Kodeks karny przyszłego życia

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: bernadeta1963 » 13 mar 2015, 09:06

Ja też mam w rodzinie osobę z wadami genetycznymi , jednak nigdy nie tłumaczyła bym co myślą na ten temat spirytyści . Oceniam lekarza z pozycji pielęgniarki i uważam że jego decyzja była niprofesjonalna. Co innego gdy jest to świadomy wybór rodziców. W tym wypadku świadomy wybór rodziców był inny.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: światowid » 13 mar 2015, 10:30

Do mnie pieklo jakie zafundowal matce ten lekarz.. Powinno zostać ukarane. Ten człowiek poczul sie bogiem.traktujac kobietę jak pprzedmiot.

Nie wiem jak mozesz Mirek pisac takie rzeczy..ze niby tyle dobrego ją spotkało przez te sytuacje , tyle dobra spotkalo ja przez tego lekarza.. I jego świadomy wybor..

Żartujesz sobie?

To ona byla pacjentem. I to ona jako wladca swego ciała miała prawo postępować tak jak sobie zalozyla.
A nie lekarz ma o tym decydować..

To tak jakby w kole o promieniu 1000km byl jeden dentysta. I przychodzisz z bólem zęba a on ci mówi ze go nie wyrwie..nie wyleczy.. I nie wskarze ci innego dentysty. Czy w takiej sytuacji..gdyby to byl twoj ząb i twoja buzia..to tez mógłbym napisać ze na pewno wiele dobrego ten lekarz ci dal?
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: Mirek » 13 mar 2015, 11:27

Włosy mi dęba stają, gdy to czytam :o Najpierw była dyskusja, że nie wolno zabijać pod żadnym względem, nawet w obronie własnego życia, bo to jest grzechem, a teraz słyszę, że lekarz bawi się w Boga, bo odmówił zamordowania nienarodzonego dziecka? Światowid lekarz bawi się w Boga, gdy mówi pacjentowi jak długo ma żyć po diagnozie raka. Świadomie uruchamia pacjentowi mechanizm umierania i to jest powszechnie akceptowalne.
Czyli spirytyzm jest zbiorem sprzeczności wg Was? Raz zabijanie jest grzechem i nie ma taryfy ulgowej, a innym razem człowiek ma prawo za bić, bo jak nie zabije to ktoś mu zafunduje piekło? Pogubiłem się w tym i mam kolejny powód aby nigdy nie zostać spirytystą.
Światowid porównanie aborcji do wyrywania zęba świadczy o niedojrzałości emocjonalnej.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: Nikita » 13 mar 2015, 11:44

Mi sie wydaje, ze lekarz ma prawo odmowic dokonania aborcji. Bo jednak aborcja oznacza zabicie dzeicka. Nie oceniam kobiet, ktore stoja w takiej sytuacji bo znam ciezkie przypadki i wiem jak trudna to jest decyzja. Ale z punktu moralnego raczej nie powinno sie dokonywac aborcji.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: światowid » 13 mar 2015, 12:51

mogę być niedojrzały emocjonalnie ( nie wiem) ale na pewno jakby tak postąpił z moją córką i tak ją potraktował.. to cofnął bym się w rozwoju swej duszy :)

pomyśl, nawet jeśli nie chciał zrobić aborcji ( a zrobił je w tysiącach przez lata- obłudnik jeden) to powinien z tą pacjentką porozmawiać. a on po prostu kazal jej wyjść.

rozumiesz to? czy to jest katolickie miłosierdzie w działaniu tego lekarza? czy jego dobroc? ludzka chociażby?

a jak Ci lekarz świadek jehowy, odmowi transfuzji krwi u Twojego dziecka, to co wrócisz do domu pokornie? czy będziesz się jej domagał..?
to jest decyzja matki. i jeśli chce się pozbyć płodu to jest jej prawo.

Jeśli już generalizujesz, to powiedz, po co pomagać ludziom, skoro ich ciężkie sytuacje czy zdrowotne czy finansowe są karą za uczynki w poprzednich wcieleniach. może zatem pobijmy wszystkie kaleki, biedaków, ludzi chorych, przecież wedle spirytuzmu one odpłacają za swoje poprzednie czyny- czyli w jakiś sposób zawinili. zatem po co być miłosiernym? skoro to miłosierdzie im nie pomaga, bo mają nieść swój krzyż.. wiec może nawet im przeszkadzamy odpokutować ich grzechy- pomagając im..

i proszę Cię Mirosławie, byś nie podchodził do takiej sytuacji zakładając że każdy jest medium, spirytystą czy jasnowidzem.
i ma Twoją wiedzę książkową niebywałą. zna odpowiedzi na wszystko od razu i bez zastanowienia..
ludzie są różni. Czasem nawet bieda może spowodować ze kobieta nie chce mieć dziecka, bo głoduje na co dzień i zyje w nędzy, nie ma siły, psychicznej i fizycznej na wychowywanie dziecka. możesz zrozumieć takie sytuacje? siedząc przed komputerem w swoim życiu...

nie każdy jest tobą i pozwól ludziom decydować co mają robic. nawet jak błądzą.

tak jak Twoim prawem jest takie stanowisko, tak jej prawem jest jej stanowisko.
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: światowid » 13 mar 2015, 12:54

Nikita pisze:Mi sie wydaje, ze lekarz ma prawo odmowic dokonania aborcji. Bo jednak aborcja oznacza zabicie dzeicka. Nie oceniam kobiet, ktore stoja w takiej sytuacji bo znam ciezkie przypadki i wiem jak trudna to jest decyzja. Ale z punktu moralnego raczej nie powinno sie dokonywac aborcji.



dokładnie TAK.
ABORCJA JEST ZŁA.
Ale każda matka powinna sama o tym decydować.
a nie lekarz.

wykonywal setki aborcji, a tu nagle taki święty się znalazł. tak jak miłośnik ptakót nie będzie pracował na kurzej fermie, tak przeciwnik aborcji nie powinien być ginekologiem. a pasjonat koni nie powinien stać przy linii produkującej kabanosy z koni.
wyuczył się zawodu za państwowe pieniądze, i powinien skoro pracuje w normalnym szpitalu przestrzegać prawa. niestety z tego nas rozlicza społeczeństwo i państwo.
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: Mirek » 13 mar 2015, 15:01

Światowidzie nie porównuj mnie do siebie. Nie wiesz co przeszedłem w życiu.
Znowu cisną mi się na usta słowa: Skąd u Ciebie tyle złości do drugiego vzłowieka?
Ja bym dziękował Bogu, że ocalił moją córkę przed popełnieniem tej zbrodni.
Wiesz, w rozwoju nie można się cofnąć. Co najwyżej zatrzymać.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: Xsenia » 13 mar 2015, 23:26

światowid pisze:
Nikita pisze: pisze:Mi sie wydaje, ze lekarz ma prawo odmowic dokonania aborcji. Bo jednak aborcja oznacza zabicie dzeicka. Nie oceniam kobiet, ktore stoja w takiej sytuacji bo znam ciezkie przypadki i wiem jak trudna to jest decyzja. Ale z punktu moralnego raczej nie powinno sie dokonywac aborcji.

dokładnie TAK.ABORCJA JEST ZŁA. Ale każda matka powinna sama o tym decydować. a nie lekarz.

Znowu 10 wątek o tym samym....

Takie słowa: "aborcja jest zła" i że z moralnego punktu nie powinno się jej dokonywać, że to morderstwo itp. mogą mieć tylko jeden skutek. Kobiety znowu będą to robić w domowych warunkach i znowu śmiertelność przy tym zabiegu wzrośnie. Zawsze znajdzie się kobieta, która podejmie taką decyzję, lepiej by to robiła w obecności lekarzy, czy w domu w warunkach domowych patykiem, gumką, czy ziołami?
Każdy z nas ma prawo do własnych decyzji. I obojętnie czy to będą dobre czy złe decyzje, nikt nie ma prawa zmuszać do czegokolwiek. Jeśli kobieta nie chce urodzić, to ma do tego prawo. I ma prawo zrobić to w warunkach, które ułatwią jej przeżycie. Nie wy ponosicie konsekwencje tych decyzji. A pisanie, że to zło, morderstwo na pewno tych kobiet nie przekona do zmiany decyzji. To tak jakby leżącego kopać by zmusić go do wstania. To nie zadziała. Lepiej wyciągnąć rękę i pomóc. Tylko kto się na to odważy? Lepiej przecież potępiać i oceniać. Zdecydowanie łatwiej niż zagłębić się w cudze problemy, które wywołały taką decyzję.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: światowid » 14 mar 2015, 13:09

Znam kobiety które dokonaly aborcji.
I naprawde Xseniu.. Nie zmienil sie mój pogląd na te
Czy inna osobe gdy dowiedziałem sie ze zdecydowała sie na zabieg.

.
I naprawde to co napisalas..popieram w 100%.

Mirku.nie wiem co w zyciu przeszedles. Malo piszesz o sobie.zazwyczaj komentujesz innych.

W swój specyficzny sposob.

Natomiast dziękowanie bogu za ocalenie córki uważam za rzecz co najmniej dziwna.

Jestes może bylym księdzem?
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Kodeks karny przyszłego życia

Postautor: Mirek » 14 mar 2015, 13:45

Tak samo jak kobieta Xseniu ma prawo czynić dobro, czy zło, takie samo prawo ma lekarz. Jezeli odmówił morderstwa w świetle prawa do zabijania, nie powinien z tego powodu ponosić żadnych konsekwencji.
Światowidzie napiszę Ci jak będę przy kompie co przeżyła moja rodzina w kontekście aborcji.
Księdzem nigdy nie byłem, ponieważ nie potrafię co innego mówić, a co innego czynić.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości