Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Postautor: artek99 » 11 kwie 2016, 14:05

Witam, mam na imię Artur, mam 17 lat. Od kilku lat interesuję się ezoteryką, duchami, zjawiskami niewyjaśnionymi itp. Od dwóch lat chodzę w różne opuszczone miejsca, ruiny, stare domy, lasy i staram się nagrywać EVP. Mam w swojej kolekcji dużo ponad 1 tyś. różnych nagrań, z których kilkanaście to nagrania klasy C, a mam też kilka nagrań klasy B.

Ostatnio wpadłem na pomysł nagrywania EVP w formie obrazów na ekranie, coś takiego jak było widoczne w filmie Poltergeist. Kombinowanie z telewizorem w domu odpada, ponieważ rodzice nie pozwolą raczej. Mam jednak tablet z tunerem telewizyjnym. Nie wiem jednak jak mam wywołać w nim takie szumy. Bawił się ktoś w coś takiego? Dysponujecie jakimiś programami, filtrami itp., które mogłyby być wykorzystane do tego? Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki.
artek99
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:02

Re: Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Postautor: czarnyMag » 11 kwie 2016, 14:34

artek99 pisze:Witam, mam na imię Artur, mam 17 lat. Od kilku lat interesuję się ezoteryką, duchami, zjawiskami niewyjaśnionymi itp. Od dwóch lat chodzę w różne opuszczone miejsca, ruiny, stare domy, lasy i staram się nagrywać EVP. Mam w swojej kolekcji dużo ponad 1 tyś. różnych nagrań, z których kilkanaście to nagrania klasy C, a mam też kilka nagrań klasy B.

Ostatnio wpadłem na pomysł nagrywania EVP w formie obrazów na ekranie, coś takiego jak było widoczne w filmie Poltergeist. Kombinowanie z telewizorem w domu odpada, ponieważ rodzice nie pozwolą raczej. Mam jednak tablet z tunerem telewizyjnym. Nie wiem jednak jak mam wywołać w nim takie szumy. Bawił się ktoś w coś takiego? Dysponujecie jakimiś programami, filtrami itp., które mogłyby być wykorzystane do tego? Będę bardzo wdzięczny za pomoc i wszelkie wskazówki.


Chodzi ci o "głos" umarłych z Ziemi i z poza Ziemią ale umarłych? Tylko gdyby to było takie proste...
Jak będziesz miał takie nagranie - to ja płacę i to nie mało - powodzenia w "szukaniu"!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Postautor: Natasza » 11 kwie 2016, 14:43

zobacz jakimi narzędziami posługuje się Zac Bagans, o ile o nim słyszałeś; spróbuj do niego napisać ( angielski) ;
nie chcę Cię zniechęcać w poszukiwaniach, ale pierwszą rzeczą jaką dostrzegam w Twoim pisaniu to, że frywolnie podchodzisz do rzeczy - ,, bawił się ktoś w to?,,
to nie zabawa na Playstation :)
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Postautor: artek99 » 11 kwie 2016, 15:35

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Bardzo cenię sobie każdą sugestię. Chodzi mi o to jak zrobić, żeby na tablecie, który ma wbudowany tuner i można na nim oglądać telewizję, zrobić szumy takie jak na telewizorze są, a potem próbować wyłapywać jakieś ewentualne twarze itp. Coś jak tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=uzWZH4a3sFI Tylko nie wiem czym to robić.
artek99
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:02

Re: Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Postautor: Elfi » 11 kwie 2016, 16:06

Wiem o co Ci chodzi, ale obawiam się, że w tablecie takich szumów nie uzyskasz, ponieważ "Wiele tabletów posiada liczne dodatkowe funkcje [..] oraz tuner DVB-T (naziemna telewizja cyfrowa)" - http://www.strefa-zakupowa.pl/poradniki ... y/tablety/ Czyli tablety, jak i zresztą obecnie produkowane telewizory, odbierają sygnał cyfrowy, a te szumy (biało - czarne kropki) to powstawały w telewizorach odbierających sygnał analogowy - https://en.wikipedia.org/wiki/Noise_(video) Nie wiem, być może się da coś takiego symulować za pomocą jakiejś aplikacji, ale ja nigdy czegoś takiego nie robiłem.
Awatar użytkownika
Elfi
 
Posty: 53
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:26
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Postautor: artek99 » 11 kwie 2016, 17:34

Nie wiedziałem, że to tylko na analogowej tak się da. Może w takim razie uda mi się kupić jakiś stary telewizor, nawet jakiś czarno – biały kilkanaście cali i na nim będę próbował :)
artek99
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:02

Re: Jak wywołać EVP na tablecie z tunerem?

Postautor: Elfi » 11 kwie 2016, 18:03

Powodzenia, tylko pamiętaj, aby nie traktować tego jako zabawę.
Awatar użytkownika
Elfi
 
Posty: 53
Rejestracja: 08 paź 2015, 11:26
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości