Nikt nie jest medium przez przypadek

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: Krzysztoff » 19 gru 2013, 10:37

Zapraszam do przeczytania nowego artykułu na portalu spirytystycznym

Nikt nie jest medium przez przypadek
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: Brutal Kołolsky » 25 gru 2013, 22:30

Zastanawiałem się nad ludźmi którzy czują że mają predyspozycje do bardziej wyraźnego odczuwania duchów i postanawiają zdolność tę rozwinąć. Jedni są silni i świadomi a drudzy mogą rzucić się na zbyt głęboką wodę i w razie rozwinięcia zdolności żałować tego do końca życia. Czy są jakieś wskazówki kto się nadaje i co go może czekać? Oczywiście zdaję sobie sprawę iż rozwinięcie tej zdolności może być trudne albo niemożliwe lecz co jeśli się komuś uda i będzie żałował nawet jeśli był pewien że podoła.
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: megan6 » 25 gru 2013, 23:09

Co do predyspozycji mediumicznych to każdy z nas ma możliwość i może być medium, ale większość nie dostrzega tych zdolności w sobie albo ten jak to mówią szósty zmysł jest uśpiony. Co do rozpoczęcia rozwijania tej zdolności to na ogół ona zaczyna rozwijać się sama i często na samym początku człowiek nie wie co się z nim dzieje. Moim zdaniem to jest tak że jak pojawią się zdolności mediumiczne to ciężko jest zahamować te zdolności i kontakt z drugą stroną, to nie jest tak że my sami decydujemy że np. nie chcemy tych zdolności więc na zawołanie jesteśmy w stanie je powstrzymać. Co do rzucania się na głęboką wodę to w mediumizmie wszystko idzie swoim torem, i swoim tempem.

Co do wskazówek kto się nadaje a kto nie to raczej takich nie ma, każdy może być medium i człowiek o dobrej duszy i człowiek który ma duszę niską i jest w takim człowieku zło. Co może nas czekać? - WSZYSTKO. Począwszy od nie radzenia sobie z mediumizmem po fascynacje, opętanie, atak ze strony niskich złośliwych Duchów, które mogą nam wyrządzić krzywdę. To parę minusów ale są też plusy do których należy kontakt z naszym duchowym opiekunem, naszymi bliskimi, Duchami którym możemy pomóc oraz ich bliskich którzy mogą zaznać ukojenia. Dzięki mediumizmowi można lepiej zrozumieć przyczynę i skutek naszych cierpień i prób. Łatwiej jest zrozumieć i dążyć do własnej poprawy i lepszego postępowania bo dzięki naszym zdolnością łatwiej jest nam uwierzyć w drugą stronę. Świadomość tego że mamy blisko siebie Opiekuna który zawsze nas wspiera dobrą radą i pomocną dłonią jest czymś nieocenionym i wspaniałym.

Brutal Kołolsky pisze:Oczywiście zdaję sobie sprawę iż rozwinięcie tej zdolności może być trudne albo niemożliwe lecz co jeśli się komuś uda i będzie żałował nawet jeśli był pewien że podoła.


Co do żałowania może i są osoby które żałują, ale moim zdaniem jeśli ma się te zdolności i postępuje się dobrze, nie czyniąc z tego nikomu krzywdy i czyniąc to bez korzyści osobistych raczej nie będzie się żałowało, a poza tym mamy jeszcze pomoc Boga i Opiekuna i jeśli powierzy się swoje zdolności ich opiece to oni dane medium poprowadzą. A oprócz tego Jeśli pomagamy innym to Niebo i Dobre Duchy również nam pomogą.
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: Brutal Kołolsky » 25 gru 2013, 23:47

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Chodziło mi bardziej o mój przypadek. Kiedyś mogłem bez wysiłku wyczuć intencje każdej napotkanej osoby, potem to znikło i teraz powraca i chyba jest mocniejsze niż kiedykolwiek. Często mam wrażenie że wiem jakimi kategoriami myślą. Pewna medium wyczuła to u mnie i powiedziała żebym się tego pozbył przez modlitwę bo skomplikuje mi to życie bo odbieram bardzo często negatywną energię i za bardzo ona na mnie działa. Nie jest to miłe uczucie ale nie chce się tego pozbywać choć dlatego pewnie jestem odludkiem.
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: megan6 » 26 gru 2013, 09:56

Moim zdaniem nie ma z czego rezygnować, ja też jestem empatką i odbieram odczucia innych ludzi i tak jak mówisz często są to uczucia bardzo negatywne. To medium które kazało ci zrezygnować nie mówiło źle bo to komplikuje życie, ale można nauczyć się odróżniać i blokować emocje, które nie należą do nas. Gdy się jest medium trzeba to zrozumieć i się tego nauczyć bo jest to konieczne zwłaszcza gdy się odbiera emocje niskich Duchów. Zarówno negatywna energia żyjący ludzi jak i Duchów może wpływać negatywnie, ale blokując ją nie będzie ona wpływała już tak negatywnie i z czasem osłabnie.
Bardzo często na początku mediumizmu zdarza się że po kontaktach z Duchami medium odchorowuje to przez dzień lub dwa, człowiek ma wrażenie że jego energia została wyssana i często jest nam niedobrze, boli nas głowa, ciało jest obolałe, ale nie są to objawy chorobowe ciała bo ciało jest zdrowe.
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: Brutal Kołolsky » 26 gru 2013, 10:11

Jak więc blokować negatywną energię?
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: megan6 » 26 gru 2013, 15:43

To już nie jest takie proste niestety, bo energie i emocje i tak się odbiera można próbować nauczyć się by odczuwając te emocje zdać sobie sprawę z tego które emocje i energia pochodzą od nas a które nie i próbować odrzucać psychicznie emocje które nie są nasze. Ważne jest też, byśmy my sami byli spokojni i pozbywali się swoich negatywnych emocji oraz smutku, bo wtedy jesteśmy mniej podatni na wpływy energii negatywnej przesyłanej od kogoś innego. Do tego dobra jest medytacja i wyciszenie oraz pozytywne nastawienie.Niestety nie jesteśmy w stanie całkowicie tego blokować ponieważ przy kontaktach z Duchami odczuwanie wrażeń Ducha jest potrzebne do oceny kategorii danego Ducha, inaczej nie miało by to sensu, gdybyśmy nie mogli odróżnić danej osobowości. Tak samo jest z ludźmi.
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: Brutal Kołolsky » 26 gru 2013, 19:03

Dzięki
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: juniperus » 27 gru 2013, 20:46

Gosia w znakomity sposób Ci to opisała. Zgadzam się z nią w 100%. Sposób oddziaływania ducha na medium jest ponadto zależny również od charakteru medium, jego usposobienia. Jest to sprawa bardzo indywidualna. Jedne medium uczą się szybciej chronić przed szkodliwymi niskimi fluidami, innym zajmuje to więcej czasu. Osobiście jestem zdania, że jeśli jest się medium, należy ten dar przyjąć i wykorzystać go w jak najlepszy sposób, tj. by służyć ludziom i duchom. Dzięki niemu można zrobić wiele dobrego. Decydując się jednak trzeba zgłębić jak największą ilość wiedzy, nieustannie pracować nad własnym rozwojem moralnym, kształtować w sobie dobro w każdej sytuacji i modlić się, modlić i jeszcze raz modlić, otaczać dobrymi duchami i jak najczęściej korzystać z ich pomocy. Mediumizm to bardzo ciężka praca, jednak przy pełnym zaangażowaniu i szczerych intencjach niesie mnóstwo dobra.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nikt nie jest medium przez przypadek

Postautor: Hansel » 25 maja 2015, 09:43

Tak w ogóle to nic na tym świecie nie dzieje się przez przypadek:

,,Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli.,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości