Medium malujące - youtube

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: sigma » 06 lis 2010, 10:52

janurdsk pisze:Dlaczego
sigma pisze:
janurdsk pisze:Sigma wyluzuj troszkę bo robisz nie miłą atmosferę na forum!


Mogę tylko pogratulowć Ewie Fortunie takich wpisów :).


Dlaczego?


A dlaczego to Ty odpowiadasz a nie Ewa Fortuna ?
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: Robert » 06 lis 2010, 10:54

Bo nic tak oburzającego w tym wpisie nie zauważam, więc dziwi mnie Twoje oburzenie.

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: sigma » 06 lis 2010, 10:55

janurdsk pisze: ... dziwi mnie Twoje oburzenie.


A dlaczego mam się oburzać ? Ja tylko pytam o konkrety.

janurdsk pisze:Sigma wyluzuj troszkę bo robisz nie miłą atmosferę na forum!


I co to znaczy że robię niemiłą (ja to piszę razem) atmosferę na forum ?

Czy mógłbyś wyjaśnić (rozumiem że w imieniu Ewy Fortuny) co to wszystko właściwie znaczy ?
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: konrad » 06 lis 2010, 11:23

Myślę, że praca spirytystyczna powinna kojarzyć się jedną ważną rzeczą: bezstronną analizą wszystkich przekazów, które otrzymujemy. Trzeba to jednak robić w sympatycznej atmosferze i wydaje mi się, że być może nieświadomie, ale powyższe posty poszły w złą stronę.

Taka rzetelna analiza przekazów jest nie zbędna, gdyż nie ma czegoś takiego jak "dobre medium". Medium jest tylko pośrednikiem i mogą się przez niego manifestować rozmaite Duchy, dobre i niesympatyczne, mądre i kłamliwe. Do takiej analizy należy zawsze podchodzić bezstronnie i nie obrażać się, gdy ktoś krytykuje przekaz. Jako medium nie ponosimy za niego odpowiedzialności. Często słyszałem o przypadkach, gdy medium się obrażało w takich sytuacjach - a takie zachowanie świadczy o nim źle i jest potencjalną oznaką fascynacji, czyli groźnego rodzaju opętania.

Co do przekazy Ewy, ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Przede wszystkim musiałbym zrozumieć, w jaki sposób przekaz ten został otrzymany. Nie można tu wykluczyć "animizmu", czyli wpływu samego Ducha Ewy na przekaz, jej podświadomości itp. Taką rzetelną analizę trzeba zawsze prowadzić i dzięki niej nie popadniemy w szkodliwą przesadę widząc Duchy tam, gdzie ich nie ma.

Nie chcę tu negować przekazu Ewy - być może rzeczywiście pochodził od Ducha. Zachęcam po prostu do tego, by do wszystkiego podchodzić sceptycznie i spokojnie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: atalia » 06 lis 2010, 11:31

Wypowiedź Konrada jest jak olej wylany na wzburzoną wodę... :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: StaraDusza » 06 lis 2010, 11:35

a osobiście słyszałem o filmie po którym wielu ludzi popełniło samobójstwo...

Czytałem też taki artykuł, który porównywał film "Sherlock holmes" (ten który był nie dawno) do obrzędów satanistycznych, w sensie rozstawienie świec itp. w wielu scenach w filmie...
Można się tym faktem zainteresować dzięki wielu filmom zamieszczonym na internecie YOU TUBE np. tytuł "Ezoteric Agenda (PL) " i wpływie znaków na podświadomość...

Myśle że ludzie są trochę ograniczeni wiedzą na temat potęgi swojej świadomości...
Ludzkość dzięki rozwojowi i nauce coraz bardziej wierzy w siłe własnego umysłu.

A jak człowiek zdobędzie pełną władzę nad tym kim jest wtedy się kończą problemy wynikające z niewiadomych.

Rozmywając nie wiadome trzeba się zapoznać z problemem, "...poznać droge światła trzeba przejść przez ciemność..."
Awatar użytkownika
StaraDusza
 
Posty: 5
Rejestracja: 05 lis 2010, 12:05

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: Voldo » 06 lis 2010, 13:15

StaraDusza pisze:a osobiście słyszałem o filmie po którym wielu ludzi popełniło samobójstwo...

Jest też taka piosenka, która to podobno doprowadziła na fali samobójstw.

"Gloomy Sunday" - piosenka skomponowana w 1933 r. przez Rezső Seressa
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: sigma » 06 lis 2010, 16:46

StaraDusza pisze:a osobiście słyszałem o filmie po którym wielu ludzi popełniło samobójstwo ...


Voldo pisze: ... Jest też taka piosenka, która to podobno doprowadziła na fali samobójstw ...


Nieduża awanturka, a jakie reakcje ...

:lol:

Kto tu się właściwie wpisuje ?

8-)
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: Nikita » 06 lis 2010, 18:43

Ewa Fortuna w jaki sposob kontaktujesz sie z tamtym swiatem...bo tak jakos trudno mi to sobie wyobrazic. Troche to ezoteryka zapachnialo.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Medium malujące - youtube

Postautor: Ewa Fortuna » 06 lis 2010, 19:22

Czytam prośbę o kontak i zaczynam widzieć sceny z zycia zmarłego.Czasem usłyszę jakieś zadnie,ale raczej sa to obrazy.
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości