Droga ducha po śmierci ciała

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: cthulhu87 » 30 wrz 2016, 10:40

Nie wiem, czy słusznie wracamy do kwestii ciągłego opierania się na Księdze Duchów czy innych przekazach zebranych przez Kardeca, bo odniosłem wrażenie, że Pablo nawiązuje tu raczej do doświadczeń innych osób.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Natasza » 30 wrz 2016, 11:47

jesli człowiek zawierzy osobie trzeciej , którą spotka po śmierci - a będąc w szoku większym niż zakłada odda swe myśli pod ocenę tych co siedzą tam od wieków to będzie tak odpowiednio skołowany , że da sobie wmówić , że właśnie stoi na sądzie , czymkolwiek i wmówią mu to co będzie dla nich najważniejsze - nie słuchajcie i uciekajcie za pomocą myśli! z miejsca , w którym będą nad wami oceniać waszą ,, duszę,, , wasze morale, pod płaszczem świętych i bogów jakie mieliście w głowach wasze scanowane świadomości zostaną poddane manipulacji
to jest program!!!! a programiści są mistrzami kamuflarzu - pamiętajcie próba mówienia jacy to wy byliście , wymiarowe filmiki to stare triki technologii jaka wykorzystywana jest przez nich po drugiej stronie, a zobaczycie , że adwokata brak, oskarzyciele za to jak malowani i zazwyczaj upozorowani i ucharakteryzowani doskonale od cerkiewnych postaci po takie z obrazków żywcem malowanych :P
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Nikita » 30 wrz 2016, 15:48

Konrado mi sie wydaje, ze bedzie brane pod uwage wszytsko: czyli np. wiek Twojego syna...w tym wieku nie ma jeszcze dojrzalosci emocjonalnej oraz jakie byly przyczyny i jakie byly okolicznosci. Dlatego ja bym nie straszyla tak karami i konsekwencjami( na jedno i tak wychodzi) a oddala to Bogu....niech On to osadzi...a wierzac w Boza Milosc i Sprawiedliwosc....bedzie dobrze...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Natasza » 30 wrz 2016, 16:06

mam pytanie jak zamierzacie rozpoznać boga , po czym? czy ktoś z Was go widział? zna? ma znaki rozpoznawcze?
będzie miłosierny tam, bo tu nie jest, ale tam będzie? będzie świecił na złoty kolor?
będzie mówił , że jest przyjacielem , w którego wierzyłeś i zobaczysz sąd karny z kodeksem w księgach
zastanówcie się przez jedną chwilę zanim traficie do jednej ze świątyń - nie wychodzi się stamtąd łatwo
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Nikita » 01 paź 2016, 14:10

To, ze Bog jest Miloscia widac po doskonalosci stworzenia oraz mowia o tym dusze stamtad...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Konrado73 » 01 paź 2016, 14:45

Nikita pisze:To, ze Bog jest Miloscia widac po doskonalosci stworzenia oraz mowia o tym dusze stamtad...

Szkoda , że zanim się o tym przekonam , będę musiał zamknąć oczy , bo w tej chwili tylko cierpię , bo nic nie jest wstanie zdjąć "tego krzyża z mych ramion "
Ale ufam , że tak jest .
Konrado73
 
Posty: 105
Rejestracja: 10 gru 2015, 16:19

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: cthulhu87 » 03 paź 2016, 07:59

My tutaj nie umiemy ogarnąć ogromnej ilości czasu, który towarzyszy ewolucji ducha. Patrząc na samobójstwo patrzymy na konkretne życie i konkretne sprawy z tegoż życia, a tak naprawdę większość z nas pewnie ma za sobą doświadczenie samobójstwa a nawet gorszych rzeczy, jeśli jesteśmy duchami z długą, reinkarnacyjną przeszłością. Z perspektywy ludzkiej coś może wydawać się długie i niesprawiedliwie, ale jeśli zważyć na tysiące czy miliony lat za nami i tyle samo przed nami, wszystkie te problemy redukują się do małego punktu w przestrzeni. Oczywiście jeśli patrzymy rozumem, nie przez emocje.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Poprzednia

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości