Media spirytystyczne

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Media spirytystyczne

Postautor: lerefant » 08 gru 2022, 18:37

Dlaczego media uciekają z tego forum? Odpowiedź jest prosta. Bo są egoistami, którzy wierzą że przekazy które otrzymują są w 100% autentyczne, że są w pełni prawdą, że wiedzą lepiej od innych, itd.
Skąd tego typu wymysły? Bo już któryś raz z kolei wracam na to forum. Dla mnie to swego rodzaju droga krzyżowa, gdzie krzyżem jest mój egoizm. Na szczęście droga krzyżowa ma swój kres, w postaci duchowego przebudzenia.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: Media spirytystyczne

Postautor: bernadeta1963 » 09 gru 2022, 18:25

Zaglądam na forum i przyznaje że ostatnio mało się wypowiadam .
Uważam ,że twoja ocena mediów jest nie sprawiedliwa .Nie daje gwarancji ,ze moje przekazy są pewne w 100%.Media odbierają przekazy w różny sposób .
To nie jest tak ,ze siedze i pracuje od -do ,lub na hasło ''stoliczku nakryj się ''. To wiadomości od mojego przewodnika duchowego lub ducha ,który został do mnie przysłany. Nigdy nie twierdziłam ,że wiem lepiej wszystko od innych.
Są tematy na forum na których po prostu się nie znam i dlatego nie biore udzialu w dyskusji .Myśle jednak ,że na forum znalazły by się osoby ,które wiedzą ,że mogą na mnie liczyć .
Myślę ,że jest też inny powód ''uciekania ''mediów z forum . Jeśli się w coś angażujemy staramy się aby jak najlepiej wykonać swoje zadanie ,a zdarza się ,że coraz więcej ludzi traktuje prośby do nas jak by to byla rozrywka nie licząc się z tym ile naszej energii poświęcamy na takie przekazy .
Mślę ,że inne media też mają podobną opinie czytając twój wpis .
Przykro mi ,że tak o nas myślisz.
Pozdrawiam Bernadeta.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Media spirytystyczne

Postautor: Pablo diaz » 10 gru 2022, 03:57

lerefant pisze:Dlaczego media uciekają z tego forum? Odpowiedź jest prosta. Bo są egoistami, którzy wierzą że przekazy które otrzymują są w 100% autentyczne, że są w pełni prawdą, że wiedzą lepiej od innych, itd.
Skąd tego typu wymysły? Bo już któryś raz z kolei wracam na to forum. Dla mnie to swego rodzaju droga krzyżowa, gdzie krzyżem jest mój egoizm. Na szczęście droga krzyżowa ma swój kres, w postaci duchowego przebudzenia.


Tak masz rację, aby mieścić się w pewnych ramach bycia ,,dobrym,, medium ( co jest bardzo trudne) trzeba pokonać miłość własną , dumę,pychę, chęć błyszczenia ,urażanie się ...Te cechy świadczą o niższości moralnej nie tylko mediów,ale każdego człowieka .takie media mogą być tylko ofiarami Duchów niskich.

Jak mówią Duchy Wyższe w Księdze Mediów Allana Kardeca

,, Pozwólcie im niech się puszą w innym miejscu ,szukając bardziej przychylnych uszu ,lub uciekając się w samotność.Spotkania na których odmówią im ich udziału ,nic na tym nie stracą,,

JAK POWINNA WYGLADAĆ EDUKACJA MEDIUMIZMU

Jest to zespół działań skierowanych na prawidłową praktykę medium. Takie działania sformalizowane są na kursach nauki i edukacji mediumicznej oraz ukierunkowanej praktyce w ośrodkach spirytystycznych.
Kształcenie i rozwój mediumizmu to praca na całe życie. Rozpoczyna się przed reinkarnacją, trwa podczas ziemskiej egzystencji oraz po odcieleśnieniu.
Rozważając temat pracy edukacyjnej w granicach obecnego życia możemy określić kilka pewnych podstawowych wytycznych.

A. Konieczność wsparcia duchowego jeśli mediumizm okaże się problematyczny. Przy występowaniu problemów psychicznych ,emocjonalnych lub fizycznych ,koniecznym jest ,aby medium otrzymało wsparcie duchowe w centrum spirytystycznym.
B. Medium jest zobowiązane do poświęcania wiele czasu na nauki doktrynalne oraz intensywną obserwację i bezustanną pracę na rzecz własnego oświecenia. Tylko w taki sposób będzie mógł zakwalifikować się do powierzonego mu zadania i skutecznie współpracować ze szczerymi i oddanymi Duchami z wyższych sfer .
C. Konieczność stałej pracy dla dobra jest priorytetem ,bez takiej pracy nic naprawdę się nie zdobędzie .
Jak ze wszystkimi rzeczami, w praktyce mediumizmu ,medium często będzie napotykać różne trudności. Medium musi być uprzedzone przeciwko fałszywym interpretacjom, przeciwko błędom oraz zniechęceniu.
D. Potrzeba zdobywania wiedzy o tym jak współpracować ze światem duchowym ,ponieważ samo bycie medium nie wystarczy, istotnym jest ,aby weryfikować jaki rodzaj fali psychicznej przyswajamy ,w ten sposób medium może poznać jakość własnej pracy i dyscyplinować się poprawnym kierunku.
Dlatego musimy zrozumieć, że nasze myśli ,kreacje wizualne oraz inne twory są namacalnymi siłami w sferze duchowej.
E. Mediumizm nie może być i nigdy nie będzie praktyką zawodową, ponieważ w ten sposób dyskredytuje się moralnie.
F. Konieczność zrozumienia, że nie wszystkie medium mają odpowiednią misję społeczną w swojej praktyce. Mediumizm musi być zawsze zrozumiany jako narzędzie służby ,którego Bóg udziela dla naszej duchowej doskonałości.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Media spirytystyczne

Postautor: bernadeta1963 » 10 gru 2022, 07:32

Może masz racje Pablo .Moja moralność pewnie jest niska .NIe jestem spirytystką i myślę ,że na mnie też już pora ,aby się pożegnać .
Nigdy nie chcialam poklasku ,czy innego uznania moich zdolności .Czulam radość gdy moglam komuś pomóc .Jeśli uważasz ,że się ''puszyłam''jak piszą Duchy Wyższe to już tu na pewno nie bede.
Pozdrawiam Joanna.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Media spirytystyczne

Postautor: Pablo diaz » 11 gru 2022, 09:31

Nie ma tu nic personalnego , jak reguły,nie przez nas ustanowione do przestrzegania.
Akceptuję Twój wybór kochana z radością .
Ach gdybyśmy tylko zawsze pamiętali o Ewangelicznym odźwiernym, któremu przykazano,aby czuwał to żadne nieprzyjazne Duchy nigdzie nie miałyby dostępu.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Media spirytystyczne

Postautor: 123bgf123 » 09 sty 2023, 14:07

lerefant pisze:Dlaczego media uciekają z tego forum? Odpowiedź jest prosta. Bo są egoistami, którzy wierzą że przekazy które otrzymują są w 100% autentyczne, że są w pełni prawdą, że wiedzą lepiej od innych, itd.
Skąd tego typu wymysły? Bo już któryś raz z kolei wracam na to forum. Dla mnie to swego rodzaju droga krzyżowa, gdzie krzyżem jest mój egoizm. Na szczęście droga krzyżowa ma swój kres, w postaci duchowego przebudzenia.


Przekazy są 100% autentyczne ale ich pokazanie musi przejść stosowną moderację a przejście Smoka jest trudne i nie opłacalne dla Istoty światła ! Nie spirytyści Smoku ?!
123bgf123
 
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2023, 13:36

Re: Media spirytystyczne

Postautor: fruwla » 11 sty 2023, 19:20

123bgf123 pisze:
Przekazy są 100% autentyczne ale ich pokazanie musi przejść stosowną moderację !

Przekazy nie moga byc moderowane, poniewaz zatracaja swoj wydzwiek.
Przekaz jest przewaznie dla jednego odbiorcy i w dodatku czesto tak osobisty, ze nawet medium chcac "zrozumiec " a tym samym "jakos logicznie przekazac " to co widzi, slyszy, czuje .....
Lub tez po prostu aby "zwiekszyc jego objetosc" ubiera go we wlasne
slowa, lub przemyslenia - a to juz jest moderacja, ktora nie powinna miec miejsca.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Media spirytystyczne

Postautor: 123bgf123 » 12 sty 2023, 14:44

fruwla pisze:
123bgf123 pisze:
Przekazy są 100% autentyczne ale ich pokazanie musi przejść stosowną moderację !

Przekazy nie moga byc moderowane, poniewaz zatracaja swoj wydzwiek.
Przekaz jest przewaznie dla jednego odbiorcy i w dodatku czesto tak osobisty, ze nawet medium chcac "zrozumiec " a tym samym "jakos logicznie przekazac " to co widzi, slyszy, czuje .....
Lub tez po prostu aby "zwiekszyc jego objetosc" ubiera go we wlasne
slowa, lub przemyslenia - a to juz jest moderacja, ktora nie powinna miec miejsca.


A jeśli czarny mag odbiera twój przekaz a Ty myślisz iż to jest moder czystej czystości i on moderuje twój przekaz dając ci ostrzeżenie przed banem to jaki jest to przekaz ? Oczywiście pytam teoretycznie !
123bgf123
 
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2023, 13:36

Re: Media spirytystyczne

Postautor: fruwla » 12 sty 2023, 15:22

123bgf123 pisze:
A jeśli czarny mag odbiera twój przekaz a Ty myślisz iż to jest moder czystej czystości i on moderuje twój przekaz dając ci ostrzeżenie przed banem to jaki jest to przekaz ? Oczywiście pytam teoretycznie !

Przekaz powinien byc cytowany a nie moderowany,
poniewaz w kazdej moderacji moze znalezc sie odrobinka manipulacji....
Ostrzezenie przed banem nie jest jeszcze banem i powinno sklonic piszacego do przemyslenia zmiany np. formy lub tresci niektorych swoich wypowiedzi. Taki to przekaz ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Media spirytystyczne

Postautor: 123bgf123 » 12 sty 2023, 15:29

fruwla pisze:
123bgf123 pisze:
A jeśli czarny mag odbiera twój przekaz a Ty myślisz iż to jest moder czystej czystości i on moderuje twój przekaz dając ci ostrzeżenie przed banem to jaki jest to przekaz ? Oczywiście pytam teoretycznie !

Przekaz powinien byc cytowany a nie moderowany,
poniewaz w kazdej moderacji moze znalezc sie odrobinka manipulacji....
Ostrzezenie przed banem nie jest jeszcze banem i powinno sklonic piszacego do przemyslenia zmiany np. formy lub tresci niektorych swoich wypowiedzi. Taki to przekaz ;)
Napisz to do modera ! Ja nie podważam nic i nic nie wyśmiewam ale przez modera przecież piszę i wiem że mnie moder moderuje !
123bgf123
 
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2023, 13:36


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości