Postęp ducha jest wieczny

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Postęp ducha jest wieczny

Postautor: Pablo diaz » 03 sty 2015, 00:06

Przekaz od medium Eduardo Fernandez Hebrard z centrum badań psychologicznych w Jaen .
Eduardo Fernandez Hebrardwał otrzymywał przekazy od wybitnych duchów
uczonych w różnych porządkach: filozoficznych, religijnych, artystycznych,
Od moralistów i tak dalej. Posród nich byli królowie, biskupi, papieże, naukowcy,
pisarze i poeci. Wiele przekazów zostało podpisanych przez
Flammariona, Allana Kardeca, Courvisarta, Amalię Domingo Soler, Du
Potet, Jules Verne, Victora Hugo, Kepler, Benito Perez Galdos, Teresa
Jezus, Abrahama Lincolna.
http://pablodiaz.bloa.pl/postep-ducha-jest-wieczny/
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Postęp ducha jest wieczny

Postautor: czarnyMag » 05 sty 2015, 00:31

Pablo diaz pisze:Przekaz od medium Eduardo Fernandez Hebrard z centrum badań psychologicznych w Jaen .
Eduardo Fernandez Hebrardwał otrzymywał przekazy od wybitnych duchów
uczonych w różnych porządkach: filozoficznych, religijnych, artystycznych,
Od moralistów i tak dalej. Posród nich byli królowie, biskupi, papieże, naukowcy,
pisarze i poeci. Wiele przekazów zostało podpisanych przez
Flammariona, Allana Kardeca, Courvisarta, Amalię Domingo Soler, Du
Potet, Jules Verne, Victora Hugo, Kepler, Benito Perez Galdos, Teresa
Jezus, Abrahama Lincolna.
http://pablodiaz.bloa.pl/postep-ducha-jest-wieczny/


Jest jakaś książka w której te przekazy zostały spisane? Szczególnie poczytałbym sobie przekazy z zaświatów od Allana Kardeca.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Postęp ducha jest wieczny

Postautor: Pablo diaz » 05 sty 2015, 10:52

Tak, jest to książka ,,Desde la otra vida,, w języku hiszpańskim.
Znaleść można tam wiele pięknych duchowych wiadomości,przekazanych przez medium mówiące i psychograficzne Eduardo Fernandez Hebrard.
http://www.espiritismo.cc/Descargas/lib ... a-vida.pdf
Jeśli masz problem z j. hiszpańskim lub w ogóle nie miałeś styczności z tym językiem chętnie Ci pomogę i przetłumaczę dowolny przekaz.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Postęp ducha jest wieczny

Postautor: Mirek » 05 sty 2015, 11:43

Przetłumacz najciekawsze, Twoim zdaniem, fragmenty i wkle je tutaj w odcinkach. Mało kto poza Tobą zna hiszpański ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Postęp ducha jest wieczny

Postautor: Pablo diaz » 05 sty 2015, 22:42

Wiadomość od Allana Kardeca przekazana przez medium mówiące Eduardo Fernandez Hebrard.

Kochani bracia;
Wielcy kowale wiary,propagadorzy zrozumienia,niestrudzeni studenci,którzy dajecie świadectwo swojej pracy i studiów świętej nauki duchowej.
Wy którzy uczestnicząc w spotkaniach nabywacie więcej światła,kontynuujecie wiernie początki mojej filozofii w której dopatrzyliście się prawdy jej manifestacji i światła.
Ze wszystkich moich uczniów którzy podążają za moją doktryną która była i jest głoszona w universum tylko wy wywołaliście mnie dziś wieczorem.
Jestem tutaj.
Nie ważne skąd przychodzę wasze wołanie słychać w każdym zakątku wszechswiata.
Wspaniali i heroiczni uczniowie mojej nauki! Idzcie do przodu,stawajcie się coraz doskonalsi !
Tego wam życzę i błogosławię,dodając otuchy tak abyście kontynuowali tą naukę z większa wiarą i obszernością.Ja zacząłem tą doktrynę ,a wy i czas ją dostosujecie.
Dostosujecie zgodnie do upływającego czasu i uniwersalnego prawa oraz do postępu i nauki.
W tamtych czasach bez mediów, bez przygotowania naukowego,bez większego wsparcia -tylko z naszą wiarą i pomocą jaką otrzymywaliśmy od Duchów przeczuliśmy postęp i przyszłosć dla ludzkości.
Do dyspozycji mieliśmy tyle ile tamte czasy oferowały,ale wystarczyło aby w dzisiejszych czasach dzięki szerszym pojęciom ,duchowe prawa skutkowały jeszcze głębszym i bardziej świetlistym horyzontem.
Bądzcie stanowczy,ze zrozumieniem i oświeceniem szukajcie prawdy,bo to jest prawdziwą misją spirytystów.
Wyrażajcie się dobrze,myślcie wznioślej tak aby z dobrocią odgadywać potrzeby innych.
Bracia nie tylko was bardzo kocham,ale dziękuje za to ,że moja praca dalej kontynuuje -jeszcze bardziej wzmocniona,wyjaśniona i poszerzona o obecne prawdy.
Dziękuję,bardzo dziękuję za zaproszenie.
Wszechświat jest ogromny,a jednak usłyszałem wasze wezwanie i tu przybyłem.
Weżcie moje błogosławieństwo,abyście nadal byli silni w idei.
Połączcie siły,żeby nieustannie praktykować cnotę tak,aby nazwali was prawdziwymi chrzescijanami spirytystami-wy którzy pochodnie postępu macie już w ręku .
Głęboko w sercu pragnijcie aby zjednoczyć wszsytkich na ziemi tak ażeby wszyscy byli szczesliwi w wiecznej przyszłosci.
Na przód!
Spójrzcie w niebo i Błogosławcie Wszechmogącego.

Wasz brat ALLAN KARDEC


Jaén, 1 listopad 1971r.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Postęp ducha jest wieczny

Postautor: światowid » 13 mar 2015, 10:20

Piękne słowa..
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Postęp ducha jest wieczny

Postautor: Hansel » 17 mar 2015, 17:11

To rzeczywiśce piękna. Rozumiem że Duch który przedstawił się jako Allan Kardec sam podał w tedy dowody potwierdające swoją tożsamość ? A np Leon Denis też się kiedyś odezwał z zaświatów ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości