Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: Krzysztoff » 21 kwie 2015, 08:54

Mirek pisze:Z tego co piszesz Bernadeto wynika, że książka Kardeka, która naucza i nakłania do wywoływania duchów powinna być zakazana. Bo niedosyć, że naucza, to jeszcze trzeba za nią zapłacić.


Książka Kardeca - wydrukowana ma wartość materialną z którą trzeba zapłacić. W wielu krajach w wersji elektronicznej jest dostępna za darmo , myślę że u nas też do tego z czasem dojdziemy.

Nie uważam , żeby Kardec nakłaniał kogokolwiek do wywoływania duchów, raczej udzielał wskazówek tym którzy w poważnych celach chcieli to robić.

Więc nie ma tu żadnej sprzeczności, zwrócę Ci uwagę Mirku , że spirytyści nie pobierają opłat za przekazywanie wiedzy, za wykłady , spotkania , warsztaty (co tak często można spotkać wśród wielu ezoteryków) . Czasami składamy się na salkę (bo ktoś za to musi zapłacić) , często salki wykładowe są opłacane przez Rivail.

Goście tacy jak Divaldo czy Moreira przyjeżdżają do nas dawać wykład na własny koszt.

Więc jak widzisz, spirytyzm jest skierowany na dawanie a regułę "darmo otrzymaliście darmo dawajcie" staramy się realizować
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: bernadeta1963 » 21 kwie 2015, 09:19

Nigdzie nie napisałam , że powinna być zakazana ,Skąd ten wniosek?
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: Mirek » 21 kwie 2015, 10:27

Wniosek powstała w związku z Twoim sprzeciwem co do nauczania jak być medium.
Każdy podręcznik Krzysztofie jest pisany po to aby z niego korzystać i dzięki niemu się uczyć.
Skoro został wydany, to ma zachęcać, a nie odstraszać do tego o czym naucza. A może się mylę.
Czyli nie zawsze pobieranie opłat jest złe?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: Krzysztoff » 21 kwie 2015, 11:59

Mirek pisze:Każdy podręcznik Krzysztofie jest pisany po to aby z niego korzystać i dzięki niemu się uczyć.
Skoro został wydany, to ma zachęcać, a nie odstraszać do tego o czym naucza. A może się mylę.


Mirek mylisz się , podręcznik elektroniki jest adresowany do ludzi zainteresowanych tą dziedziną , zazwyczaj nie ma na celu przekonywać niezainteresowanych do zajęcia się tą trudną dziedziną wiedzy.

Tak samo jest z mediumizmem , Kardec dodatkowo ostrzegał że trzeba mieć predyspozycje mentalne i odpowiednie poważne nastawienie do tematu - wczytaj się proszę uważnie.

Mirek pisze:Czyli nie zawsze pobieranie opłat jest złe?


Nie wiem co Mirku chcesz tym pytaniem pokazać ? Wytłumaczyłem Ci w poprzednim poście że nie pobieramy opłat.

Pytam wprost , jaka jest Twoja intencja ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: Mirek » 21 kwie 2015, 13:05

Mogę być zafascynowany wywoływaniem duchów i sięgnąć po ta książkę aby się tego nauczyć. Nie będę wtedy dbał o BHP. Skoro ta książka Kardeca jest ogólnie dostępna dla każdego, kto chce ją mieć, to jednoznacznie daje do zrozumienia, że mediumizm jest dla każdego.
Wprost odpowiem, jeżeli coś jest ogólnodostępne jest dla każdego. A jeżeli nie jest coś dla każdego, to dostęp do wiedzy powinien być zawężony do grona "specjalistów".
To, że spirytyści nie biorą pieniędzy, to wiem. Pieniądze są złe, gdy na tym się zarabia. Gdy się reinwestuje w wydawanie, np. nowych książek, wynajem sali, czy pomoc charytatywną jest oki.
Podręcznik elektroniki jest adresowany dla tych wszystkich, którzy elektroniką się interesują, a nie tylko dla elektroników, prawda? ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: Xsenia » 22 kwie 2015, 08:54

Pieniądze, pieniędzmi, a czy medium może brać prezenty, że tak powiem w naturze, np. 20 jajek, wyszywaną poduszkę, zegar ścienny itp. Czy takie prezenty też są naganne?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: Hansel » 22 kwie 2015, 09:04

Moja osobista opinia jest taka że jeśli w żaden sposób ich nie wymusza i są one tylko szczerym wyrazem wdzięczności ludzi za jego pracę to nie.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Płatny mediumizm - Patrycja Darre

Postautor: Mirek » 22 kwie 2015, 12:06

Nie powinna wiedzieć prawica, co czyni lewica. Gdy ofiarujemy, nie powinniśmy spodziewać się, liczyć na wdzięczność, na to, że to się zwróci. Oddałeś i zapomniałeś. Każda ofiara to tak naprawdę ofiara dla Boga. Gdy jednak ofiarujemy coś tylko po to, by mieć jeszcze większy zysk lub oczekujemy wdzięczności, to taka ofiara traci wartość. Mówi się, że gdy oddajemy, ofiarujemy pieniądze, to one wracają. Dokładnie tak. Gdy oddajemy pieniądze, przywiązanie do nich zmniejsza się i możemy stać się bogatsi. Gdy jednak znamy ten mechanizm i oddajemy tylko po to, aby się wzbogacić – to się nie uda.
S. Łazariew
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Poprzednia

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości