Medium malujące - film

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Medium malujące - film

Postautor: cthulhu87 » 04 wrz 2009, 23:18

Jako że ostatnio panuje mania na przedstawianie dowodów, zdjęć, nagrań i innych:), mających potwierdzać, że media nie są oszustami... po prostu zamieszczam link:
http://www.youtube.com/watch?v=fEIvs40MDcI
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Medium malujące - film

Postautor: Jul » 05 wrz 2009, 13:03

Filmik pokazałem znajomej artystce i ona potwierdziła mi, że jest dość wiarygodny. Co prawda w rękawiczkach maluje się szybciej, ale zrobić to z zamkniętymi oczami i to w 5 min. jest naprawdę niełatwym zadaniem. Oszust musiałby być niesamowicie wyćwiczony.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Medium malujące - film

Postautor: cthulhu87 » 05 wrz 2009, 17:22

Moi mili, Luiz Gasparetto pobija wszystkich:
http://www.youtube.com/watch?v=JhL4C78_ ... re=related

Zobaczcie, co robi od 1:48 do 2:00 ; działa jak odtwarzacz, nie malarz:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Medium malujące - film

Postautor: cthulhu87 » 05 wrz 2009, 17:36

Kilka informacji o Gasparetto z książki W. Chudzińskiego "Ten drugi w nas":

W marcu 1978 r. na oczach kilku milionów widzów w programie Nationwide stacji telewizyjnej BBC, namalował w transie 21 płócien w czasie 75 minut(!).

Każdy obraz zdradzał charakterystyczny styl konkretnego malarza - od Toulouse-Lautreca do Modiglianiego i od van Gogha do Picassa.

Urodził się w 1949, jego rodzice byli spirytystami.

"Wyprodukował" 30 tys. płócien:)
Fragment jego wypowiedzi: "Na początku czuję telepatyczne zaproszenie do pracy - tłumaczył Luiz. - Następnie zdaję sobie sprawę z fluidycznej obecności duchów. Moje ręce w jednej chwili opanowuje jakaś siła i zaczynam malować... Oczywiście przez cały czas zachowuję wolną wolę i mam świadomośc, że w dowolnym momencie mogę to przerwać".
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Medium malujące - film

Postautor: woo » 19 paź 2009, 23:43

Przyznam szczerze, że mimo otwartości na temat spirytyzmu, póki co dość sceptycznie podchodzę do podobnych filmów i tego co prezentują. To na pewno nie dotyczy nikogo z wypowiadających się tutaj, ale moim zdaniem, gdyby ktoś chciał opierać swoją wiarę w działanie duchów, na podstawie takich wydarzeń, to niezbyt mocne by to było oparcie. Kojarzy mi się to nieco z pielgrzymkami do okna, na którym "objawiła się Najświętsza Panienka" ...pod wpływem działania płynu Ludwik.

Gasparetto, kiedy tak znacznie przyspiesza, że zdaje się być "odtwarzaczem" maluje akurat tło; nie do końca przekonuje też to zasłanianie oczu - też tak nieraz robiłem ściągając na klasówce ;) To tylko moja nieco "prowokacyjna" interpretacja i nie zmienia to faktu, że to niezwykle utalentowany człowiek.
Nie chcę oczywiście nikogo urazić, być może moje nastawienie z czasem się zmieni, ale na razie poza tłumaczonymi przez Konrada filmami z Chico Xavierem, z którego jako z osoby emanuje coś niesamowitego, inne media lub "media" (malujące, operujące jak "dr Fritz"itp.) budzą raczej sceptycyzm, lub inaczej: osobiście nie czuję potrzeby potwierdzania czegokolwiek poprzez takie obrazki.
woo
 
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2009, 22:30

Re: Medium malujące - film

Postautor: Luperci Faviani » 20 paź 2009, 16:51

woo pisze:Przyznam szczerze, że mimo otwartości na temat spirytyzmu, póki co dość sceptycznie podchodzę do podobnych filmów i tego co prezentują.


Dobry jest z Ciebie materiał na spirytystę. Jeszcze będą z Ciebie ludzie ;)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Medium malujące - film

Postautor: konrad » 20 paź 2009, 21:52

woo pisze:i, ale na razie poza tłumaczonymi przez Konrada filmami z Chico Xavierem, z którego jako z osoby emanuje coś niesamowitego, inne media lub "media" (malujące, operujące jak "dr Fritz"itp.) budzą raczej sceptycyzm, lub inaczej: osobiście nie czuję potrzeby potwierdzania czegokolwiek poprzez takie obrazki.


Przy okazji przepraszam, że na razie nie pojawiają się nowe odcinki filmu. Postaram się wkrótce to nadrobić ;)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Medium malujące - film

Postautor: woo » 20 paź 2009, 22:20

konrad pisze:Przy okazji przepraszam, że na razie nie pojawiają się nowe odcinki filmu. Postaram się wkrótce to nadrobić ;)


:D Nawet chciałem o tym jakoś delikatnie napomknąć. Wiedz, że lud czeka! ;)
woo
 
Posty: 8
Rejestracja: 19 paź 2009, 22:30


Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości