetracja
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Para-Radio. Poznajemy nieznane.

Postautor: Voldo » 18 mar 2011, 22:59

Albo to i to :)

Ja tam mam problemy gdy w piosence są słowa, a ja np. mam coś czytać. Bo wtedy mi wychodzi słuchanie, ale nie czytanie...
No ale i tak, ja wolę jak nie ma żadnego podkładu. Wolę słyszeć tylko i wyłącznie głos osoby, która mówi. Bardziej się wtedy można wsłuchać.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości