Wywiad z ks. Brune

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Wywiad z ks. Brune

Postautor: cthulhu87 » 13 lip 2010, 02:38



Już zamieściłem. Zapraszam Was do oglądania i przy okazji dziękuję Lidce za tłumaczenie!

http://www.youtube.com/watch?v=t90UFAV2Rek
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: Sativa » 13 lip 2010, 10:35

aż ciarki przechodzą :D super !!!
Sativa
 
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2010, 18:24

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: Voldo » 13 lip 2010, 19:19

Bardzo fajny filmik :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: cthulhu87 » 17 lip 2010, 22:58

Wyświetla wam film na stronie forum? Bo ja tu widzę tylko białą kartę...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: Voldo » 18 lip 2010, 01:47

Nie Ty jeden ;)
Ja tam ze wszystkimi filmikami z YT tutaj mam właśnie białą kartkę, więc wchodzę przez adres.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: Luperci Faviani » 19 lip 2010, 20:42

Ja też mam tabulę raza :lol:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: konrad » 19 lip 2010, 22:51

Teraz się wyświetla... Między znaczniku [youtube] trzeba wpisać tylko literki z linku znajdujące się po znaku równości, czyli np. dla linku: http://www.youtube.com/watch?v=A-MeXCBv_Ls wpisać A-MeXCBv_Ls
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: artur » 04 sie 2010, 10:17

Konrad, może byś dał jakiś komentarz. Czy to jest jakiś ewnement czy w Brazylii też to się zdarza. Poproszę o fachowy komentarz :)
artur
 
Posty: 278
Rejestracja: 04 paź 2009, 21:39

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: vinitor » 04 sie 2010, 11:11

Przeglądając posty natknąłem się na wzmianki o białych kartkach papieru. Czy miały one coś wspólnego z Białą Księgą? Bo gdyby tak i w takich okolicznościach to rarytas dla koneserów, coś w stylu białego kruka złowionego w sieci.
Z dużym zainteresowaniem śledzę rozwój sytuacji na forum, bo a nuż z rękawa któregoś z forumowiczów wysypie się autokar z gośćmi zza niewidzialnej kurtyny? Byłaby szkoda przegapić tak fantastyczne zdarzenie. Boję się, że ze względu na okresy nieobecności w portalu może ominąć mnie wspaniałe widowisko, więc prośba o monitorowanie non stop interesujących stron tegoż portalu, aby nie umknęła uwadze nawet najmniejsza scenka akcji z udziałem Duchów - turystów, domatorów, pasjonatów w zakresie łączności z innymi światami.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: konrad » 04 sie 2010, 12:00

artur pisze:Konrad, może byś dał jakiś komentarz. Czy to jest jakiś ewnement czy w Brazylii też to się zdarza. Poproszę o fachowy komentarz :)


Artur, domyślam się, że chodzi Ci o podejście kościoła do kwestii spirytyzmu i Duchów, a nie o wklejanie linku z youtube na forum :D

Generalnie obserwuję w kościele cztery frakcje w tym temacie i jest to raczej powszechne, nie zależy od kraju.

1) Zaciekli przeciwnicy - tych w Brazylii jest sporo, gdyż traktują spirytyzm jako ewidentne zagrożenie. Oni właśnie twierdzą, że to dzieło szatana itp. U nas ten nurt przejęło Radio Maryja, które krytykowało ostro Brune'a, twierdząc, że nie prezentuje on stanowiska kościoła. Ta grupa twierdzi, że to szatan się komunikuje albo duchy, ale nie dusze zmarłych. Swoją drogą nie potrafią doprecyzować, czymże są owe "duchy". Znanym przeciwnikiem spirytyzmu był m.in. ojciec Azevedo w Brazylii, który atakował co i rusz Chico Xaviera, całkowicie jednak bezskutecznie, posuwając się często do przeinaczeń i naciąganych faktów.

2) Ludzie, którym to obojętne albo którzy nie znają tematu. Dominują zwłaszcza w krajach, gdzie spirytyzm jest średnio popularny.

3) Frakcja nazwijmy to brune'owska, czyli ta, która do kwestii komunikacji z zaświatami odnosi się pozytywie. Reprezentuje ją Brune, ale i mnóstwo innych księży, którzy prowadzili badania np. w dziedzinie transkomunikacji. Można o tym poczytać w "Umarli mówią do nas". Bardzo ciekawa była wypowiedź o. Gino Concettiego, który ściśle współpracował z Osservatore Romano, czyli gazetą papieską. Stwierdził on - i zapewne nie mógł tego zrobić bez pozwolenia "z góry" - że kościół nie jest przeciwny badaniu możliwości komunikacji z zaświatami, jeśli przyświeca jej cel religijny albo naukowy. Co ważne głos samego Brune'a jest też istotny, bo jest on profesorem teologii na Sorbonie, a więc osobą, która stanowisko kościoła musi świetnie znać.

4) Frakcja ukrytych spirytystów - to księża, zakonnice, którzy zupełnie nieświadomie mają kontakt z zaświatami. W Hiszpanii ukazały się nawet powieści mediumiczne otrzymywane przez zakonnicę, w Rzymie jest muzeum takowych kontaktów itp.

Stwierdzenie więc, że spirytyzm to dzieło szatana, które kościół potępia w całej rozciągłości można więc uznać za nieco przesadzone i świadczące o tym, że ktoś nie zna dobrze tematu.

Ja sam myślę, że kościół doskonale sobie zdaje sprawę z możliwości kontaktu z duszami zmarłych i zagrożeniami, które są z tym związane. Póki co więc delikatnie bada temat za pośrednictwem osób takich jak Brune (Swoją drogą Brune odwiedzał Divaldo, a nie mógłby przecież odwiedzać wysłannika szatana :D)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości