Nauka angielskiego

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Nauka angielskiego

Postautor: OneNight » 13 mar 2016, 16:24

Cześć,

jak można się było spodziewać, nie nauczyłem się angielskiego w szkole. Mój angielski jest na przyzwoitym poziomie, ale nadaje się jedynie to prostej rozmowy. Nauczyłem się go trochę z gier, programistyki i filmów. Posiadam porządne materiały do nauki norweskiego i wychodzi na to, że prościej mi idzie nauka tego języka, choć mam z nim styczność dopiero od kilku miesięcy.

Proste pytanie: znacie jakieś książki do nauki angielskiego na poziomie średniozaawansowanym? Chodzi o to, by były w niej dialogi.

Jestem w bardzo skomplikowanej sytuacji i możliwe, że będę posługiwał się aż 3 językami (francuski, norweski i angielski). Zależy mi na czasie.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Nauka angielskiego

Postautor: Pawełek » 13 mar 2016, 16:31

Pewnie jesteś już obeznany z angielskim w jakimś stopniu, to chyba najlepsze byłoby wyjście takie byś kupił książkę ze zwrotami z angielskiego i się nauczył 1000 najczęściej używanych słów (są pdf'y w internecie). Gramatyki nie ma sensu się uczyć jak potrzebujesz angielski do rozmowy, a tak to będziesz umiał zwroty i będziesz tylko słówka podmieniał :)

Ps. Jak się uczysz norweskiego?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nauka angielskiego

Postautor: atalia » 13 mar 2016, 17:32

Nigdy nie nauczysz się mówić po angielsku z ksiażek. Tu potrzebny jest jakiś materiał nagrany, gdzie bedziesz ćwiczyć mowę. Jaki konkretnie - nie wiem, bo dawno już nie miałam kontaktu z ta sferą. Wazna rzecz- nauczysz się mówić, najpierw powtarzajac za nagraniem , a pózniej samemu układając wypowiedzi.
Ksiażki to tylko rzecz pomocnicza przy ćwiczeniu gramatyki, czyli konstrukcji zdania.
Pozdrawiam i sukcesów życzę. :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Nauka angielskiego

Postautor: OneNight » 13 mar 2016, 22:15

Znam najczęściej używane zwroty, ale mam problem z pojedynczymi słówkami. Po prostu potrzebuję angielskiego do czytania specjalistycznych książek i możliwe, że będę w tym języku prowadził jakieś kursy.

Norweskiego się uczę, czytając dialogi i potem bez patrzenia na nie, słucham wersji mp3 - to jest dla mnie najskuteczniejsza metoda i chciałbym coś podobnego z angielskim, poziom średnio zaawansowany.

O francuski się będę martwić, gdy już zacznę te studia i się utrzymam. Będzie mi potrzebny, jeśli dostanę się do ESA, a to jeszcze długi okres czasu :D

Od dawna jestem skazany na siebie, więc rozwinąłem w sobie zaradność. Wystarczy mi angielski tekst lub dialog +mp3, a ja już sobie go przetłumaczę.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Nauka angielskiego

Postautor: Pawełek » 14 mar 2016, 09:09

Z tego co wiem to są specjalne słowniki polsko-angielskie, angielsko-polskie ze słownictwem technicznym tylko musiał byś poszukać :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nauka angielskiego

Postautor: OneNight » 14 mar 2016, 18:47

Znam słownictwo techniczne. Chodzi tylko o zwykłe słówka, czasowniki.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Nauka angielskiego

Postautor: Pawełek » 14 mar 2016, 18:55

To normalny słownik i do dzieła :) Albo tak jak mówiłem, lista najpopularniejszych słów, ale zrób z nich przesiew i wyciągnij same czasowniki ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nauka angielskiego

Postautor: OneNight » 14 mar 2016, 21:37

W razie czego pomożecie? :D
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Nauka angielskiego

Postautor: Pawełek » 14 mar 2016, 21:41

Pisz śmiało tutaj :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nauka angielskiego

Postautor: atalia » 14 mar 2016, 22:03

Ja jednak polecałabym metodę nauki ze słuchu - człowiek nabiera wielkiej pewnosci siebie w mówieniu.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości