Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 20 mar 2022, 00:12

To żeby jeszcze bardziej dać do myślenia, przytoczę tutaj przykłady efektu Mandeli.
Ja osobiście np. pamiętam inne logo MC Donalda, pamiętam szelki Myszki Miki, pamiętam słynne stwierdzenie w filmie Psy - Co ty wiesz o zabijaniu, które podobno jednak nie padło... to... jak to jest? :)

KLIK

Żyjemy w hologramie, który można dowolnie modyfikować...
Przykład:

KLIK
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Nikita » 20 mar 2022, 10:49

Aby tak naprawde ksztaltowac nasza rzeczywistosc to Umysl musi byc spokojny. Bo my jestesmy czesto niespokojni i nasze mysli kraza chaotycznie tu i tam. Taki spokojny zrownowazony Umysl jest wielkim narzedziem o wielkim potencjale...my mozemy tworzyc nowe swiaty. Bo nasz Umysl to czesc Umyslu Boga. Ale...czy jestesmy na to gotowi? Dlatego ta ziemska droga aby nas do tego przygotowac. Chaotyczny umysl tworzy chaotyczna rzeczywistosc...spokojny Umysl tworzy uporzadkowany swiat. Warto nad tym pomyslec. ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Xsenia » 20 mar 2022, 18:49

A ja staram sie już nie kształtować rzeczywistości. Choć oczywiście jeszcze mi sie to przypadkiem przytrafia. W momentach rozdroża, kiedy trzeba podjąć decyzję, albo następny krok wpłynie na dalsze moje życie staram sie zostawiać wszystko w rękach Boga. On nie chce dla mnie źle. O tym się już przekonałam nie raz. I nie raz się przekonałam, że jeśli się nad czymś uparłam i w pełni świadomie do czegoś dążyłam, to oczywiście dostawałam to, ale na końcu okazywało się, że na dobre mi to nie wyszło. Wolę więc zostawiać wszystko w Jego rękach, on podejmuje lepsze decyzje ode mnie. I choć czasem z początku wydaje się, że źle się dzieje (np. straciłam pracę), to w ostatecznym rozrachunku wychodziłam na tym lepiej. Dlatego nauczyłam sie polegac na Jego decyzjach. A w trudnych czasach po prostu czekać aż miną i analizować jaką lekcję mogę z tych trudnych czasów wynieść.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Nikita » 21 mar 2022, 00:23

Tak Xsenia czasem jest poprostu dobrze odpuscic i zaufac..bo zycie bedzie sie dalej toczyc swoimi sciezkami.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 21 mar 2022, 00:34

Nikita pisze:Aby tak naprawde ksztaltowac nasza rzeczywistosc to Umysl musi byc spokojny. Bo my jestesmy czesto niespokojni i nasze mysli kraza chaotycznie tu i tam. Taki spokojny zrownowazony Umysl jest wielkim narzedziem o wielkim potencjale...my mozemy tworzyc nowe swiaty. Bo nasz Umysl to czesc Umyslu Boga. Ale...czy jestesmy na to gotowi? Dlatego ta ziemska droga aby nas do tego przygotowac. Chaotyczny umysl tworzy chaotyczna rzeczywistosc...spokojny Umysl tworzy uporzadkowany swiat. Warto nad tym pomyslec. ;)


Nieraz nie jesteśmy spokojni, targają nami ogromne emocje i wtedy też możemy kształtować naszą rzeczywistość.
Idealnie byłoby jednak robić to ze spokojem.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 21 mar 2022, 00:52

Xsenia pisze:A ja staram sie już nie kształtować rzeczywistości. Choć oczywiście jeszcze mi sie to przypadkiem przytrafia. W momentach rozdroża, kiedy trzeba podjąć decyzję, albo następny krok wpłynie na dalsze moje życie staram sie zostawiać wszystko w rękach Boga. On nie chce dla mnie źle. O tym się już przekonałam nie raz. I nie raz się przekonałam, że jeśli się nad czymś uparłam i w pełni świadomie do czegoś dążyłam, to oczywiście dostawałam to, ale na końcu okazywało się, że na dobre mi to nie wyszło. Wolę więc zostawiać wszystko w Jego rękach, on podejmuje lepsze decyzje ode mnie. I choć czasem z początku wydaje się, że źle się dzieje (np. straciłam pracę), to w ostatecznym rozrachunku wychodziłam na tym lepiej. Dlatego nauczyłam sie polegac na Jego decyzjach. A w trudnych czasach po prostu czekać aż miną i analizować jaką lekcję mogę z tych trudnych czasów wynieść.


Poprzez nasze świadome decyzje, szybciej się rozwijamy.
Nawet ja są one złe, błędne, to zrozumienie tego wszystkiego, co jest z nimi związane daje nam wiedzę i gdy będziemy mądrzy, nie będziemy powielać swoich błędów.
Gdy nie podejmujemy decyzji, to stoimy w miejscu.
Może i dla naszej sfery materialnej jest to bezpieczne rozwiązanie, ale jeśli chodzi o naszą Duszę, to dokładnie stoimy w miejscu.
To oczywiście tylko i wyłącznie moje zdanie.
Każdy idzie swoim tempem i należy to uszanować. :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Nikita » 21 mar 2022, 17:44

Masz racje. Nawet jak popelniamy bledy i ponosimy konsekwencje naszych wyborow to idziemy naprzod bo uczymy sie. Ewolucja duszy ducha postepuje caly czas. Zastanawiam sie czy my wlascimy mozemy nasz postep w jakikolwiek sposob przyspieszyc?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Xsenia » 21 mar 2022, 19:08

Soldado wtedy kiedy musze to oczywiście podejmuję decyzję. Po prostu gdy zaczynam do czegoś dążyć a wszystko sprzysięga sie przeciwko mnie, to odpuszczam. I najczęściej jest to dobra decyzja. Ale tak jak pisałam, czasem sie upieram i wtedy jest ciężko, bardzo ciężko.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Nikita » 21 mar 2022, 19:34

Ja wiem z mojego zycia, ze odpuszczac to takze sztuka...trzeba sie nauczyc odpuszczac bo czasami niepotrzebnie sie przy czyms upieramy... ;)
Dzis pomyslalam jakie kruche jest to nasze zycie...samolot w Chinach spadl i wszyscy zgineli...jak latwo jest zginac w tym naszym swiecie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Siewiczpl » 22 mar 2022, 23:28

Nikita pisze:Ja wiem z mojego zycia, ze odpuszczac to takze sztuka...trzeba sie nauczyc odpuszczac bo czasami niepotrzebnie sie przy czyms upieramy... ;)
Dzis pomyslalam jakie kruche jest to nasze zycie...samolot w Chinach spadl i wszyscy zgineli...jak latwo jest zginac w tym naszym swiecie...


Eckhart Tolle ciekawie rozwinął kwestię odpuszczania w książce Potęga teraźniejszości. Polecam bo warto.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 33 gości