Kampanie ku nawróceniu

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: atalia » 01 paź 2010, 09:20

Albo furmankę,Luperci :P
Jb3,czyż nie jest naszym obowiązkiem nawracanie zbłąkanych owieczek na drogę prawdy duchowej?Lub niekoniecznie nawracanie,ale mówienie jak jest naprawdę?
Straszenie ludzi"wiecznym ogniem piekielnym"chyba powinno zacząć być "ścigane z urzędu" ;)
Dla mnie jest to szerzenie religii nienawiści i odwetu.
Atakowanie przesłaniem milościnie jest niczym złym,wręcz przeciwnie,może dać to impuls do przemyslenia i zweryfikowania własnej postawy wobec spraw ostatecznych.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: atalia » 01 paź 2010, 11:12

Myslę,że cała ta kampania ku nawróceniom jest zwykłym zabiegiem marketingowym powstałym na fali lęku przed rzekomymi kataklizmami roku 2012 -najróżniejszej maści kościoły,organizacje religijne,stowarzyszenia i sekty próbują przyciągnać do siebie nowych wyznawców,oferując im zbawienie w zamian za przyjęcie ich "jedynej,słusznej wiary".

Niedawno przeglądałam strony księgarni internetowych w poszukiwaniu czegos ciekawego i zauważyłam ogrom ksiażek mających w tytule "2012".Cóż,jeśli jest okazja,trzeba zarobić,jak nie w ten to inny sposób.Z pewnoscią beneficjentem ma być nie ten,do którego skierowane jest dane przesłanie,lecz takowe przesłanie oferujacy.

Na moja zatęchłą prowincję nie dotarły jeszcze te "zbawcze" nowinki z wielkiego świata,a jedynymi próbujacymi mnie nadal nawrócić na drogę prawdy są poczciwi,mili Świadkowie Jehowy,zasypujący mnie stosem broszurek,z których można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy,m.in.tego,że świat został stworzony 6000 lat temu. ;)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: jb3 » 01 paź 2010, 14:26

.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 10:55 przez jb3, łącznie zmieniany 1 raz
jb3
 
Posty: 82
Rejestracja: 05 mar 2010, 20:25

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: cthulhu87 » 01 paź 2010, 14:39

jb3 pisze:Mamy do wyboru wiele gotowych pojazdów (religii/sekt/filozofii), możemy je zmieniać w czasie naszej podróży, ale mamy również okazję stworzyć własny środek transportu na bazie różnych podzespołów, w oparciu o własne doświadczenia i odczucia. Czy warto kłócić się o to, który środek transportu jest lepszy?


Może nie kłócić, ale mamy prawo, a nawet i obowiązek wskazywać takie pojazdy, które nie zapewniają bezpiecznej podróży. Spirytyzm zaakceptuje każdą religię i każdą filozofię, pod warunkiem że te szanują godność człowieka i nie skłaniają go do czynienia zła :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: konrad » 01 paź 2010, 15:10

atalia pisze:Niedawno przeglądałam strony księgarni internetowych w poszukiwaniu czegos ciekawego i zauważyłam ogrom ksiażek mających w tytule "2012".Cóż,jeśli jest okazja,trzeba zarobić,jak nie w ten to inny sposób.Z pewnoscią beneficjentem ma być nie ten,do którego skierowane jest dane przesłanie,lecz takowe przesłanie oferujacy.


Może i my powinniśmy tak zrobić? Np. "Księga Duchów 2012"... Można też wznowić wszystkie książki w roku 2012 i na okładce dodać "Wydanie 2012". Hehe...
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: jb3 » 01 paź 2010, 15:21

.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 10:55 przez jb3, łącznie zmieniany 1 raz
jb3
 
Posty: 82
Rejestracja: 05 mar 2010, 20:25

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: konrad » 01 paź 2010, 15:30

A ja może zainspirowany postami jb3 powiem tak: naszym obowiązkiem jest nie zmienianie innych, a zmienianie siebie. Gdy my staniemy się doskonali, będziemy przykładem dla innych, których nasze działanie zainspiruje do zmiany.

A więc nie zmieniajmy, a inspirujmy... :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: cthulhu87 » 01 paź 2010, 16:00

Miałem na myśli uzasadnioną krytykę poglądów, które np. nawołują do dyskryminacji rasowej, ew. usprawiedliwiają przemoc :)
Krytykowanie kogoś za to, że różni się wobec nas np. w interpretacji świętych pism, poglądach na Boga itd., albo że w naszym przeświadczeniu prowadzi duszyczki do piekła a nie do nieba, to oczywiście myśl obca spirytyzmowi, którego podstawą jest tolerancja.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: atalia » 01 paź 2010, 17:31

Dla mnie uznanie systemu kar wiecznych jest jednoczesnie uznaniem mściwości i okrucieństwa Boga,a przecież takowych religii czy też ich odłamow nie brakuje.Czy mamy to przyjmowac z pełną pokorą w poszanowaniu cudzych "systemów wartości" i nic nie mówić?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Kampanie ku nawróceniu

Postautor: jb3 » 01 paź 2010, 18:14

.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 10:56 przez jb3, łącznie zmieniany 1 raz
jb3
 
Posty: 82
Rejestracja: 05 mar 2010, 20:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości