Aborcja według spirytyzmu

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Nikita » 13 mar 2016, 16:08

Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Pablo diaz » 06 kwie 2016, 21:31

Aborcja według spirytyzmu nowy link http://spirytzm.blogspot.com/2016/03/we ... keaby.html

Storna duchowa o aborcji.

1.Wszystkie religie potępiają aborcję.A co mówi doktryna spirytystyczna?

Aborcja również i dla spirytyzmu jest przestępstwem.
Spirytyzm idzie dalej,pokazuje konsekwencje,obejmuje karmiczne
zobowiązania matki oraz tych ,którzy przysługują się do tego czynu-ojca,rodziny niekonsekwentnych przyjaciół,lekarzy
i asysytentów.

2.Czy w żadnym wypadku nie powinniśmy wspierać aborcji?

W księdze Duchów Mentorzy Duchowi tłumaczą,że aborcja jest tylko dopuszczalna,kiedy istnieje poważne zagrożenie
dla życia matki.
Czy w przypadku,gdyby narodziny dziecka miały zagrażać życiu
matki, byłoby zbrodnią poświęcenie dziecka, by matkę uratować?
Lepiej jest poświęcić istnienie, którego jeszcze nie ma niż to,
które już trwa.

(Księga Duchów Allan Kardec,pytanie 395)

3.Co dzieje się z odradzającym duchem podczas aborcji ?

Reinkarnacja nie doszła do skutku,jest niekompletna .Duch będzie musiał powrócić i przyjąć jego osobowość ,która była przed rozpoczęciem inkarnacji w ciało.
Duchy mniej rozwinięte mogą zostać umieszczone w świecie duchowym pod opieką krewnych lub wyspecjalizowanych
instytucji duchowych.

4.Często kobiety po przerwaniu ciąży popadają w depresję.Czy ma to coś wspólnego z duchem ,który próbował reinkarnować?

Są to działania sprzeczne z prawem bożym.Matka,która dokonała aborcji doświadczy niepożądanych konfliktów wewnętrznych w sankcji własnego sumienia.Matka może również cierpieć z powodu odwetu ducha,który buntuje się
z powodu usunięcia i odrzucenia.

5.W przypadku poronienia,czy możemy mówić,że jest to karmiczny problem dziecka i matki?

Nic nie dzieje się bez przyczyny.Może być to konsekwencją odmowy macierzyństwa z przeszłości,biorąc pod uwagę
aborcję jako przestępstwo wobec ducha.

6.Kiedy kobieta podejmuje się aborcji ,ponieważ nie chce doświadczać macierzyństwa?

Jeśli miałaby minimum jasności zrozumiałaby ,że popełnia błąd rezygnując z macierzyństwa.Będzie to jedno z doświadczeń własnych frustracji na Ziemi.Po wielu inkarnacjach stanie się świadoma zadań i obowiązków te doświadczenia pomogą jej w rozwoju ducha.

7.Jeśli duch ma potrzebę ,aby reinkarnować w zaplanowaną rodzinę ,będzie nadal próbować ?

Prawdopodobnie z pomocą duchowych mentorów będzie próbował rozwiązać opór pary.
A więc poodczas kolejnych prób aborcji znajdziemy tego samego ducha ,który próbuje powrócić do ciała.

Richard Simonetti
z książki Reencarnacion todo lo que usted nececita saber
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Xsenia » 07 kwie 2016, 11:13

Czyli nawet spirytyzm nie potępia całkowicie aborcji, tylko dopuszcza ją w uzasadnionych przypadkach. Można więc napisać, że spirytyzm nie poleca aborcji, ale dopuszcza jej stosowanie.
Nie rozumiem tylko po co prawnie próbuje się narzucać wybór kobiecie. Jak to nauka, gdy czegoś sie zabrania, a nie pozwala samemu zadecydować i w ten sposób rozwinąć się.
Jestem przeciwko wszelkim ograniczeniom wolności podejmowania własnych decyzji. To tak samo jakby zabronić jedzenia hamburgerów, bo są niezdrowe i przyspieszają śmierć. Tak samo jak palenie papierosów i zabronienie ich palenia ze względów zdrowotnych. To może i zabrońmy pić mleka, bo wywołuje uczulenie. Zabrońmy pływać, bo można się utopić. Zabrońmy, zabrońmy, zabrońmy .... a wtedy ludzie na pewno będą sie rozwijać duchowo sami z siebie. :evil:
Co to za nauka wciskana na siłę?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Pablo diaz » 07 kwie 2016, 12:17

Rownie dobrze mozna zapytac dlaczego zabrania sie zabijac,gwalcic itd.itp.Nie lepiej doswiadczyc bycia morderca lub gwalcicielem?
Dla jednych wystarczy wierzyc w dobro , inni musza doswiadczac zla i brutalnosci.
Z tego ,co zaobserwowalem osoby z duza empatia,moralnoscia nie maja problemow z akceptacja praw duchowych.
Na kazdego przychodzi odpowiednia pora,zrozumienia niezrozumialego :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Xsenia » 07 kwie 2016, 19:30

Pablo diaz pisze:Na kazdego przychodzi odpowiednia pora,zrozumienia niezrozumialego

Zgadza sie Pablo :) A niektórzy muszą sięgnąć dna by móc cokolwiek zrozumieć. I jeśli tego dna nie osiągną, to nic nie zrozumieją.
Niektórzy też potrafią uczyć się tylko i wyłącznie na własnych błędach. I choćbyś nie wiem ile razy mu/jej tłumaczył, to i tak nie zrozumieją nauki dopóki nie doświadczą jej na własnej skórze.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Pablo diaz » 27 lis 2017, 23:03

Przestępcza aborcja według Ducha Emmanuela ,psychografia Chico Xavier z książki Religia Duchów https://spirytzm.blogspot.com/2017/11/przestepcza-aborcja.html
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Ryszard » 28 lis 2017, 09:46

Jestem przeciwnikiem aborcji oraz eutanazji, jednak nic nie zmieni mentalności lekarzy :(
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Ivo700 » 02 gru 2017, 10:41

Witam

Zgadzam się z Xsenia że --- kobiety powinny mieć wybór co do Aborcji,

Napisano tu że WSZYSTKIE RELIGIE POTĘPIAJĄ ABORCJE jako zbrodnie czy coś takiego ---otóż są RELIGIE które nie uznają Aborcji za zło i ją dopuszczają

1.Większość Protestantów ---dopuszcza aborcje

2.Judaizm Reformowany

3.Pewne nurty Zreformowanego Neohinduzmu i Buddyzmu

4.Islam ---pewne nurty

Nie zgadzam się też że PORONIENIE to ZŁO i że to jakaś KARA za przeszłe grzechy w poprzednim wcieleniu .

Z drugiej strony to zrozumiałe że Większość Spirytystów potępia Aborcje ---bo oni uznają naukę że DUCH wciela się od poczęcia już w plemnik lub zarodek,

ja i inni podobnie myslacy ludzie o LIBERALNO-RELIGINYM pogladzie nie-konserwatywnym ---znów uważają że

DUCH łączy się z płodem ludzkim nie w momencie poczęcia a później kiedy płód już ma wytworzony system nerwowy i mózg i wtedy dochodzi do pełnego połączenia Ducha z ciałem-płodem-materią i Duch zaczyna używać wtedy mózgu, nerwów jako ''powozu '' .

Pogląd taki reprezentują niektórzy EZOTERYCY i część Amerykańskich NEO-SPIRYTYSTÓW ''nie-Kardecjańskich''

Także dla mnie osobiście Aborcja nie jest ZŁEM ---oczywiście pod pewnymi warunkami, podobnie EUTANAZJA ---uważam że na życzenie pacjenta jeżeli nie działają inne środki antybulowe jak morfina i po konsultacji lekarskiej i otrzymaniu zgody rodziny i samego pacjenta ----należy dokonać Eutanazji ---w skrajnych przypadkach na życzenie pacjenta, ja bym nawet powiedział że jest to MIŁOSIERDZIE i skrócenie CIERPIENIA tego pacjenta==na jego życzenie .

Oczywiście proszę nie mylić EUTANAZJI z masowym uśmiercaniem osób np ---niepełnosprawnych przez SS GESTAPO, lub przestępstwach gdzie WBREW WOLI PACJENTA usypiało się tego pacjenta i robiło się na tym interesie KASE ---oczywiście takie zjawisko to PATOLOGIA i PRZESTĘPSTWO .

Ale na życzenie pacjenta po długich z nim rozmowach konsultacjach ---ja osobiście gdybym był lekarzem dokonałbym Etanazji i oczywiście w KRAJU gdzie na to PRAWO DOZWALA , podobnie był uczynił z ABORCJĄ --jeżeli by zagrażała życiu matki, a jeżeli chodzi o GWAŁT ---to taka kobieta powinna mieć podany środek Antykoncepcyjny ---Tabletke ''po'' lub przeciw poronny i to bez recepty i za niską cenę . Ale na pewno tabletke ''po'' to na pewno, na ZACHODZIE EUROPY tabletka przeciwporonna też wywołuje kontrowersje, ale tabletka ''po'' już jest całkowicie LEGALNA i w 90% bez recepty, w POLSCE nawet ten środek jest na recepte i kosztuje --90-100 zł, POLSKA to OPRESYWNE PAŃSTWO ----tylko zakazuje, coś jest nie tak z tymi politykami-posłami .

był nawet poseł z PiS co chciał żeby z APTEK, STACJI BENZYNOWYCH, SKLEPÓW znikła sprzedaż ---PREZERWATYW bo jest to sprzeczne z nauczaniem KOŚCIOŁA i EPISKOPATU .....PRZERAŻAJĄCE .
Ostatnio zmieniony 02 gru 2017, 10:55 przez Ivo700, łącznie zmieniany 1 raz
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Ivo700 » 02 gru 2017, 10:54

PS ---


Storna duchowa o aborcji.

1.Wszystkie religie potępiają aborcję.A co mówi doktryna spirytystyczna?

Aborcja również i dla spirytyzmu jest przestępstwem.
Spirytyzm idzie dalej,pokazuje konsekwencje,obejmuje karmiczne
zobowiązania matki oraz tych ,którzy przysługują się do tego czynu-ojca,rodziny niekonsekwentnych przyjaciół,lekarzy
i asysytentów.


DLA MNIE ABORCJA I EUTANAZJA ---może nosić znamiona PRZESTĘPSTWA jeżeli

1. Eutanazja ---była dokonana WBREW WOLI PACJENTA I BEZ ZGODY RODZINY ---to taki lekarz powinien iść do więzienia i zakaz wykonywania zawodu .

2.ABORCJA ---tylko w przypadku ---kiedy usunęło się ZDROWY PŁÓD małego świadomego już dziecka ---oczywiście jest to wg mnie przestępstwo .

Ale słowo że jest to PRZESTĘPSTWO samo dokonywanie aborcji ze względu na chory płód i żeby ratować matke życie matki lub że Eutanazja w każdym przypadku jest zbrodnią z tym się nie mogę zgodzić , ale każdy ma prawo do swego zdania w tej kwestii . JA MAM INNE PRZEKONANIA W TEJ KWESTII .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Anka » 03 gru 2017, 00:14

Ciekawe jest zycie dzieci niechcianych ,........
Gdyby moja mama miała wybór to by mnie na świecie nie było Nie było by tez mojej najmłodszej siostry
Dni dzieciństwa prawie wszystkie były dla mnie „deszczowe”
A teraz moja mama powtarza „ jakie ty masz dobre serce „
Dobrze ze nikt nie dał jej prawa mnie zabić zanim sie urodziłam Dobrze dla niej i dla mnie :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości