Spirytyzm dla początkujących - blog

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: 000Lukas000 » 11 wrz 2012, 12:30

A co za sztuka okazać miłosierdzie i wyrozumiałość tym którzy robią to w stosunku do nas Atalio? Sztuką jest zastosować to do człowieka który odpłaca się czymś innym.

Pamiętajcie że jesteśmy na świecie niższym, nie spodziewajcie się więc że wielu ludzi jest na tyle rozwiniętych by czasami spojrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa. A polityk ma władzę i pieniądze, a to jest strasznie trudna próba, chyba najtrudniejsza jakiej można się podjąć, nie dziwcie się więc że większość polityków zeszła na złą drogę. Ja nie podejmę tej próby dopóki mój opiekun nie powie mi że jestem na nią gotowy.

Ja dla odmiany nie biorę udziału w wyborach bo to nie ma sensu, dopóki ludzie nie naucza się myśleć samodzielnie zawsze będą oddawali swój głos tak jak każą im politycy wykorzystując do tego sondaże.

Zawsze mówię, kiedyś był gość z pałką, dziś mamy sondaże.

Starajmy się wpłynąć na coś na co mamy wpływ.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: atalia » 11 wrz 2012, 12:34

Za pozwoleniem, ale wydaje mi się, ze jednak potrafię samodzielnie mysleć.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: 000Lukas000 » 11 wrz 2012, 12:54

atalia pisze:Za pozwoleniem, ale wydaje mi się, ze jednak potrafię samodzielnie mysleć.


Ty tak Atalio, i pewnie wszyscy na tym forum, ale większość ludzi na ziemi??
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 11 wrz 2012, 13:05

Ktoś kiedyś powiedział, ze różnica między demokracją a dyktaturą jest taka, że w demokracji najpierw się głosuje, a potem dostaje rozkazy; w dyktaturze nie marnuje się czasu na głosowanie 8-)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: atalia » 11 wrz 2012, 18:32

Zgadza się. 8-)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: tadyszka » 11 wrz 2012, 19:20

swietnie powiedziane! :)

ech, zanim ja dotrwam do emerytury to bede musiala conajmniej do 80 pracowac...

:D ale duch musi sie ciagle rozwijac i moze mi to cos da..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Voldo » 11 wrz 2012, 20:54

atalia pisze:Tak samo 67-letni nauczyciel jest przedmiotem krotochwil i przeróznych śmiesznych kawałów czynionych ku uciesze gawiedzi, bo to nie dowidzi, nie dosłyszy a i refleks i pamięć nie te.

Tia, coś o tym wiem, odkąd zacząłem pracować w szkole, gdzie jeden kolega z pracy ma 3 lata do emerytury, drugi po 50, kierownik to w ogóle po 70 jest :?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Krzysztoff » 11 wrz 2012, 22:39

To ja dla równowagi napiszę że Divaldo ma 85 lat :)
chciałbym tak długo pracować :) zawodowo do 70 , potem społecznie :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 15 wrz 2012, 17:09

http://spirytysta.blogspot.com/2012/09/ ... duchy.html

przerzucam się na krótsze notki, bo tych długich nikt nie będzie czytał :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: 000Lukas000 » 15 wrz 2012, 17:19

Już ci mówiłem że masz lekkie pióro i fajnie się ciebie czyta, pomimo długości notatek, więc nie skracaj, pisz, pisz i jeszcze raz pisz. :lol:
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości