Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 29 lip 2021, 23:30

soldado pisze:Nasza rzeczywistość nie jest taka, jak ją wszyscy postrzegamy, bo robimy to tylko w pewnej skali - od... do...
Nie widzimy wszystkiego tego, co jest poza skalą
W ten sposób ludzie są ograniczeni, mają ograniczone postrzeganie.
Prowadzą doświadczenia, ale nie widzą wszystkich ich skutków, widzą tylko skutki od... do... nic poza tę skalę.
Gdyby zobaczyli dokładnie wszystko, to zrezygnowaliby z tego typu eksperymentów.


To oczywiste, ale... pewne jednostki trzymają się rękami i nogami swojego stanowiska i nic ich nie przekona. Tymczasem szala się już za bardzo przechyliła. Ja nie znam także wszystkich skutków, ale odróżniam dobro od zła i dużo związanych pętli co przez co dzieje się tu i tam odkryłam. Co do pewnej rzeczywistości, która nas niepokoi i dziś o niej wspominamy mam rozrzucone fragmenty puzzli i będę je składać. Wiesz, że takim wysiłkiem poskładałam już dużo. ale "jeszcze nie teraz" i jeszcze nie wszystkie ;)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 29 lip 2021, 23:35

danut pisze:
soldado pisze:Nasza rzeczywistość nie jest taka, jak ją wszyscy postrzegamy, bo robimy to tylko w pewnej skali - od... do...
Nie widzimy wszystkiego tego, co jest poza skalą
W ten sposób ludzie są ograniczeni, mają ograniczone postrzeganie.
Prowadzą doświadczenia, ale nie widzą wszystkich ich skutków, widzą tylko skutki od... do... nic poza tę skalę.
Gdyby zobaczyli dokładnie wszystko, to zrezygnowaliby z tego typu eksperymentów.


To oczywiste, ale... pewne jednostki trzymają się rękami i nogami swojego stanowiska i nic ich nie przekona. Tymczasem szala się już za bardzo przechyliła. Ja nie znam także wszystkich skutków, ale odróżniam dobro od zła i dużo związanych pętli co przez co dzieje się tu i tam odkryłam. Co do pewnej rzeczywistości, która nas niepokoi i dziś o niej wspominamy mam rozrzucone fragmenty puzzli i będę je składać. Wiesz, że takim wysiłkiem poskładałam już dużo. ale "jeszcze nie teraz" i jeszcze nie wszystkie ;)


Co do tych jednostek, to każdy idzie swoim tempem;)
Przez to co opisałem wyżej, przyszłość ma wpływ na teraźniejszość...
Dlatego tutaj jesteśmy, dlatego powstała Twoja książka.
Chodzi o zwiększenie świadomości ludzi.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3208
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 30 lip 2021, 08:40

I to jest to https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... b,79cfc278 "Nie taki koniec świata jak ludzie myślą" Obraz się wykształtuje na prawidłowy i o tym myślę przez tak wiele lat.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 01 sie 2021, 20:42

danut pisze:I to jest to https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... b,79cfc278 "Nie taki koniec świata jak ludzie myślą" Obraz się wykształtuje na prawidłowy i o tym myślę przez tak wiele lat.


To dopiero wszystko raczkuje.
Nasze loty w kosmos są bardzo prymitywne, wiedza o otaczającym nas świecie bardzo znikoma.
Dlatego bardzo ważne jest zrozumienie niezbędnych podstaw.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3208
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 01 sie 2021, 20:54

Podstawą jest całkowita zmiana trendów myślenia. Trzeba wyrzucić do kosza 1 )naukę, jako majsterkowanie, składanie mechanizmów, czy medycynę jako wykrawanie organów jak zepsutych części w aucie 2 )- religię jako uznawanie nad sobą władczego króla i próby przypodobywania się jego kaprysom ( bat, wina i kara). Przed nami rozciąga się horyzont wiedzy nie powiązany ani z jednym, ani z drugim. To naprawdę ścisła wiedza naukowa, która nie udaje, że nie istnieje Duch i duchowość, to wiedza, która nie może być przed nami zakrywana, to coś co musimy poczuć, poznać i zrozumieć, by móc dalej istnieć.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 03 sie 2021, 23:38

czy medycynę jako wykrawanie organów jak zepsutych części w aucie


Stara szkoła lekarska, oprócz ran fizycznych, leczyła też Ducha.
Potem to poszło w złym kierunku i obecnie mało kto to robi, bo nie ma czasu, bo nie ma wiedzy o tym, że większość chorób jest związana z naszym Duchem, z naszą psychiką...
Gdy przestajemy walczyć, często umieramy, a gdy walczymy, bo np. mamy dla kogo żyć, to wygrywamy z chorobą...
Lekarze postrzegają tylko nasze ciało, jednak jesteśmy specyficznym połączeniem ciała z duchem, którego należy również wyleczyć, wtedy uzyskuje się zadziwiające rezultaty.

2 )- religię jako uznawanie nad sobą władczego króla i próby przypodobywania się jego kaprysom ( bat, wina i kara).


Wyobraź sobie teraz, że musisz przekazać wiedzę tę którą teraz masz osobom, którzy kierują się często pierwotnymi instynktami, rządzą władzy, posiadania itd. Nic kompletnie nic z tego nie zrozumieją. Żeby cokolwiek zrozumieli, wprowadzasz religie, która jest środkiem zastępczym, tymczasowym, która pozwala im cokolwiek zrozumieć z tego, co dla nich ważne.
Jest środkiem zastępczym do czasu... aż ich świadomość będzie podatna na tyle, żeby przyswoić dla siebie więcej z tego co ważne.
Religia była niezbędnym narzędziem i dalej jest, bo większość ludzi nie jest przygotowana, nie jest zdolna do tego, by zrobić krok do przodu.
Nie jest zdolna zaakceptować wiedzy, która pozwoli uwolnić jej się z dogmatów religijnych, a tym samym pozwoli rozwinąć się jeszcze bardziej, pozwoli uzyskać świadomość uniwersalną, która charakteryzuje cywilizacje rozwinięte.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3208
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: ZabaZaba » 04 sie 2021, 10:53

soldado pisze:wprowadzasz religie, która jest środkiem zastępczym, tymczasowym, która pozwala im cokolwiek zrozumieć z tego, co dla nich ważne.
Jest środkiem zastępczym do czasu... aż ich świadomość będzie podatna na tyle, żeby przyswoić dla siebie więcej z tego co ważne.
Religia była niezbędnym narzędziem i dalej jest, bo większość ludzi nie jest przygotowana, nie jest zdolna do tego, by zrobić krok do przodu.
Nie jest zdolna zaakceptować wiedzy, która pozwoli uwolnić jej się z dogmatów religijnych, a tym samym pozwoli rozwinąć się jeszcze bardziej, pozwoli uzyskać świadomość uniwersalną, która charakteryzuje cywilizacje rozwinięte.


Podpisuję się pod tym ręcami i nogami ;) fajnie, że to napisałeś, myślę, że wielu ludzi tak myśli, ale nie odważą się tego powiedzieć. Wręcz pokutuje opinia, że jeśli ktoś jest religijny to ma kręgosłup moralny i można mu zaufać, natomiast pojawia się spore zdziwienie, że ktoś, kto nie jest też może być uczciwym człowiekiem :lol:
Religie to niesamowicie perfidny system, który zaczął rządzić się swoimi prawami, w który jesteśmy wkręcani od narodzin do śmierci, który regularnie pilnuje i weryfikuje posłuszeństwo na różnych poziomach przez rozbudowane obrzędy, które bywają do tego poniżające (wstań, klęknij, usiądź, wstań, bóg zapłać, szczęść boże i 5 z religii na świadectwie).
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: agnieszkag » 04 sie 2021, 11:24

Soldado

Pieknie napisales o religiach, zgadzam sie z Toba w 100 procent.
Gdzies wyczytalam, ze religia jest potrzebna mlodym duszom, zeby je trzymac w ryzach. Dusze stare, nie potrzebuja nad soba bata, same w sobie maja kregoslup moralny, wiedza, ze nie wolno krasc, zabijac, zdradzac.
Wydaje mi sie, ze religie sa narzedziem rzadzenia ludzmi.
Pozdrawiam
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 04 sie 2021, 15:38

Soldado religie spełniły swoją rolę w okiełzywaniu świadomości ludzkiej i nie można temu zaprzeczyć. Błąd tkwił jednak w zapędach twórców tych religii do władzy. Choćby w naszej zapomniano przez to te słowa " I dodał: "Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!" - powiedział Jezus w przypowieści o słowie, jego zrozumieniu i siewcy słów. Taka prawda, jakże bardzo powykrzywiali Jego słowa ci, co nie mają uszu do słuchania, którzy nie rozumieją nawet tego co powtarzają po kimś. ZabaZaba - "myślę, że wielu ludzi tak myśli, ale nie odważą się tego powiedzieć." - ja tam się odważam od lat, ale tak, inni mogą stracić ochotę do gadania, bo niestety stereotypy rządzą nadal, to szufladkowanie ludzi i określanie ich epitetami bez przyjrzenia się wypowiedzianym, czy napisanym słowom, byle szybko przylepić komuś łatkę. Jak Jezusa wykorzystano do religii i zrobiono z Niego samego szopkę tak teraz wszystkich którzy odkryli mądrość Jego słów próbuje się ośmieszać, bo samym od siebie się ich nie rozumie, a powtarza tylko narzucone komuś wcześniej ich tłumaczenie i znaczenie. Tak wypływa na wierzch sztuczność ludzkiej duszy. :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 06 sie 2021, 00:20

ZabaZaba pisze:
soldado pisze:wprowadzasz religie, która jest środkiem zastępczym, tymczasowym, która pozwala im cokolwiek zrozumieć z tego, co dla nich ważne.
Jest środkiem zastępczym do czasu... aż ich świadomość będzie podatna na tyle, żeby przyswoić dla siebie więcej z tego co ważne.
Religia była niezbędnym narzędziem i dalej jest, bo większość ludzi nie jest przygotowana, nie jest zdolna do tego, by zrobić krok do przodu.
Nie jest zdolna zaakceptować wiedzy, która pozwoli uwolnić jej się z dogmatów religijnych, a tym samym pozwoli rozwinąć się jeszcze bardziej, pozwoli uzyskać świadomość uniwersalną, która charakteryzuje cywilizacje rozwinięte.


Podpisuję się pod tym ręcami i nogami ;) fajnie, że to napisałeś, myślę, że wielu ludzi tak myśli, ale nie odważą się tego powiedzieć. Wręcz pokutuje opinia, że jeśli ktoś jest religijny to ma kręgosłup moralny i można mu zaufać, natomiast pojawia się spore zdziwienie, że ktoś, kto nie jest też może być uczciwym człowiekiem :lol:
Religie to niesamowicie perfidny system, który zaczął rządzić się swoimi prawami, w który jesteśmy wkręcani od narodzin do śmierci, który regularnie pilnuje i weryfikuje posłuszeństwo na różnych poziomach przez rozbudowane obrzędy, które bywają do tego poniżające (wstań, klęknij, usiądź, wstań, bóg zapłać, szczęść boże i 5 z religii na świadectwie).


Z dosłownie wszystkiego co nas otacza, fajnie jest, jak wyciągamy dla nas tylko i wyłącznie wszystko to co dobre.
Możemy być muzułmaninem, możemy być katolikiem, spirytystą itd., ale starajmy się wyciągać z tego wszystkiego dokładnie tylko to, co nikomu nie szkodzi, nie szkodzi nam samym i wreszcie wszystko to, dzięki czemu po prostu będziemy lepszymi ludźmi.
Jest wiele dróg, które prowadzą do Oświecenia.
Nie starajmy się osądzać innych, bo może nam się wydawać, że nasi rodzice zrobili nam w ten czy w inny sposób krzywdę, ale nie wiemy wszystkiego.
Nie wiemy, że my jesteśmy tutaj np. już 30 raz, a nasi rodzice są tu zaledwie np. 4 ty...
I tak naprawdę to my mamy większą wiedzę od nich, która wynika z ilości przebytych poprzednio wcieleń.
Nie wiemy z tego miejsca w którym jesteśmy wszystkiego, dlatego starajmy się nie osądzać.
Stąpajmy sobie każdy z nas swoją indywidualną drogą, nie raniąc, nie krzywdząc innych.
Jezus powiedział, że jest drogą...
Jest jedną z dróg, nie jedyną.
Gdyby tak było, że jedyną, to wszystkie inne cywilizacje, które są wkoło nas byłyby potępione.
A tak nie jest.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3208
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości