Do czego ludzie są zdolni

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Do czego ludzie są zdolni

Postautor: Voldo » 15 sie 2010, 20:28

http://www.ptroa.co.il/petition/ - znajduje się tam filmik, który po prostu wstrząsa człowiekiem. Żywe zwierzęta obdzierane są ze skóry "bo łatwiej schodzi gdy krew płynie" a następnie rzucane na stertę innych zwierząt by umrzeć z bólu, lub wrzucane do wrzącej wody i gotowane.
Takie sceny pokazują jak wiele zmian musi jeszcze zajść na tej planecie.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: dlaczego » 15 sie 2010, 21:05

Ludzie są zdolni do wszystkiego ale patrząc na tę sytuację od strony zwierząt, nasuwają mi się następujące pytania:
Czym sobie zasłużyły te zwierzęta na takie cierpienie?
Czym sobie zasłużył pies który zrządzeniem losu bądź opatrzności znalazł się w bezdzietnej rodzinie mojego kuzyna, gdzie jest traktowany lepiej niż niejeden człowiek?

W przypadku człowieka te niesprawiedliwości wyjaśnia reinkarnacja oraz prawo przyczyny i skutku a jak jest w przypadku zwierząt?
dlaczego
 
Posty: 40
Rejestracja: 12 mar 2010, 15:43

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: Sebastian » 15 sie 2010, 21:33

Każdego roku w Chinach dziesiątki milionów zwierząt zostają zarżnięte i zaszlachtowane. Zapotrzebowanie na futro jest wysokie, a Chińczycy je dostarczają. To czego nie uda im się wyeksportować poza Chiny zwykle kończy na talerzu. Zasmuca fakt, że zwierzęta cierpią horrendalne tortury. Są łapane na ulicy i tuzinami upychane w małych klatkach, bez... [...]


Nie bez powodu powstał ten wątek:
viewtopic.php?f=6&t=390&start=0

To wszystko nagminnie się dzieje:
* Na święta w marketach baseny z karpiami ściśniętymi jeden obok drugiego - każdy może zobaczyć jak niektóre mają przetartą skórę, niektóre już padły w takich warunkach (ciasnoty).
* Drób ma rozpychane grubą rurą gardła, aby maszyna wpakowała do nich więcej pokarmu, aby dały potem więcej mięsa.
* Robiąc czerninę trzeba poderżnąć kaczce(?) gardło i wywiesić do góry nogami aby krew skapywała do miski - musi oczywiście być żywa, aby serce pompowało krew.

To tylko niektóre z praktyk, na które chyba się zgadzamy konsumując zwierzęta...

Ok, ok, te moje opisy są jak z horroru, ale fakt jest faktem... Dlatego właśnie ten temat tak mi ciąży.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: Luperci Faviani » 16 sie 2010, 08:53

Widziałem ostatnio film o mordowaniu delfinów w Japonii i inny o przemyśle mięsnym na świecie... Żal serce ściska, ale najbardziej nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy znęcają się nad tymi zwierzętami, biją je, kopią, a nawet na nie klną... SADYZM w czystej postaci.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: atalia » 16 sie 2010, 08:55

Mozna sobie dopowiedzieć,jakiego rodzaju Duchy zamieszkują te ciała... :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: Damian » 16 sie 2010, 14:25

To mój duch chyba nie jest taki zły bo jak wyleciał mi króliczek na drogę to o mało co bym auto nie rozbił ,bo w sekundzie mi się go szkoda zrobiło i wszystko chciałem zrobić żeby go nie zabić.Dopiero później sobie uświadomiłem że to tylko królik :) a ja o mało co bym wypadek zrobił hehe,ale tak jakoś samoczynnie i bezwarunkowo zareagowałem.
Pewnie wiecie że żydzi jedzą mięso koszerne ale czy wiecie jak to mięso się uzyskuje,w jaki sposób zabija krowy bo świń nie jedzą.Tyle się modlą itp a tak meczą te zwierzątka.
Ech jak widzę jakiś program o ludziach którzy się znęcają na zwierzętach to zaraz zmieniam kanał bo nie umiem patrzeć na to.
Damian
 
Posty: 105
Rejestracja: 27 sty 2010, 12:59

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: Paweł » 16 sie 2010, 20:10

Zobaczyłem ten filmik i obudził się w mnie demon. Są 3 rzeczy które powodują u mnie metamorfozę. Jedną z nich są zwierzęta.

Za parę lat mam zamiar zakupić kilka szt. broni, szczególnie lubię snajperki. Gdybym był w pobliżu takich miejsc które są przedstawiane na video to nikt z obecnych tam ludzi nie przeżył by...

Teraz będę 3 godziny musiał chodzić z agresją w środku, tak jak mówię są 3 rzeczy które u mnie wywołują potężną nienawiść i agresję wobec ludzi którzy naruszają moje 3 punkty, biada tym ludziom jeżeli na mnie trafią, poprostu nie mam żadnej litości dla ludzi którzy naruszają moje 3 punkty.

Chrońcie zwierzęta, a prześladowców likwidujcie ;)
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: atalia » 16 sie 2010, 21:20

Wyznajesz zasadę"gwałt niech się gwałtem odciska"?To takie niespirytystyczne.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: Paweł » 16 sie 2010, 21:27

atalia pisze:Wyznajesz zasadę"gwałt niech się gwałtem odciska"?To takie niespirytystyczne.


Gdy widzę krzywdę zwierząt, trudno to nazwać nawet krzywdą to piekło lub gorzej to automatycznie w moim umyśle utożsamiam te obrazy z swoim psem którego wielbię ponad wszystko i automatycznie pojawia się projekcja że robią to mojemu psu... to jest punkt 1 z 3.

"Gdy oni zabrali mu to co kochał, on stał się tym czego bali się oni" ;)
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Do czego ludzie są zdolni

Postautor: atalia » 16 sie 2010, 21:29

Zatem powiedz coś o tych dwóch pozostałych punktach...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości