Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: konrad » 29 sie 2009, 00:26

Zapraszam wszystkich do zaglądania raz na jakiś czas na portal europejskiego departamentu Międzynarodowej Rady Spirytystycznej, który pomagam współtworzyć.

http://www.isc-europe.org

Założeniem portalu jest to, by wszystkie informacje były na nim dostępne we wszystkich językach europejskich. Na razie jesteśmy jeszcze daleko od zrealizowania tego celu, ale jestem przekonany, że za jakiś czas zostanie on osiągnięty (tym bardziej, że są już dostępne spirytystyczne teksty na przykład po bułgarsku, czy litewsku).

Na portalu znaleźć będzie można głównie:
1) Informacje o działalności Rady
2) Wydawane kwartalnie biuletyny z informacjami o działaniach spirytystów na całym świecie (najnowsze biuletyny są dostępne w języku portugalskim, hiszpańskim i angielskim - wcześniejsze były najczęściej wielojęzyczne, w większości po portugalsku, ale ze sporymi fragmentami po francusku, w esperanto, po angielsku, czy w innych językach - informacje z Polski często podawane były po polsku). Na stronie dostępne są wszystkie biuletyny wydawane na przestrzeni ok. 10 lat, czyli znaleźć tam można sporo informacji o spirytyzmie w Europie i na świecie. Polecam zwłaszcza przejrzenie ich pod kątem Polski :) Na początku zamieszczane były głównie informacje z grupy bydgoskiej, dziś trafiają tam aktualności z prac PTSS.

Gdybyście mieli jakieś sugestie, dajcie znać. Oczywiście zadanie tego portalu jest zupełnie inne niż naszej skromnej strony spirytyzm.pl, na której głównie chcemy zamieszczać fragmenty książek, artykuły informujące o tym, czym jest spirytyzm. W przypadku portalu MRS chodzi bardziej o informowanie o tym, czym zajmują się spirytyści na świecie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: Jul » 29 sie 2009, 13:25

Coś mi się nie włącza ten portal. Czy chodzi on tylko w wybranych przeglądarkach?
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: konrad » 29 sie 2009, 20:50

Powinien działać na wszystkich. Jakiej przeglądarki Ty używasz?
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: Jul » 29 sie 2009, 23:54

Niestety nie włącza mi się ten adres ani w Operze ani Internet Explorerze. Nie wiem o co może chodzić.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: Sebastian » 17 sie 2010, 20:30

Zapraszam wszystkich do zaglądania raz na jakiś czas na portal europejskiego departamentu Międzynarodowej Rady Spirytystycznej, który pomagam współtworzyć.

O ja! O ja! Jest po polsku! :o :D
Tylko tak trochę dziwnie, że najnowszy news jest sprzed czterech miesięcy o_O

I generalnie można by wypromować ten, jakby nie było istotny, link u nas na stronie. To też może dawać do myślenia o potędze spirytyzmu.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: jario » 25 mar 2011, 20:33

u mnie nie dziala?czy strona juz nie istnieje?
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 465
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: Voldo » 25 mar 2011, 20:39

U mnie wyskakuje błąd "500 Internal Server Error"
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: konrad » 26 mar 2011, 23:22

Był niestety atak hackerów na tę stronę i kilka innych, które Francuzi trzymają na jednym serwerze m.in. świetną stronę Encyklopedii spirytystycznej, gdzie zgromadzili ok. 800 dokumentów (książki i czasopisma w wersji PDF itp.)

Na szczęście udało się odzyskać dane i lepiej się zabezpieczyć na przyszłość, ale potrwa jeszcze chwilę, zanim wszystko zacznie działać tak, jak powinno.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: Voldo » 26 mar 2011, 23:47

konrad pisze:świetną stronę Encyklopedii spirytystycznej

A jaki jest adres owej encyklopedii?
I w jakim języku?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Portal europejskiego departamentu Międz.Rady Spirytystycznej

Postautor: konrad » 27 mar 2011, 08:46

www.spiritisme.net

Strona jest po francusku. Umieszczane są tam tekst, do których prawa autorskie wygasły. Są m.in. wszystkie książki Allana Kardeca, Leona Denis, Gabriela Delanne'a, wszystkie numery Przeglądu spirytystycznego od 1858 r. do bodajże pierwszych lat XX wieku, więc naprawdę bardzo dużo materiałów.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości