Artykuły z internetu

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Artykuły z internetu

Postautor: lilo » 01 kwie 2009, 13:56

Co sądzicie o tym artkule, zwłaszcza o ostatnich dwóch akapitach wypowiedzi którą zamieszczam pod linkiem: http://www.eioba.pl/a78843/galaktyczne_ ... u_maja_cel
Jest to przesłanie z kosmosu; szczegóły pod ww. linkiem

Ludzie z Kosmosu mają Cel

Wyjątki z: The Teachings of Ramala, The Ramala Society, Chalice Hill House, Dod Lane, Glastonbury, Somerset.

Oto orędzie z Kosmosu (pogrubiłam wątki które znamy z przekazu duchów i nauki spirytystycznej a także religii):

"Celem mego przyjścia do was jest opowiedzieć w szczególności o naturze waszych braci w przestrzeni kosmicznej, o ich roli w planie rzeczy dla tej Ziemi i o ich obecności nawet już teraz w obrębie aury Ziemi.
Świat ten jest pełen cudownych rzeczy, a jednak człowiek dzisiaj dopiero zaczyna odkrywać prawdziwą naturę swego istnienia. Jest tak dlatego, że ludzki ród znajdował się w Wiekach Ciemności ... Z tego powodu XX-wieczny człowiek jest zaślepiony w tym momencie czasu. Wmówił on sobie, że jest najwyższy, że jego intelekt nie ma sobie równego tak na Ziemi jak i w przestrzeni poza nią oraz że tylko on sam jest panem swego przeznaczenia ...

To, co powiem, w żaden sposób nie przekona was w jedną czy drugą stronę w sprawie istnienia istot żywych w kosmosie, ponieważ znajomość i rozumienie tych istot reprezentuje pewien poziom świadomości. Proszę zatem jedynie o przemyślenie tego, co mam do powiedzenia ...

... Ziemia, na której zamieszkujecie, była przedostatnią z 12 planet w naszym układzie słonecznym, które miały zostać stworzone. Eony czasu ... upłynęły do narodzin Ziemi. Dlatego wszystkie, poza jedną, pozostałe planety w tym układzie słonecznym, z których niektóre musicie jeszcze odkryć, istniały ewoluując dosłownie miliony lat przed stworzeniem człowieka. Zatem ich poziom świadomości, ich rozumienie życia, jest oczywiście większe niż wasze.
Nie będę dyskutował form życia tych innych planet — powiem tylko, że są one totalnie różne od form życia na Ziemi. Wasi naukowcy przekonywaliby, że życie nie jest możliwe na tych planetach ponieważ temperatura tam jest zbyt wysoka lub za niska, albo ponieważ powietrze jest zbyt rzadkie, itp.

Jest tak gdyż wasi uczeni patrzą oczami fizycznymi. Lecz wewnątrz każdej komórki materii, czy to będzie na Wenus, na Jowiszu albo na Ziemi, jest konkretny plan rzeczy. Zalążek materii na Jowiszu byłby całkowicie inny niż zalążek na Ziemi, a taki zalążek budowałby swoją formę zgodnie z naturą swego istnienia na powierzchni owej planety.

Człowiek w rzeczywistości nie jest istotą Ziemi. Zamieszkuje on powierzchnię Ziemi tylko czasowo, by posunąć swoją ewolucję. Jego dusza schodzi do aury Ziemi w chwili zapłodnienia ... Wasze ciała fizyczne, zatem, są zaprojektowane wyłącznie do życia na tej Ziemi i z tego to powodu człowiek stwierdza nienaturalność podróżowania w statkach kosmicznych do innych planet. Jeśli człowiek chce podróżować i żyć na innych planetach musi on to zrobić w formie innej niż ta, którą przyjmował dotąd.

Życie na innych planetach rzeczywiście istnieje, i to na stopniu ewolucji daleko, daleko bardziej przed tym, który człowiek osiągnął. Wiele z istot zamieszkujących te planety same rozwijały się w szkole życia zwanej Ziemią, a teraz mieszkają na tych wyższych planetach. Wielu z wielkich Mistrzów, którzy inkarnowali się na tej Ziemi, jest w istocie mieszkańcami tamtych planet. Fakt, że pozostają przez krótki okres w ograniczającym ciele materialnym nie czyni ich z Ziemi [Ziemianami] i, podobnie, wasze prawdziwe ja też nie pochodzi z Ziemi ...

Wielu ludzi było świadkami zjawiska niezidentyfikowanych obiektów latających. One rzeczywiście istnieją. Niektórzy mieli przywilej obserwowania formy życia wewnątrz tych obiektów. Wielu z ludzi, którzy to widzieli, potem milczało. Tylko kilku opowiedziało o swych spotkaniach ze swymi braćmi z kosmosu. Przyczyna leży w tym, że człowiek nie jest jeszcze gotowy zaakceptować natury i celu tych istot ponieważ jest jeszcze przeważająco ograniczony koncepcjami i dogmatami zorganizowanej religii i nauki ...

To, że istoty z innych planet w ogóle przychodzą na tę Ziemię, nie wynika ze zwykłej ciekawości, ani nawet z pragnienia ulżenia ludziom w kłopotach ... Przychodzą wyłącznie w celu zachowania Ziemi, gdyż człowiek ze swoim intelektem, swoją technologią, ale bez równoważących emocji miłości, niszczy planetę ... W istocie, po wybuchach jądrowych, które przeprowadził na całej powierzchni tej Ziemi, człowiek już byłby wymarły, gdyby nie pomoc braci z kosmosu.

Przybyli i pomagali człowiekowi, nie po to, by mieszać się do jego wolnego wyboru, lecz by chronić Ziemię. Utrzymywali Ziemię w równowadze tak, by człowiek w swej głupocie nie zakłócił końcowego wielkiego kroku w ewolucji całego systemu planetarnego.

Wasi bracia z kosmosu przychodzą do was w przyjaźni. Przychodzą ze zrozumieniem. Było ich zamiarem ujawnić się generalnie na całej Ziemi, ale, z powodu wrogości człowieka, nie było to możliwe.

Przesłaniali oni częstości, które mogły być niebezpieczne dla waszej ewolucji. Naświetlali promieniami ze swych planet w celu rozbicia a także poprawienia pewnych warunków atmosferycznych i warstw w atmosferze wokół Ziemi, które zostały zniszczone. Pilnowali i kierowali, przy wielu okazjach w przeszłości, tymi którzy podróżowali w kosmosie ...

Kiedy człowiek po raz pierwszy eksplodował swoje narzędzia jądrowe wyzwolił tym energię przeważającą tą, która jest potrzebna dla harmonijnego funkcjonowania tego systemu planetarnego. Istoty z Marsa natychmiast uruchomiły urządzenie przeciwdziałające tej szkodliwej energii. Niektóre ze statków kosmicznych, które człowiek widział, były używane właśnie do tej pracy.

W miarę jak człowiek kontynuował swe szaleństwo i eksplodował coraz większe i niebezpieczniejsze ładunki jądrowe, promieniowanie z tych wybuchów zaczęło wpływać na inne planety systemu słonecznego i zakłócać cały układ. Wówczas Wenusjanie przybyli człowiekowi z ratunkiem i posłali obiekty, by przeciwdziałać tej wielkiej dysharmonii. To właśnie te obiekty człowiek nazywa UFO ...

Istoty te przybywają, zatem, w różnorakich pojazdach transportowych, by przywrócić równowagę na Ziemi. Przy pomocy swej większej mądrości, swego wyższego intelektu i technologii, naprawiają Ziemię tam, gdzie człowiek ją zdewastował. Tak jak anioły, które są posłańcami Nieskończonego Ducha, byli oni obecni przy wszystkich Wielkich zdarzeniach duchowych i przebudzeniach na powierzchni Ziemi ... Ponieważ teraz zbliżamy się do kolejnego okresu wielkiej zmiany, istoty te są obecne ponownie, pomagając swym braciom na Ziemi przygotować się na to, co ma przyjść ...

W ciągu następnych 30 lat mają nadejść zmiany, które wzniosą człowieka z Wieku Ryb w Wiek Wodnika, kiedy to człowiek stanie się świadomy swej własnej jaźni, kiedy pozna nie tylko życie powyżej swych pięciu zmysłów, ale także życie na wyższych poziomach istnienia.

Stanie się on świadomy prawdziwej natury swego Stwórcy, którego obecnie czczo wyznaje w uosobionej postaci. Odkryje on, że istoty, które są ciągle z nim, tworząc i kształtując jego życie na Ziemi, wypełniały swoją rolę w większej całości, właśnie tak, jak on, z kolei, wypełniał swoją rolę dla milionów istot, które zamieszkują w nim; ponieważ również on jest bogiem. Tak, jak człowiek zamieszkuje w swoim Bogu, tak też są istoty mieszkające w człowieku, dla których człowiek jawi się Bogiem. Człowiek jest odpowiedzialny względem nich tak właśnie, jak jest odpowiedzialny względem swego Stwórcy ponad nim.

Ponieważ opuszczam was, chcę was prosić byście zwracali swoją świadomość do wewnątrz tak, jak i na zewnątrz, dostrzegając nie tylko swych braci z innych planet, ale także te miliony istot wewnątrz was, które mieszkają w waszych ciałach, które prowadzą życie podobne do waszych własnych, tyle że na niższych poziomach świadomości, dla których jesteście naprawdę bogiem.


[Według A Quarterly Magazine dedicated to Sathya Sai Baba
No 38, str. 11; tłum. KMB, Toruń, maj 1993 r.]


--------------------------------------------------------------------------------

File translated from TEX by TTH, version 3.12 on 17 Aug 2002.



Teksty oryginalnie opublikowane na stronach

Galaktyczne Orędzie: http://kazik1.republika.pl/Inne/Gramaha.htm


Ludzie z Kosmosu mają Cel: http://kazik1.republika.pl/Inne/Ramala.htm
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 18:32

Re: Artykuły z internetu

Postautor: Luperci Faviani » 01 kwie 2009, 14:54

Jeżeli to jest prawda, to pięknie, a jeżeli nie, to co z tego? Z powyższego tekstu, bez względu na to, czy został napisany pod wpływem bujnej wyobraźni autora, czy też nie, można wyciągnąć jeden ważny wniosek, taki sam, jak po lekturze np. "Księgi Duchów" - istota silniejsza powinna opiekować się słabszą - to jest prawdziwa mądrość.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuły z internetu

Postautor: lilo » 01 kwie 2009, 21:52

o kurczę, ale jestem wściekła napisałam sie, napisałam i jak dałam wyślij to mnie wylogowało, i to już nie pierwszy raz takie rzeczy :evil: :evil: :evil:

Chciałabym tylko podsumować, że jeżeli ten przekaz jest prawdziwy to mają oni świadomość istnienia:
- Boga - Nieskończonego Ducha, Stwórcy;
- Aniołów - Jego posłańców;
- wolnej woli;
- sfery bezcielesnej;
- nieustającego rozwoju m.in. poprzez inkarnację;
- stopnia rozwoju świadomości ludzkiej.

Co do dwóch ostatnich akapitów, wydaje mi się, że powinniśmy po prostu dbać o siebie gdyż stanowimy (nasze ciała) część większej całości, część natury będącej dziełem Stwórcy. Nie powinniśmy zatem się zabijać ; papierosy, narkotyki, alkohol w hektolitrach, plastikowa żywność. Zwraca tutaj uwagę ich wrażliwość na byty totalnie niskie co świadczy o ich wielkim rozwoju duchowym, gdyż ja i zakładam że wy też nie zastanawiacie się pewnia nad życiem roztocza żyjącego w Waszym ciele, czy też istnieniem 3 kg bakterii. Nie interpretowałabym też tych ostatnich słów jako teorii panteistycznej (czemu zaprzecza KD), a raczej iż Bóg jako Nieskończony Duch przenika wszystko i ogarnia swoją miłością :D
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 18:32

Re: Artykuły z internetu

Postautor: konrad » 02 kwie 2009, 15:14

lilo pisze:o kurczę, ale jestem wściekła napisałam sie, napisałam i jak dałam wyślij to mnie wylogowało, i to już nie pierwszy raz takie rzeczy :evil: :evil: :evil:


Forum jest kontrolowane przez Duchowych moderatorów, które z zaświatów aprobują wszystkie posty. Ponieważ mamy taką dobrą opiekę, forum ma bardzo wysoki merytorycznie poziom :)
Ja czasem, by ominąć nieco cenzurę z zaświatów, zanim kliknę na wyślij (w przypadku długich postów), kopiuję najpierw tekst.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artykuły z internetu

Postautor: Luperci Faviani » 02 kwie 2009, 20:46

Można także przygotować sobie tekst w wordzie i następnie przekopiować na forum :) - tak ja robię, gdyż dostęp do netu mam tylko w pracy.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Artykuły z internetu

Postautor: forrest » 10 cze 2009, 20:59

lilo pisze:Co do dwóch ostatnich akapitów, wydaje mi się, że powinniśmy po prostu dbać o siebie gdyż stanowimy (nasze ciała) część większej całości, część natury będącej dziełem Stwórcy. Nie powinniśmy zatem się zabijać ; papierosy, narkotyki, alkohol w hektolitrach, plastikowa żywność. Zwraca tutaj uwagę ich wrażliwość na byty totalnie niskie co świadczy o ich wielkim rozwoju duchowym, gdyż ja i zakładam że wy też nie zastanawiacie się pewnia nad życiem roztocza żyjącego w Waszym ciele, czy też istnieniem 3 kg bakterii. Nie interpretowałabym też tych ostatnich słów jako teorii panteistycznej (czemu zaprzecza KD), a raczej iż Bóg jako Nieskończony Duch przenika wszystko i ogarnia swoją miłością :D

To ja też się odniosę do dwóch ostatnich akapitów tekstu "Ludzie z kosmosu mają cel", bo rzeczywiście czytając je dochodzi się do wniosku, że ich autor utrzymuje, że panteistyczna teoria jest prawdziwa.
Na poparcie tego, co jest napisane na ten temat w KD, przytoczę wypowiedź Wojtka (Ducha, który poprzez Elżbietę Nowalską udzielał odpowiedzi na zadawane pytania)
"Jest w ludziach dawka energii stanowiąca pewną całość SAMA W SOBIE. Tego nie podzielisz na cząstki, kawałki. Taka energia jest jednością, choć w innym miejscu piszę, że W OBRĘBIE WSZECHŚWIATA NIE MA JEDNOŚCI Energii (są one zróżnicowane). TY JAKO CZŁOWIEK masz w sobie Jedną Energię i JEST ONA CAŁOŚCIĄ nie podlegającą podziałowi. Przecież gdyby ucięto ci rękę, to ty byś ją nadal swoim SERCEM I ROZUMEM PODŚWIADOMIE CZUŁ. Nikt więc nie odetnie ci części tego, co JEST TWOJĄ ENERGIĄ, bo tego nie da się podzielić." ("Ziemia w oczach zaświatów", str. 44)
W tym przekazie Duchy są nazywane najczęściej "Energiami". Zachowałem w tym cytacie wielkości liter... .
A co do "Galaktycznego orędzia", do którego link podałaś lilo, to znowu pojawia się zapowiedź katastrof, chociaż nie ma tu mowy o przelocie Nibiru w pobliżu Ziemi pod koniec 2012 roku. O "wielkim przebudzeniu" i o "wejściu do Ery Wodnika" mówią też Duchy.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Artykuły z internetu

Postautor: konrad » 11 cze 2009, 06:50

forrest pisze:A co do "Galaktycznego orędzia", do którego link podałaś lilo, to znowu pojawia się zapowiedź katastrof, chociaż nie ma tu mowy o przelocie Nibiru w pobliżu Ziemi pod koniec 2012 roku. O "wielkim przebudzeniu" i o "wejściu do Ery Wodnika" mówią też Duchy.


W momencie, gdy odnosimy się do wypowiedzi Duchów, ważne jest, by pamiętać o bardzo ważnym kryterium, które w swojej pracy stosował Kardec, a które wykłada nam we wstępie do Ewangelii według Spirytyzmu.

Lata obserwacji doprowadziły go do następujących wniosków:
1) Duchy nie są wszystkowiedzące; niektóre nawet wiedzą mniej niż my
2) Duchy, które szereguje w kategorii Duchów pseudoświatłych, bardzo często lubują się w prezentowaniu własnych, niemających wiele wspólnego z rzeczywistością teorii.
3) Wiele Duchów opowiada nam po prostu bzdury po to, by się dobrze zabawić, lub nas skompromitować

W jaki więc sposób wydobyć z przekazów to, co najcenniejsze i prawdziwe? Allan Kardec stosował następującą zasadę:
1) Wszelkie przekazy poddawał bezwzględnej analizie logicznej. Gdy same sobie przeczyły, lub gdy nie były rozsądne, zostawały odrzucane
2) Baaaardzo sceptycznie podchodził do wszelkich informacji dotyczących przyszłości, w której Duchy podawały szczegóły przyszłych zdarzeń (daty, miejsca, nazwiska). Tego typu przekazy nigdy nie pochodziły od Duchów wyższych. Ważne jest tutaj to, że Duchy niższe zazwyczaj mają mierne pojęcie o przyszłości, więc ich opowieści są raczej tworem ich wyobraźni i nie wykraczają poza zwykłą fantazję.
3) Gdy jakiś Duch przekazywał jakąś informację, która spełniała dwa powyższe warunki, Allan Kardec nie ufał jej ślepo. Czekał, aż podobne informacje zaczną przekazywać Duchy również w innych miejscach na świecie, poprzez inne media, zupełnie ze sobą niepowiązane. To ostatnie słowo jest bardzo istotne. Często grupa mediów jest pod wpływem grupy Duchów, czy nawet jednego Ducha, które chcą im przekazać błędne informacje. Nie jest możliwym jednak to, by Duchy te mogły wpłynąć na ludzi na media na całym świecie.

Jeżeli przyjmiemy więc powyższe założenia, dostrzeżemy bez trudu, że wszystkie informacje z Księgi Duchów np. te dotyczące reinkarnacji, spełniają powyższe warunki:
1) reinkarnacja przedstawiona w KD przez Kardeca jest niesamowicie logiczna
2) mówią o niej Duchy na całym świecie, również te, które nie są powiązane ze spirytyzmem. Najlepszy przykład: przeczytajcie książkę "Powiedzcie im, że śmierć nie istnieje", w której przekazy z zaświatów zebrał ks. Brune, który przecież nie popiera reinkarnacji. Ileż razy Brune nie pisze, że informacje podawane przez Duchy, są niesamowicie zbieżne z tym, co pisze Kardec

Co do wszelkich przekazów dotyczących roku 2012, można zastosować podobne kryterium:
1) czy są one logiczne, czy nie, tutaj można się spierać. Generalnie jednak, gdyby były zupełnie pozbawione sensu, nie zdobyłyby takiej popularności
2) Zawierają zbyt dużo szczegółów, zbyt dużo danych, co może raczej zasugerować nam, że pochodzą od Duchów niższych. Sam Kardec również nie uniknął podobnych błędów i kilkakrotnie zaufał Duchom, które przekazywały wątpliwe informacje np. w Genezie, gdzie mówią chociażby o planetach i liczbie ich księżyców. Trzeba być naprawdę uważnym
3) Przekazy dotyczące szczegółów roku 2012 pojawiają się w niewielkim kręgu. Większość mediów takowych nie otrzymuje, co jednoznacznie wskazuje, że nie mamy tu do czynienia z niepodważalną prawdą, a raczej z teoriami wysnuwanymi przez niektóre Duchy. Skąd biorą się te teorie? Generalnie w każdej teorii jest ziarnko prawdy. W tej chwili Ziemia przechodzi okres transformacji, gdy ze świata prób i odkupienia win, staje się światem odnowy. Nie jest to jednak rewolucja, a powolna przemiana, która może trwać nawet setki lat. Chodzi po prostu o to, że ludzie powoli nabierają świadomości dotyczących prawd duchowych i ewoluują moralnie... Do tej informacji, którą przeczuwa większość Duchów, dorabia się jednak zbyt wiele teorii, które mają niezbyt wiele wspólnego z prawdą. Trzeba uważać i być rozsądnym. Tylko tyle i aż tyle. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artykuły z internetu

Postautor: troll1 » 11 lip 2009, 13:47

spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek".
Awatar użytkownika
troll1
 
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:44


Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości