spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: atalia » 27 paź 2010, 21:41

Ciekawostka:

http://nadzieja.pl/infobiblia/polski/spirytyzm.html

http://nadzieja.pl/infobiblia/faq/spirytyzm.html

Co wy na to?Bo mnie na ten przykład na takie dictum ręce opadli. ;)
Chyba nigdy nie wykorzenimy fałszu,stereotypów i uprzedzen.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: cthulhu87 » 27 paź 2010, 22:01

Fragmenty to jedno, a komentarze do fragmentów to drugie. Najbardziej niesamowite wydaje się zabranianie spirytyzmu w starożytności, mimo że ten powstał w połowie XIX wieku. :mrgreen:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: atalia » 28 paź 2010, 08:15

Właśnie to miałam na mysli ,tytułując ten temat.Cóż,każdy interpretuje,jak mu najwygodnej.Najwyrażniej autorzy mienionego komentarza nie odróżniają(nie chcą odróżniac) wywoływania duchów w celach merkantylnych od filozofii prezentującej najwyższe prawa moralne.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: Luperci Faviani » 28 paź 2010, 11:56

Skoro wielu uważa, że Koran jest źródłem zła i nienawiści, a Świadków Jehowy zwykle się opluwa, to dlaczego spirytystów mieliby potraktować inaczej?

ST przekreśla spirytyzm i nic na to nie poradzimy. Możemy przemawiać tylko do tych, którzy nie znajdują w Kościele otuchy i odpowiedzi na stawiane pytania, ale jeśli komuś jest dobrze w katolicyzmie (czy innym), to po cóż próbować odciągać go?

Nie łudźmy się! Całkowicie stereotypów nie zwalczymy, tylko w małym, malutkim, maluteńkim stopniu.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: atalia » 28 paź 2010, 12:22

Zobacz Luperci-czy my opluwamy muzułmanów,katolików , Swiadków Jehowy,buddystów,wyznawców Kobiety Pająka czy Wielkiego Manitou?Jak przeczytałam gdzieś ostatnio,ludzkość znajduje się zaledwie w połowie drogi,o ile w ogole...stąd w ludziach tyle nienawiści i nietolerancji-każdy uzurpuje sobie monopol na tzw.jedyną słuszną Prawdę.Widocznie dużo się jeszcze musimy nauczyć w czasie rozlicznych wcieleń.

Ale zrównywanie wzniosłych nauk duchowym z przewidywaniem numerków lotto bulwersuje mnie nieco...najwyraźniej brakuje mi cierpliwości i łagodności,a to oznacza zapewne kilka inkarnacji wiecej :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: Luperci Faviani » 28 paź 2010, 12:59

atalia pisze:Zobacz Luperci-czy my opluwamy muzułmanów,katolików , Swiadków Jehowy,buddystów,wyznawców Kobiety Pająka czy Wielkiego Manitou?

Miałem na myśli ogół, ale skoro zapytałaś, to OWSZEM, na naszym forum przeczytałem kilkakrotnie niegrzeczne sugestie o ŚJ.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: atalia » 28 paź 2010, 13:02

Czy to było z mojej strony,bo już dobrze nie pamiętam?Jeśli cos pisałam,to chyba raczej w tonie żartobliwym,z pewnoscią nie było to opluwanie,a jeśli zabrzmiało to jak w/w,to mea culpa... :oops:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: cthulhu87 » 28 paź 2010, 13:02

ale Jehowa jest spoko :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: cthulhu87 » 28 paź 2010, 13:06

A jak jesteśmy już w temacie, to przyznam się z bólem, że w tłumaczeniu filmiku Atalii na YT zmieniłem Jehowa na Jahwe... no nie mogłem się powstrzymać...
:mrgreen:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: spirytyzm a (rzekomo)Biblia

Postautor: atalia » 28 paź 2010, 13:22

OK,widziałam i myslę,ze Twoja wersja chyba lepiej wygląda.Sama się nad tym zastanawiałam,z poczatku chciałam po prostu napisac"Bóg",ale Jahwe to przecież starotestamentowe imię Boga i w tym kontekście jest jak najbardziej w porządku.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości