Wywiad z ks. Brune

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: artur » 04 sie 2010, 22:30

Konradzie, reprezentujesz spirytyzm w Polsce, kwintesencję prawdy duchowej, jak zapewne uwarzasz. Ale Polacy garną się do tego nielogicznego kościoła, który wierzy w diabła i jego demony, którego kapłani są ślepi i słabi. Czemu nikt nie garnie się do spirytyzmu w Polsce pomimo takiej jego logiczności?
Moim zdaniem spirytyzm mimo bogatej teorii jest pusty duchowo. Siłę człowiekowi daje moc Kościoła, rytuały, które umacniają wiarę, cuda duchowe, które on niesie, nieustanne wielbienie Najwyższego i poczucie bycia kochanym i wspieranym przez Boga.
Możez wykazywać wyższość logiki spirytyzmu nad logiką funkcjonowania Kościoła ale to na spotkania spirytystyczne przychodzi po kilka osób a kościoły w Polsce wypełnione są po brzegi. Co stoi Konradzie za tym, że liczba członków tego ruchu się nie zwiększa. Jak to się mówi, ludzie głosują za czymś w tym uczestnicząc. Myślę, że spotkania wielbicieli UFO w Warszawie mają większą frekwencję niż spirytyzm. A trzeba przyznać, że działasz nadzwyczaj prężnie. I nie mówię tego aby Ci sprawić przykrość. Tylko, żeby pokazać, że moc duchowa niekniecznie wiąże się z logiką umysłu. Ludzie nie poszukują logicznej prawdy ale wsparcia duszy i ciała u Pana Najwyższego, uzdrowienia z choroby, pomocy w nieszczęściu, wsparcia w życiu fizycznym jak i duchowym.
A poza tym chcą być kochani przez Boga i póść do Nieba. A to wsparcie i oparcie daje nam Bóg poprzez nasz kościół katolicki.
Spirytyzm, ta Twoja prawda i garstki innych liczy w Polsce tylko kilkunastu członków a tempo przyrostu jest, chyba sam przyznasz marne.... Fun club Legii Warszawa w porównaniu z Twoim Stowarzyszeniem to również potęga. To jest taki Twój mały fan clubic, z którego uczyniłeś swój sposób na życie i jest chyba Twoim kościołem. Ale jednocześnie masz w sobie, bez urazy, pewną dozę brzydkiego zarozumialstwa, że Ty wiesz lepiej i więcej o Bogu niż Kościół katolicki, w którym kapłani , zakonnice i miliony wiernych modlą się do Jezusa dzień i noc. Ty wraz z kulkunastoma członkami stowarzyszenia odkryłeś tą prawdę ukrytą przez tysiące lat... Ty dzierżysz tę wiedzę, tylko jest mały problem. Niewiele osób jest nią zainteresowanych... Większość woli ten pełen niezrozumiałych gestów i rytuałów Kościół katolicki.
artur
 
Posty: 278
Rejestracja: 04 paź 2009, 21:39

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: cthulhu87 » 05 sie 2010, 04:04

artur pisze:Ale Polacy garną się do tego nielogicznego kościoła, który wierzy w diabła i jego demony, którego kapłani są ślepi i słabi. Czemu nikt nie garnie się do spirytyzmu w Polsce pomimo takiej jego logiczności?


Najczęstsze błędy logiczne w dyskusjach:

"3. Argumentum ad populum

Błąd ten następuje wtedy, gdy staramy się udowodnić słuszność swego twierdzenia, odwołując się do tego, co myśli jakaś zbiorowość.

Przykłady:

Biblia to zbiór mitów, bzdur i kłamstw, tak uważa dziś większość wykształconych ludzi i naukowców.

Bóg nie istnieje, wie o tym wielu mądrych ludzi żyjących dziś i kiedyś. Wystarczy wspomnieć o tym, że najwięksi twórcy naszej cywilizacji byli ateistami.

Większość naukowców wierzy w teorię ewolucji, więc jest ona prawdą.

Niestety, ale wielu wierzących również popełnia ten błąd. Często spotyka się np. takie oto twierdzenia:

Ludzkość zawsze wierzyła w Boga, dlatego głupotą jest twierdzenie, że Go nie ma.

Wielu mądrych i wykształconych ludzi wierzyło, że Biblia ma rację.

Należy stanowczo unikać takich rozumowań."
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: vinitor » 05 sie 2010, 06:55

artur pisze:Ale Polacy garną się do tego nielogicznego kościoła, który wierzy w diabła i jego demony, którego kapłani są ślepi i słabi. Czemu nikt nie garnie się do spirytyzmu w Polsce pomimo takiej jego logiczności?


Polacy, jak każdy inny naród, przejawiają ciągoty zarówno do wiedzy, jak i miejsc gdzie jej nie znajdą - niewiedzy. W przeciwieństwie do niewiedzy opanowanie wiedzy wymaga wysiłku, chęci, motywacji. Niewiedza sprowadza się do plotkowania bez potrzeby wnikania w istotę jakiejś sprawy, bez konieczności sprawdzania czy plotka jest prawdziwa i na ile jest prawdziwa. Kochający niewiedzę nie szuka ale przyjmuje wiadomości "jak leci". Człowiek oczarowany niewiedzą i prostotą jej posiadania przestaje myśleć i wpada w wiry umysłowej pustki. To go oszałamia do tego stopnia, że czuje się jak pod wpływem narkotyków. Jest bezwolny i nie dociera do niego rzeczywistość, żyjąc światem ułudy. Postępowanie i zachowanie się takiego człowieka jest czysto mechaniczne, stając się marionetką siewców wypranej z wszelkiej mądrości wiedzy, wiedzy spreparowanej na potrzeby destrukcji zdrowego myślenia lub poddając się urokowi rytuałów i kuszącej tradycji w połączeniu z romantyczną magią słów.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: jb3 » 05 sie 2010, 07:09

.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 10:50 przez jb3, łącznie zmieniany 1 raz
jb3
 
Posty: 82
Rejestracja: 05 mar 2010, 20:25

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: atalia » 05 sie 2010, 07:58

Moi przedmówcy powiedzieli już chyba wszystko,co było w tym przedmiocie do powiedzenia,ale ja jednak będę uparta i podtrzymam swoje pytanie do Artura:
Kim według Ciebie jest i skąd się wziął szatan?
Widzę,że niezbyt uwaznie czytasz wypowiedzi,chyba zbytnio zapatrzyłes się w swoją Jedyną Słuszną Prawdę.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: atalia » 05 sie 2010, 08:25

Arturze,podpowiedź:
NIKT nie jest wykluczony z Synostwa Bożego,czyli NIKT nie jest potępiony a zatem WSZYSCY są nieuchronnie skazani na Zbawienie.
Myśl ta pochodzi z "Kursu cudów",ciągle się do niego odwołuję,albowiem księga ta wywarła na mnie przeogromne wrażenie...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: atalia » 05 sie 2010, 09:32

Przepraszam za mój kolejny"post pod postem",ale wpisuję się w przerwach miedzy rozlicznymi czynnościami domowymi,nie mogę inaczej.Ech,życie gospodyni domowej...

Ale ad rem:w poprzednim wpisie powołałam się na "Kurs cudów"-ale czy w dziełach Kardeca jest napisane coś innego?Przekaz jest dokładnie taki sam-czyli "nihil novi sub solem".
Dlaczego jest tak niewielu zwolenników spirytyzmu?Ano dlatego,że KK(i nie tylko)tak zohydził te filozofię,rownając ją z nekromancją a zwolenników zwąc wyznawcami szatana,że ludek w to uwierzył.Ze wstydem przyznam,że sama taka myślałam,o spirytyzmie nie wiedząc literalnie nic,raczej kojarząc go z różnymi dziwacznymi okultystycznymi ceremoniami.
Poznałam wiele osób na różnych forach dla rodziców w żałobie-jedna tylko okazałą zainteresowanie spirytyzmem.Pozostali reagowali tak:"spirytyzm?nie to nie dla mnie,boję się tego","przecież spirytyzm każe modlic się do szatana"(!),etc,etc...
Osoba o której wspomniałam,to bardzo fajny pan,chrześcijanin szczerze zainteresowany spirytyzmem,wielbiciel Chico Xaviera,niestety,pomimo wielkiej wiedzy teologicznej i filozoficznej zbyt skromny,by pisywac na forum.Mam nadzieję,że może się jednak przełamie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: vinitor » 05 sie 2010, 10:22

atalia pisze:Dlaczego jest tak niewielu zwolenników spirytyzmu?Ano dlatego,że KK(i nie tylko)tak zohydził te filozofię,rownając ją z nekromancją a zwolenników zwąc wyznawcami szatana,że ludek w to uwierzył.


Niezupełnie się z tym zgadzam. !0 przykazań pomimo że cały czas kłują w oczy nie obrzydziły im popełniania niegodziwości. Nie odstraszyły opowiastki o ciężkich grzechach skazujących na piekielne cierpienia. Wielu wychowanych od dziecka w takiej wierze nie ma ochoty na zmiany. Przynajmniej ja takie słyszę argumenty a i ŚJ też coś na ten temat wiedzą. Ludzie dokładnie nie wiedzą w co wierzą. Utarło się że jest Bóg, a więc jest
Na kazaniach tak dużo o spirytyzmie się nie mówi. Decyduje przede wszystkim tradycja i przyzwyczajenia wcale nie słabsze od zwyczajnych nałogów. Zmienić ludzkie nastawienie, to prawie to samo jakby chciał zmienić bieg rzeki. Czyż nie widzimy, że nauki wyniesione z domu tworzą podwaliny przyszłości? Nie od rzeczy znane powiedzenie powiada: Czego się Jaś nie nauczył, to Jan nie umie. Postawy światopoglądowe nabywa się już w dziecięcych latach a Kościół sprawuje kontrolę i naciska już od urodzenia. Dorosły może to zmienić lecz jest to kwestią czasu i czasem szczególnych okoliczności. W każdym razie przychodzi mu to trudniej, co porównywalne jest z nauką języka obcego ( pomijam wyjątki).
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: atalia » 05 sie 2010, 12:25

Vinitorze,zauważ,że już wcześniej w tym temacie oisałam o bezrefleksyjności i duchowym wygodnictwie ludzi.Tak naprawdę (prawie)nikt się nad tym głębiej nie zastanawia,bo i po co?
Generalnie zgadzam się z Twoimi uwagami.Dodam tylko ,że uprawianie czy też propagowanie spirytyzmu z pewnością jest grzechem śmiertelnym,czyli grozi wiecznym potępieniem.
Oj,my nieszczęśnicy...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wywiad z ks. Brune

Postautor: Luperci Faviani » 05 sie 2010, 13:02

Żyjmy nadzieją, że wszyscy spirytyści trafiają do tego samego kociołka.
Będzie nam raźniej :lol:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości