Spirytyzm dla początkujących - blog

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: sigma » 04 wrz 2012, 22:11

000Lukas000 pisze:Zawsze mówię że nie powinniśmy wymagać od księży że zaczną walić w mury ...


:shock:

Idąc do szewca, oczekuję że spróbuje mi naprawić buty.

Idąc do lekarza, oczekuję że mnie spróbuje wyleczyć.

Dlaczego idąc do pana księdza mam brać pod uwagę jego paniczny lęk przed proboszczem i biskupem ? Czy to mój problem ?

Pomijam w naszej radosnej dyskusji darowizny na rzecz Kościoła za procencik wartości.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: 000Lukas000 » 05 wrz 2012, 07:22

To też ludzie, też mają słabości, a nie można porównać zajęcia szewca które nie ma żadnych konsekwencji gdy się buta naprawi, no może przybicie sobie palca, z pracą księdza które może wpłynąć na postrzeganie go przez środowisko.

To tak samo jak z różnego rodzaju naukowcami na temat niewygodnych dla innych tez, wolą siedzieć cicho i nie narażać się na przykrości i degradację, utratę dobrej pracy.

Przykładów takich można znaleźć dużo, nie wszyscy ludzie mają taką odwagę by iść na przeciw tak ogromnym trudnością i zaryzykować często wszystko co posiadają jak i własną stabilizację.

Trochę więcej empatii, nie wymagajcie od wszystkich ludzi heroizmu.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: sigma » 05 wrz 2012, 08:40

000Lukas000 pisze: ... nie można porównać zajęcia szewca ... z pracą księdza ...


Ja myślę że można. Czytałeś może w NT o "szyjących namioty" ?

000Lukas000 pisze: ... nie wszyscy ludzie mają taką odwagę ...


Odwagi mieć nie muszą, ale jeżeli jej nie mają to niech stulą pysk, siedzą cicho i nie zarażają innych swoimi lękami.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: 000Lukas000 » 05 wrz 2012, 09:05

sigma pisze:
000Lukas000 pisze: ... nie można porównać zajęcia szewca ... z pracą księdza ...


Ja myślę że można. Czytałeś może w NT o "szyjących namioty" ?

000Lukas000 pisze: ... nie wszyscy ludzie mają taką odwagę ...


Odwagi mieć nie muszą, ale jeżeli jej nie mają to niech stulą pysk, siedzą cicho i nie zarażają innych swoimi lękami.


Paweł był odważnym człowiekiem, nie wszyscy są tacy. Wielu ludzi poświęcało życie za wiarę, czy więc mamy wymagać tego od każdego człowieka? A przecież ksiądz jest człowiekiem, takim jak my, a nie jakimś wybrańcem.

"Odwagi mieć nie muszą, ale jeżeli jej nie mają to niech stulą pysk, siedzą cicho i nie zarażają innych swoimi lękami."

Uspokój się, więcej empatii, uczucia które żywisz, a to widać, nic dobrego ci nie przyniosą, księżą nie zaszkodzą za to tobie owszem.

A wpływ księży nigdy nie jest w stanie objąć ludzi bardziej światłych od nich.
Niektórzy ludzie potrzebują księży, i powiem więcej, pod tym względem kościół katolicki i jego kapłani są światu potrzebni, a robią też dużo dobrego dla ludzi.

Każdy z nas ma też swój własny czas na wiedzę, nie da się dziecka nauczyć mnożenia jeśli nie pojmie pierwsze dodawania.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: sigma » 05 wrz 2012, 17:16

000Lukas000 pisze: ... "Odwagi mieć nie muszą, ale jeżeli jej nie mają to niech stulą pysk, siedzą cicho i nie zarażają innych swoimi lękami."

Uspokój się, więcej empatii, uczucia które żywisz, a to widać, nic dobrego ci nie przyniosą, księżą nie zaszkodzą za to tobie owszem ...


Uspokajać się nie muszę bo nie ma takiego powodu. Ale nie widzę żadnego powodu żeby słuchać kazania trzęsącego się od dzieciństwa ze strachu pana księdza który w dodatku usiłuje zastraszyć mnie że jeżeli nie będę tych jego pseudomądrości słuchał co tydzień w niedzielę to utracę zbawienie i widoki na życie wieczne.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: cthulhu87 » 05 wrz 2012, 22:08

Jest nowa notka. O reinkarnacji :)

zapraszam:
http://spirytysta.blogspot.com/2012/09/ ... sow-o.html
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Zbyszek » 06 wrz 2012, 00:13

W ostatniej książce Divaldo Franco, „Transicion Planetaria”/Tytuł po Hiszpańsku/ Duch Manoel Philomeno De Miranda, podkreśla, ważną role wszystkich religii, gdyż każda z nich, choć nie jest doskonalą, daje znajomość duszy i świata duchowego. Dusze osób wierzacych w świecie duchowym, szybciej dochodzą do siebie. Najgorzej jest z ateistami.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: sigma » 06 wrz 2012, 07:24

:o

Nie można dodawać komentarzy do bloga. :roll:
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: 000Lukas000 » 06 wrz 2012, 07:54

http://niewiarygodne.pl/gid,13885323,im ... jecie.html

Jeśli ktoś by miał chęci na sprawdzenie tych tez za pewne byłoby ciekawie, szczególnie w kwestii reinkarnacji w chrześcijaństwie, jakoby była uznawana we wczesnych wiekach.

Choć pewnie trzeba by było wybrać się do Biblioteki bo w internecie jest za dużo śmieci na ten temat
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Spirytyzm dla początkujących - blog

Postautor: Krzysztoff » 06 wrz 2012, 10:51

cthulhu87 pisze:Jest nowa notka. O reinkarnacji :)

zapraszam:
http://spirytysta.blogspot.com/2012/09/ ... sow-o.html


Super napisane !
Twój blog powinien być podlinkowany gdzieś na głównej stronie www.spirytyzm.pl ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości