Grupa Bilderberga

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Grupa Bilderberga

Postautor: Obserwator » 04 sty 2016, 11:23

Temat niezwiązany ze spirytyzmem, ale mający mocny moralny wydźwięk. Film jest długi, ale osoby które interesuje jak ma wyglądać przyszłość ludzi na ziemi z pewnością dotrwają do końca. Mnie zadziwiło jak wiele elementów realizacji planu NWO można zaobserwować już teraz.

https://www.youtube.com/watch?v=jBq5woaEX9c
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Grupa Bilderberga

Postautor: Krzysztoff » 04 sty 2016, 14:48

Nie rozumiem , w planie jest założona depopulacja - a ci co zostaną mają być STŁOCZENI w miastach na małej przestrzeni ? - absurd
Po 2-gie skoro - kieruje "nimi" żądza władzy - po co robić depopulację ? Mniej ludzi , mniejsza władza - mniej zasobów do zarządzania - absurd
Imperia które powstawały w historii zazwyczaj dążyły do maksymalizacji władzy - do rządzenia jak największym terenem, ludnością, miastami itd. Jeżeli złowrodzy bankierzy zlikwidują populację - zlikwidują też swoich klientów , bez ludzi ta planeta straci wartość - no chyba ze jest to terrorystyczna grupa ekstremalnych ekologów - którzy chcą na całej planecie posadzić drzewa i napawać się widokiem :twisted:

Spokojnie , zginiemy prawdopodobnie na jakąś chorobę układu krążenia , ci co bardziej pechowi pod kołami samochodu (tak mówią statystyki).
Są 2 pewne rzeczy na tym świecie - śmierć i podatki
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Bilderberga

Postautor: Xsenia » 05 sty 2016, 12:25

Oj Krzysztof, Krzysztof :D Widać, że nie masz zapędów do zostania autorytarnym tyranem :D

Krzysztoff pisze:Nie rozumiem , w planie jest założona depopulacja - a ci co zostaną mają być STŁOCZENI w miastach na małej przestrzeni ? - absurd

Wcale nie. Na mniejszą populację łatwiej jest wpływać. Większa populacja, to zagrożenie rewolucjami tych niezadowolonych. W mniejszej populacji, jest mniej niezadowolonych, których trzeba się pozbyć. I jest różnica czy pozbędziesz się 10 niezadowolonych, czy 10 tysięcy niezadowolonych. Mniejsza populacja to też więcej dóbr dla reszty (powietrza, wody, bogactwa, techniki). Mają być stłoczeni w miastach, bo na mieszkających daleko w głuszy nie ma się wpływu i może rozwinąć się samodzielne myślenie, czego "władza" chce uniknąć za wszelką cenę.

Krzysztoff pisze:Mniej ludzi , mniejsza władza - mniej zasobów do zarządzania -
Większa inwigilacja i większy wpływ na ludzi. Już rozpady wielkich imperiów takich jak Imperium Rzymskie, Imperium Czyngis-chana, Imperium Attyli pokazało, że nad wieloma ludami nie da się zapanować. Te imperia rozwalały się od wewnątrz.

Krzysztoff pisze:Imperia które powstawały w historii zazwyczaj dążyły do maksymalizacji władzy - do rządzenia jak największym terenem, ludnością, miastami itd.

No własnie i kiepsko na tym wychodziły, po co powielać błędy innych?

Krzysztoff pisze:Jeżeli złowrodzy bankierzy zlikwidują populację - zlikwidują też swoich klientów ,

Bogactwo nie zniknie, zmieni tylko właścicieli. Bankierzy będą mieli mniej klientów, ale bogatszych, więc zyski będą takie same. :)

Krzysztoff pisze:bez ludzi ta planeta straci wartość

Ciekawe stwierdzenie. :) A co stanowi wartość planety? Ja myślałam, że zasoby mineralne, wody itp. Człowiek w większości planecie szkodzi, powiedziałabym więc, że jest pasożytem, a nie wartością planety.

Krzysztoff pisze:Spokojnie , zginiemy prawdopodobnie na jakąś chorobę układu krążenia , ci co bardziej pechowi pod kołami samochodu (tak mówią statystyki).
Są 2 pewne rzeczy na tym świecie - śmierć i podatki

Zapomniałeś o raku ;)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Grupa Bilderberga

Postautor: Krzysztoff » 05 sty 2016, 14:58

Xsenia pisze:Oj Krzysztof, Krzysztof :D Widać, że nie masz zapędów do zostania autorytarnym tyranem :D

Zapędów może nie mam ale pochlebiam sobie że rozumiem działania różnych totalitaryzmów

Xsenia pisze:
Krzysztoff pisze:Nie rozumiem , w planie jest założona depopulacja - a ci co zostaną mają być STŁOCZENI w miastach na małej przestrzeni ? - absurd

Wcale nie. Na mniejszą populację łatwiej jest wpływać. Większa populacja, to zagrożenie rewolucjami tych niezadowolonych. W mniejszej populacji, jest mniej niezadowolonych, których trzeba się pozbyć. I jest różnica czy pozbędziesz się 10 niezadowolonych, czy 10 tysięcy niezadowolonych. Mniejsza populacja to też więcej dóbr dla reszty (powietrza, wody, bogactwa, techniki). Mają być stłoczeni w miastach, bo na mieszkających daleko w głuszy nie ma się wpływu i może rozwinąć się samodzielne myślenie, czego "władza" chce uniknąć za wszelką cenę.


To jakoś strasznie mało ambitna ta grupa Bilderberga, taki np. Kim Dzong Un radzi sobie w Korei Północnej z 25-cioma milionami i nie musi ich depopulować albo tłoczyć . Dzisiaj na naszej planecie jest wystarczająco dużo zasobów dla 4 miliardów mieszkańców wiec nadal pomysł depopulacji oceniam jako czysty absurd

Xsenia pisze:
Krzysztoff pisze:Mniej ludzi , mniejsza władza - mniej zasobów do zarządzania -
Większa inwigilacja i większy wpływ na ludzi. Już rozpady wielkich imperiów takich jak Imperium Rzymskie, Imperium Czyngis-chana, Imperium Attyli pokazało, że nad wieloma ludami nie da się zapanować. Te imperia rozwalały się od wewnątrz.


Zapanowanie nad ludami poprzez ich wymordowanie , to ci dopiero pomysł, tyle że właśnie panowanie nad tymi ludami było celem imperiów.
Każda akcja rodzi reakcje, każda tajna służba ma swój odpowiednik w innym kraju, każda armia ma swój odpowiednik w innej części globu, więc te siły wzajemnie się znoszą, nie ma tak tajnej grupy o której nie wiedziały by inne służby , tym bardziej gdy jakiś amator (czy grupa amatorów) jest w stanie dotrzeć do informacji o grupie i ustalić skład grupy. Te wszystkie grupy interesów na siebie wpływają, znoszą wzajemnie swój wpływ albo czasami jedni dominują innych ale nigdy w globalnej skali.

Xsenia pisze:
Krzysztoff pisze:Imperia które powstawały w historii zazwyczaj dążyły do maksymalizacji władzy - do rządzenia jak największym terenem, ludnością, miastami itd.

No własnie i kiepsko na tym wychodziły, po co powielać błędy innych?

Bo tak działa żądza władzy, chcesz dominować nad jak największą populacją. Czy prawdziwy dyktator chciał by zostać na prawie pustej planecie z garstką pomocników ?

Xsenia pisze:
Krzysztoff pisze:Jeżeli złowrodzy bankierzy zlikwidują populację - zlikwidują też swoich klientów ,

Bogactwo nie zniknie, zmieni tylko właścicieli. Bankierzy będą mieli mniej klientów, ale bogatszych, więc zyski będą takie same. :)


No nie, bogactwo to wytwory cywilizacji - budynki, maszyny, infrastruktury, miasta, pieniądze itd. Bez ludzi to wszystko nie ma sensu.
Miasta rozsypią się w pył, cywilizacja zaniknie


Xsenia pisze:
Krzysztoff pisze:bez ludzi ta planeta straci wartość

Ciekawe stwierdzenie. :) A co stanowi wartość planety? Ja myślałam, że zasoby mineralne, wody itp. Człowiek w większości planecie szkodzi, powiedziałabym więc, że jest pasożytem, a nie wartością planety.


Nie mówię o "wartości dla planety" mówię o wartości dla potencjalnego dyktatora, czy grupy złowrogich zdegenerowanych żydów.
Koncerny, bogaci, często nie przejmują się środowiskiem naturalnym , czyż nie ?

Podsumowując, cała koncepcja depopulacji jest absurdalna i nielogiczna, moim zdaniem wynika z lęku przed śmiercią, przed zmian pojawiającymi
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Bilderberga

Postautor: Xsenia » 06 sty 2016, 14:32

Krzysztoff pisze:Podsumowując, cała koncepcja depopulacji jest absurdalna i nielogiczna, moim zdaniem wynika z lęku przed śmiercią, przed zmian pojawiającymi

Krzysiu popieram całkowicie twoje stanowisko. To dla mnie też jest absurdalne, ale na takie działania wskazuje bardzo wiele czynników, właśnie pokazanych w tym filmie. Dla mnie to teoria spiskowa, trochę prawdy, trochę kłamstwa, trochę manipulacji. Ot i tyle.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Grupa Bilderberga

Postautor: Obserwator » 07 sty 2016, 21:53

Faktem jest że:
- Grupa Bilderberga istnieje
- Zrzesza najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie.
- Politycy z różnych krajów są zapraszani na ich tajne spotkania (choć w wielu państwach jest to pogwałceniem transparentności władzy) i nikt o tym nie mówi. Np. nasz minister Rostkowski bywał na takich spotkaniach, ale nie był jedynym z polityków.
- Pieniądz stał się bytem wirtualnym a uwolnienie banków spod władzy państw doprowadziło do zawładnięcia rynkiem finansowym i "sprywatyzowania" pieniądza. To daje olbrzymią władzę korporacjom bankowym.
- Prawdziwym celem ludzi bogatych jest nie pieniądz tylko władza.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Grupa Bilderberga

Postautor: Krzysztoff » 08 sty 2016, 10:55

Obserwator pisze:Faktem jest że:
- Grupa Bilderberga istnieje
- Zrzesza najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi na świecie.


Bez przesady, Rostowski nie jest ani jednym z najbogatszych ani wpływowych , na dzień dzisiejszy jest zwykłym , szarym obywatelem RP.
Co jasno pokazuje, że ten co dzisiaj ma jakiś wpływ, za rok czy kilka tego wpływu już nie ma

Obserwator pisze:- Politycy z różnych krajów są zapraszani na ich tajne spotkania (choć w wielu państwach jest to pogwałceniem transparentności władzy) i nikt o tym nie mówi. Np. nasz minister Rostkowski bywał na takich spotkaniach, ale nie był jedynym z polityków.

Dzisiaj jest tyle możliwości kontaktu zdalnego , że prawdziwi spiskowcy kontaktowali by się raczej przy pomocy zaszyfrowanych telekonferencji niż jakichś oficjalnych spotkań. Tak czy inaczej powiązania biznesu i polityków zawsze powinny być monitorowane i to jest rola prasy


Obserwator pisze:- Pieniądz stał się bytem wirtualnym a uwolnienie banków spod władzy państw doprowadziło do zawładnięcia rynkiem finansowym i "sprywatyzowania" pieniądza. To daje olbrzymią władzę korporacjom bankowym.


No to na pewno nie jest twierdzenie prawdziwe. Akurat w Polsce banki (a wiem o czym mówię bo w takowym pracuję) podlegają bardzo ścisłej kontroli i nadzorowi ze strony państwa - czyli instytucji KNF. Działanie banków jest bardzo mocno regulowane całym zestawem przepisów i zaleceń KNF i tych zaleceń ciągle przybywa. Obserwując przez wiele lat działania banków nie widziałem jeszcze przypadku, żeby bankom udało się wpłynąć na rządzących żeby "zmiękczyć" jakieś niekorzystne dla siebie przepisy albo przeforsować ulgi a tych niekorzystnych przepisów weszło w życie w ostatnich latach cała masa.
I żeby było jasne ja uważam że taka sytuacja jest OK., musi istnieć silny nadzór bo inaczej jest jak w Stanach gdzie ten nadzór jest mniejszy czego skutkiem np. był upadek Lehman Brothers i kryzys światowy.

Tak czy inaczej Banki zajmują się 2ma sprawami - zaciekłą walką z konkurencją o zyski (a rynek dzisiaj jest trudny), oraz ciągłymi dostosowaniami do kolejnych regulacji i zmian prawa

Obserwator pisze:- Prawdziwym celem ludzi bogatych jest nie pieniądz tylko władza.

Myślę że to jest pewna teza z którą nie koniecznie się zgadzam, myślę że żądza posiadania i żądza władzy to 2 osobne sprawy(które oczywiście czasami mogą iść w parze).
Na pewno można by wskazać wiele osób które są żądne władzy a nie mają wielkiego majątku oraz osoby które mają wielki majątek a nie interesują się polityką ani szerszym wpływem na innych ludzi.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Bilderberga

Postautor: Mirek » 20 cze 2016, 12:39

„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości