Spirytyzm dla początkujących - blog

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 02 wrz 2012, 14:48

Założyłem bloga, w którym będę się starał w sposób prosty i możliwie ciekawy wprowadzać w wiedzę spirytystyczną. Mam nadzieję, że będzie więcej fotek i materiałów video niż przydługich notek, ale zobaczymy jak to w praniu wyjdzie.

Oby starczy mi cierpliwości :)

poniżej link:

http://spirytysta.blogspot.com/
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 03 wrz 2012, 11:40

Jest już druga notka. Zapraszam :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: atalia » 03 wrz 2012, 17:17

Fajnie piszesz! :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: sigma » 03 wrz 2012, 19:19

Ja ze spirytyzmem spotkałem się dlatego że sąsiadowałem z C87. Samo w sobie to jest ciekawe. Chrześcijaństwo, judaizm, islam, żadna z tych religii nie neguje istnienia duchów. Wręcz przeciwnie.

ps.: Nie działa mi nagranie pt.: "Spirytyzm - czym jest ?" (z 2 września) :roll:
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: atalia » 03 wrz 2012, 21:11

Może i istnienia duchów nie negują, jednak w znaczący sposób różnią się podejściem do tej sprawy.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: sigma » 03 wrz 2012, 21:23

atalia pisze:Może i istnienia duchów nie negują, jednak w znaczący sposób różnią się podejściem do tej sprawy.


Ja rozmawiając wielokrotnie z księżmi (to było dawno) na różne tematy, doszedłem do wniosku że oni są tak zalęknieni przed hierachią, zwłaszcza przed biskupami, że właściwie nie są w stanie wypowiadać swoich poglądów. Nawet jeżeli niektórzy z nich robią wrażenie pewnych siebie to tylko dlatego że oczekują od tzw. "wiernego", że on będzie jeszcze bardziej zastrachany z czasów dzieciństwa niż oni i dlatego będzie ich słuchał. Prawdę mówiąc, nie wiem na czym polegają różnice o których piszesz, ale czy te różnice są tak istotne, jeśli nauka o nich była wpajana w atmosferze zastraszenia, bo to dla mnie nie ulega wątpliwości. Jaka to róźnica, czy ksiądz, rabin czy mułła ? Wszyscy oni tak naprawdę są przerażonymi dziećmi i to jest ich problem, można im współczuć ale nie należy ich słuchać. Istotne jest to że te wielkie religie nie negują istnienia duchów, bez względu na to jak do tego podchodzą. A tego, że nie negują, można się dowiedzieć z książek nie zawsze mających zezwolenie biskupa na drukowanie.

Zaprawdę powiadam Wam, mieszkamy w ciekawym kraju ...
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 03 wrz 2012, 21:40

sigma pisze:Jaka to róźnica, czy ksiądz, rabin czy mułła ? Wszyscy oni tak naprawdę są przerażonymi dziećmi i to jest ich problem, można im współczuć ale nie należy ich słuchać. Istotne jest to że te wielkie religie nie negują istnienia duchów, bez względu na to jak do tego podchodzą. A tego, że nie negują, można się dowiedzieć z książek nie zawsze mających zezwolenie biskupa na drukowanie.


Najlepsze jest to, że niektórzy z nich sami mają tego świadomość. Np. ks. Hryniewicz mówi wprost o "teologii strachu".
Ale w kościele Hryniewicza się krytykuje. A wiecie za co? Za to, że MYŚLI. Tak samo było np. z Anthony de Mello.

Mały cytat:

Różnice poglądów eschatologicznych nie są powodem do wykluczania inaczej myślących z Kościoła. Jest w nim miejsce dla wszystkich, także dla poszukujących. Nikt nie ma monopolu na prawdę. Wszyscy jesteśmy pielgrzymami do Prawdy Ostatecznej - przybliżamy się do niej, ale jej w pełni osiągnąć i wyrazić nie możemy. Dopiero kiedyś - jak wierzymy - odsłoni się ona w dostępnej dla stworzeń pełni. Nie każdy jednak jest skłonny zaakceptować ten stan w stosunku do siebie i innych. Większość wierzących woli jasne i autorytatywne rozwiązania, zwalniające od trudu osobistego myślenia.
Teologia serwowała w przeszłości zbyt wiele gotowych odpowiedzi, przekraczających granice ludzkiej kompetencji. Potrzebna jej większa trzeźwość i większa skromność poznawcza. Wielu spraw nie pojmiemy do końca. Muszą pozostać nierozstrzygnięte, dopóki chodzimy w wierze, a nie w widzeniu ostatecznych kształtów świata.
(źródło: miesięcznik ZNAK, Nierozumiany uniwersalizm nadziei - W odpowiedzi ks. Czesławowi Bartnikowi.

I dalej, Hryniewicz w książce poświęconej ekumenizmowi pt. "Kościół jest jeden" napisał inną, bardzo ważną rzecz: "Dobro narzucone łatwo staje się koszmarem. Bóg narzucony może być jedynie przyczyną zgorszenia i odejścia. Staje się wręcz wrogiem ludzkiej wolności i godności. Negacja narzuconego Boga prowadzi w prostej linii do ateizmu.
Wolność jest drogą do prawdy. tylko prawda opierająca się na sile duchowej intuicji i dobrowolnie przyjęta przez świadomość cieszyć się może rzeczywistym autorytetem. (...) Prawdy nie można łączyć z jakąkolwiek formą przymusu. Nieufność do wolności osoby ludzkiej jest nieufnością do siły samej prawdy".

sigma pisze:ps.: Nie działa mi nagranie pt.: "Spirytyzm - czym jest ?" (z 2 września)


Powinno działać.

atalia pisze:Fajnie piszesz! :)


Dziękuję :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: sigma » 03 wrz 2012, 23:14

Moim zdaniem, ks. Hryniewicz to geniusz. Ale prawdą też jest to że od miejsca zamieszkania do myśli ks. Hryniewicza oddzielają człowieka tzw. "poglądy" (w istocie lęki) proboszcza, biskupa ... I niekoniecznie dotyczy to mieszkańców niedużych miejscowości ... Co niektórych skutecznie zniechęca do poszukiwań.

I z kim tu właściwie rozmawiać ?
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: 000Lukas000 » 04 wrz 2012, 07:28

Zawsze mówię że nie powinniśmy wymagać od księży że zaczną walić w mury, oni nie raz wiedzą dużo na temat świata duchów, nie raz zdarza się że robią małe dziurki na wiadomości ale to tyle, inaczej zostali by za pewne wezwani na dywanik, i zalecenie wypowiedzenia jednego słowa "revoco" :)

Choć zdarzają się że któremuś uda się podłożyć nawet duży ładunek wybuchowy pod ten mur kościelnych tradycji i teologii, tak właśnie zrobił Jan Paweł II, wystarczy spojrzeć na jego naukę na temat zbawienia poza KK i jej konsekwencje dla tez stawianych przez kościół. Wystarczy teraz by ludzie w KK zrozumieli je a ładunek wybuchnie ogromnym hukiem i zwali bardzo duży kawał muru, niestety na to się nie zanosi.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 04 wrz 2012, 14:39

Zapraszam do zapoznania się z nową notką pt. "spirytyzm na wesoło". Przypominam w niej postać angielskiego spirytysty Hannena Swaffera. :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości