Co ma but do spirytyzmu?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Co ma but do spirytyzmu?

Postautor: sigma » 14 lip 2010, 17:01

Zuzka pisze:konradzie, a mogłaby być odpowiedź: trafiają do więzienia, bo naruszają prawa Boskie? ...


sigma pisze: ... przecież ludzie do więzienia trafiają dlatego że naruszają prawo ludzkie... Stanowione przez człowieka ...


Luperci Faviani pisze:Jeśli wierzymy w Boską sprawiedliwość, to w więzieniach nie ma ludzi niewinnych. No chyba, że ktoś ma misję... to rzeczywiście zmienia postać rzeczy.


To chyba jedna z kwestii które mnie fascynują z punktu widzenia kołowrotu wcieleń.

Mało dokładnie wyraziłem się w swoim poście w tym wątku. Zgadzam się z LF w tym sensie że istotnie: jeżeli ktoś do więzienia trafił to znaczy że miał wejść w to doświadczenie w tym wcieleniu. Z tym, że zupełnie czym innym jest utożsamianie tego z merytoryczną słusznością wyroku / postanowienia sądu. W swoim czasie przeczytałem ciekawy artykuł nt. Czerwonych Khmerów którzy tłumaczyli więźniom (politycznym) w ówczesnej Kambodży że w więzieniu są dlatego że tak wynika z ich poprzednich inkarnacji.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości