A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: jario » 27 maja 2023, 09:48

A życie toczy się dalej- Film z polskimi napisami

Na podstawie psychografi Chico Xaviera. Książka podyktowana przez ducha Andre Luiza, który podyktował również książkę pt:"Nasz Dom"

Ze względu na dużo niższy budżet w stosunku do Naszego domu w filmie widoczny jest znaczny wpływ na jakość filmu i grę aktorska. Całość czasami przypomina momentami telenowelę brazylijska ale warto obejżeć dla wiedzy i esensji która wypływa z tego filmu.

Zapraszam

https://youtu.be/FdiWbsn5dAU

Co o nim sądzicie?
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: lerefant » 29 maja 2023, 12:11

Nie wiem czemu, ale na myśl przychodzi mi tylko "nuda, szmira" za każdym razem gdy chcę coś napisać na temat tego filmu.
I być może o to właśnie chodzi, o to by pisać wprost szczerą prawdę, a nie słodzić i być taką chorągiewką na wietrze.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: tadyszka » 30 maja 2023, 05:59

Wykonanie filmu jest kiepskie, chodzi o esencja.
I myślę ze jezeli chodzi o to.. Jak zatrzyma się człowiek i zrozumie połączenia dusz w grupie i znów może zobaczyć jak wygląda świat duchowy. I to bardzo m się podobało, ta droga dusz od śmierci i nieświadomości do zrozumienia

Bardzo obrazowo pokazane są relacje między sobą, jak spłaca ana jest karma i jak nie ma nigdy przypadku. Znów potwierdza to prawdę ze kazdy którego spotykamy na naszej drodze życia jest kims ważnym, zwłaszcza kiedy mamy już od razu Flow i Chemie z nim.
I ja się skupiłam na przekazie nie na wykonaniu.

Nikt tu nie potrzebuje słodzenia, ważne jest czasami po prostu spojrzenie na to z innej strony.. Film ma słabe wykonanie ale zawartość jest niesamowita, ta duchowa prawda która bije..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: lerefant » 30 maja 2023, 19:13

Jestem tu by się uczyć, czegoś nie rozumiem odnośnie tego filmu. Dlaczego mam reinkarnować się po to, tylko aby zadośćuczynić komuś lub by ktoś zadośćuczynił mi?
Coś mi tu nie pasuje. Pod osłoną "rozwoju" niejako zmusza się reinkarnowanych do kontynuowania toksycznych związków.
Chociażby pomyślcie o tych wszystkich tragediach "rodzinnych".
Ojciec zabija dziecko i co? W następnym wcieleniu dziecko zabije ojca? Czy może ojciec urodzi się niepełnosprawny do tego stopnia że będzie potrzebował opieki 24/7, a "dziecko" jako rodzic będzie musiało się nim opiekować?
Pewnych osób nie chcę już spotkać ani w tym życiu, ani po śmierci. Możliwe że oni myślą podobnie.
Wszelakie wybaczania, akceptacje, współczucie może i są dobre, ale wobec tych, którzy prezentują jakąś moralność, a nie picie wódy na umór i przeklinanie wszystkich naokoło.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: jario » 30 maja 2023, 21:04

lerefant pisze:Jestem tu by się uczyć, czegoś nie rozumiem odnośnie tego filmu. Dlaczego mam reinkarnować się po to, tylko aby zadośćuczynić komuś lub by ktoś zadośćuczynił mi?
Coś mi tu nie pasuje. Pod osłoną "rozwoju" niejako zmusza się reinkarnowanych do kontynuowania toksycznych związków.
Chociażby pomyślcie o tych wszystkich tragediach "rodzinnych".
Ojciec zabija dziecko i co? W następnym wcieleniu dziecko zabije ojca? Czy może ojciec urodzi się niepełnosprawny do tego stopnia że będzie potrzebował opieki 24/7, a "dziecko" jako rodzic będzie musiało się nim opiekować?
Pewnych osób nie chcę już spotkać ani w tym życiu, ani po śmierci. Możliwe że oni myślą podobnie.
Wszelakie wybaczania, akceptacje, współczucie może i są dobre, ale wobec tych, którzy prezentują jakąś moralność, a nie picie wódy na umór i przeklinanie wszystkich naokoło.



Z odleglego punktu widzenia,
przede wszystkim jestes tu aby doswiadczac. Przybywajac tutaj jako dusza do tego Projektu Ziemia bardzo wnikliwie, w najmniejszych szczegolach i wszystkich aspektach zapoznales sie z tym projektem. Z pelna swiadomoscia calosci tego projektu bardzo chciales jako dusza go doswiadczyc i z pelna swiadomoscia zgodziles sie w niego wejsc akceptujac i znajac wszelkie prawa w nim obowiazujace m.in prawo przyczyny i skutku, prawo wolnej woli, prawo zapomnienia itd .Bardzo ci zalezalo aby doswiadczyc tego projektu i poprosiles aby ci to umozliwiono, nikt cie do niczego nie zmuszal i nic w nim jako wyzsza dusza nie jest dla ciebie niespodzianka. Glownym twoim celem jest odkryc tylko to ze jestes czescia boga jak kazdy z tych z ktorymi sie zetknales w tym projekcie jak i we wszechswiecie i zawsze ta czescia byles.Wszystko jest w tobie tylko musisz to odkryc. Mowiac w prost jestes Bogiem ale jeszcze o tym nie wiesz;)
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: lerefant » 02 cze 2023, 16:45

jario pisze:Z odleglego punktu widzenia,
przede wszystkim jestes tu aby doswiadczac. Przybywajac tutaj jako dusza do tego Projektu Ziemia bardzo wnikliwie, w najmniejszych szczegolach i wszystkich aspektach zapoznales sie z tym projektem. Z pelna swiadomoscia calosci tego projektu bardzo chciales jako dusza go doswiadczyc i z pelna swiadomoscia zgodziles sie w niego wejsc akceptujac i znajac wszelkie prawa w nim obowiazujace m.in prawo przyczyny i skutku, prawo wolnej woli, prawo zapomnienia itd .Bardzo ci zalezalo aby doswiadczyc tego projektu i poprosiles aby ci to umozliwiono, nikt cie do niczego nie zmuszal i nic w nim jako wyzsza dusza nie jest dla ciebie niespodzianka. Glownym twoim celem jest odkryc tylko to ze jestes czescia boga jak kazdy z tych z ktorymi sie zetknales w tym projekcie jak i we wszechswiecie i zawsze ta czescia byles.Wszystko jest w tobie tylko musisz to odkryc. Mowiac w prost jestes Bogiem ale jeszcze o tym nie wiesz;)

Hmm...
To co piszesz o Bogu chyba jest sprzeczne z tym co jest w Księdze Duchów. Zerknij sobie do pierwszego działu.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: tadyszka » 04 cze 2023, 20:36

ktory fragment masz dokladnie na mysli?
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: A życie toczy się dalej-film z polskimi napisami

Postautor: lerefant » 05 cze 2023, 15:55

tadyszka pisze:ktory fragment masz dokladnie na mysli?

10. Czy człowiek może zrozumieć wewnętrzną naturę Boga?
Nie, brakuje mu do tego zmysłu.

Choć patrząc teraz na punkt 11, człowiek w miarę postępu będzie go w stanie zobaczyć i zrozumieć.


15. Co należy myśleć o opinii, zgodnie z którą wszystkie ciała w naturze, wszystkie istoty, wszystkie globy we wszechświecie miałyby być częściami Boga i tworzyły Go wszystkie razem? Innymi słowy co myśleć o panteizmie?
Jako że człowiek nie może uczynić z siebie Boga, chce być przynajmniej Jego cząstką.

16 punkt.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50


Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości