Kot w Islamie

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Kot w Islamie

Postautor: cthulhu87 » 06 sty 2011, 19:10

W czasie pobytu w Tunezji zauważyłam, że duża liczba bezdomnych, wałęsających się wokół hotelu i restauracji kotów, nie robi na obsłudze wielkiego wrażenia. Nikt tych kotów nie wyganiał, patrzono łaskawym okiem na turystów dokarmiających głodne zwierzęta. A wszystko to dlatego, że złe traktowanie zwierząt jest uważane w islamie za grzech. Muzułmanom nie wolno zwierząt bezsensownie zabijać ani męczyć, ponieważ zostały one stworzone przez dobrego Allacha, który kocha to, co stworzył. Ze wszystkich zwierząt szczególnie umiłowane przez Mahometa były koty. Nazywano go "ojcem kotów", a jego ulubioną kotką, jak głosi legenda, była Muezzi. Jedna z legend mówi, że Mahomet, gdy musiał wstać na modlitwy, a nie chciał zbudzić kotki, która zasnęła na rękawie jego płaszcza, kazał uciąć kawałek swej szaty i modły odprawił w ubraniu bez jednego rękawa. Według innej legendy Muezzi ocaliła proroka przed ukąszeniem węża, który wślizgnął mu się do rękawa szaty. Mahomet w podzięce położył trzykrotnie rękę na grzbiecie kotki, w ten sposób obdarzając ją oraz wszystkie inne koty zdolnością spadania na cztery łapy. Powszechnie znane są opowieści o kotach mających dar jasnowidzenia oraz takich, które poświęciły się, aby uratować człowieka od niebezpieczeństwa czy śmierci.

Co ciekawe, Islam nakazuje swoim wiernym dokarmianie co najmniej jednego bezdomnego kota. Koty mają również swobodny wstęp do meczetów, a przeganianie ich stamtąd jest niedozwolone. Muzułmanów fascynuje również kocie mruczenie. Odbierane jest ono jako kocia modlitwa. Modlitwa zwierzęcia, poprzez którą dana mu jest łaska kontaktu z Allachem.


źródło: http://www.zwierzeta.autogielda.pl/?2771
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kot w Islamie

Postautor: sigma » 06 sty 2011, 19:22

Ja, habibi ...

http://video.google.com/videoplay?docid ... 333521428#

subtitles are worth-reading :)
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Kot w Islamie

Postautor: Zbyszek » 06 sty 2011, 19:44

sigma pisze:Ja, habibi ...

Ładne porównanie, ale jak już wiemy wszędzie są duchy dobre i złe.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Kot w Islamie

Postautor: Luperci Faviani » 07 sty 2011, 17:41

A ja bardzo lubię koty :D
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości