Jutro

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Jutro

Postautor: Pablo diaz » 04 wrz 2016, 19:02

Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jutro

Postautor: OneNight » 04 wrz 2016, 20:47

Widzę, że sporo ciekawych materiałów tłumaczysz na swoim blogu. Mam do Ciebie pytanie związane ze spirytyzmem. W reinkarnacji chodzi o doskonalenie się - chcemy być doskonali, ale co dalej? Czy tylko na tym dążeniu się to skupia? Znalazłbyś może o tym jakiś fragment lub podzieliłbyś się swoją wiedzą na ten temat? Byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro

Postautor: Pablo diaz » 05 wrz 2016, 20:23

Na tą chwilę nie natknąłem się na szczegóły naszej ewolucji,jakie konkretnie zadania nas czekają.
Doskonalenie ma na celu pracę nad coraz to doskonalszymi i szlachetniejszymi zajęciami spraw,które dla nas wciąż są odległe
(duchowe i naukowe)
Jednak na tym poziomie głównie powinniśmy skupić sie nad poprawą moralności,realizować wobec siebie proste nauki,które
przekazał nam Jezus.Kiedy weżmiemy odpowiedzialność za siebie dane nam będzie między innymi pracować na rzecz innych planet,galaktyk dla braci w nich zamieszkałych.Ciężko opisać coś ,co niełatwe jest do pojęcia przez swoją nieskończoność ,a przede wszystkim przez ignorancję ,ktorej wciaz w nas jest wiele.
Planeta Ziemia jest niczym innym jak tylko dziecięcym ogrodem dla infantylnych dusz ,które odbywają pierwszy rok
życia na ewolucyjnej ścieżce do anielskości.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jutro

Postautor: Nikita » 06 wrz 2016, 13:58

Zastanawiajace jest, ze Natura czyli rosliny i zwierzeta nie musza pracowac. po prostu zyja , egzystuja. Taka wieczna praca wcale mi sie nie usmiecha bo ludzie przewaznie za duzo pracuja i sa przemeczeni i nie Maja czasu na nic innego oprocz pracy....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jutro

Postautor: odnowa » 07 wrz 2016, 18:02

Nikita pisze:Zastanawiajace jest, ze Natura czyli rosliny i zwierzeta nie musza pracowac. po prostu zyja , egzystuja. Taka wieczna praca wcale mi sie nie usmiecha bo ludzie przewaznie za duzo pracuja i sa przemeczeni i nie Maja czasu na nic innego oprocz pracy....

Dziś trafiłem na interesujący fragment w pierwszej książce Jozefa Rulofa:
‘Physical man soon gets tired, but the spirit doesn’t, and one day he will even get to the stage where there’s no limit to what he can deal with to. It all depends on the level of his spiritual development.’

Człowiek szybko się męczy, ale duch nie, i pewnego dnia nawet dojdzie do poziomu, gdzie nie będzie limitu do tego z czym będzie miał do czynienia. To wszystko zależy od jego duchowego postępu.

strona 159, "A view into hereafter", Jozef Rulof.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Jutro

Postautor: cthulhu87 » 08 wrz 2016, 16:58

Nikita pisze:Zastanawiajace jest, ze Natura czyli rosliny i zwierzeta nie musza pracowac. po prostu zyja , egzystuja. Taka wieczna praca wcale mi sie nie usmiecha bo ludzie przewaznie za duzo pracuja i sa przemeczeni i nie Maja czasu na nic innego oprocz pracy....


Taka moja dygresja ;) : nie patrzyłbym tak samo na rośliny i zwierzęta. Wydaje mi się, że rośliny (i grzyby, które roślinami nie są) to życie, które zrezygnowało z aktywności i ruchu na rzecz bierności i bezpieczeństwa. Zwierzęta natomiast potrzebują większej ilości energii, by ją następnie spożytkować wprawiając swoje ciała w ruch, a ich zmysły i możliwości kontaktowania się ze środowiskiem są dużo bardziej nastawione na interakcję ze światem i rozwój - gdyby nie ruch, zmiana i dynamika, nie byłoby tu bodźca do rozwoju. Oczywiście rezygnując z bierności i stałości zwierzęta są bardziej narażone na niebezpieczeństwa i cierpienia, ale bez tego nigdy nie powstałaby świadomość.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jutro

Postautor: Nikita » 08 wrz 2016, 17:06

No tak ziwerzeta sie ruszaja ale nie musza pracowac....czlwoeik pierwotny troche pracowal aby utrzymac sie przy yzciu ale wspolczesny czlowiek musi charowac aby oplacic oplaty i jakos zyc.....i jak se pomysle, ze w raz rozwojem trzeba coraz wiecej i wiecej pracowac to wlos sie Jerzy....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jutro

Postautor: cthulhu87 » 08 wrz 2016, 17:16

Nikita pisze:No tak ziwerzeta sie ruszaja ale nie musza pracowac....czlwoeik pierwotny troche pracowal aby utrzymac sie przy yzciu ale wspolczesny czlowiek musi charowac aby oplacic oplaty i jakos zyc.....i jak se pomysle, ze w raz rozwojem trzeba coraz wiecej i wiecej pracowac to wlos sie Jerzy....


Pracujemy coraz więcej i mamy coraz więcej potrzeb, których nie mieli nasi przodkowie, wydaje mi się jednak, że obiektywnie mamy lepsze warunki niż nasi oni. Szczególnie uderzające są np. historie życia robotników w XIX wieku, gdy pierwsze pokolenia przybywały do dużych miast ze wsi, wielodzietne rodziny bez żadnej opieki socjalnej zamieszkiwały sutereny i obskurne kamienice, praca od rana do nocy, bieda... dziś głowimy się nad reformami systemu emerytalnego, który wtedy nawet nie istniał... i co ciekawe, to były właśnie czasy, kiedy powstał współczesny spirytyzm, ale nie tylko, bo także wiele innych ruchów społecznych i religijnych, jakby w cierpiącym człowieku tkwiła immanentna potrzeba, by reformować i udoskonalać świat oraz jego porządki.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jutro

Postautor: Nikita » 08 wrz 2016, 18:08

To miejmy nadzieje, ze wraz z rozwojem ludzkosci praca bedzie bardziej przyjemna i mniej pracochlonna...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jutro

Postautor: OneNight » 08 wrz 2016, 18:18

Byłaby dzięki technologii, ale UE wprowadziła podatki dla robotów!
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości