wróżki - usługi

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: wróżki - usługi

Postautor: Jul » 04 sty 2010, 22:15

zainteresowany pisze:To samo się tyczy jego przepowiedni o końcu kryzysu w połowie 2009. Nie wiem czemu ale ten człowiek mnie odpycha, to co czasem mówi powoduje u mnie prawie że wybuch smiechu ponieważ teksty typu: "może będzie tak a może tak", tak samo gdy mówi o przyszłości to tak ogólnikowo że praktycznie nic z tego nie wynika. Czasem mam wrażenie że on poprostu nie wie co będzie w przyszłości ale wymyśla, za to przeszłość jakoś mu idzie, ale wczoraj czytałem o innej osobie z Polski która jest uważana przez Japończyków za królową jasnowidzów z Polski :)


Co to za artykuł, dasz namiary?

Japończycy też interesowali się Jackowskim, zrobili z nim nawet jakiś turniej jasnowidzów w latach 90 u siebie w TV (który zdaje się on wygrał :-) )

A co do "odpychania" - myślę, że z uwagi na specyficzną specjalizację Jackowskiego, może on mieć nieciekawą mediumiczną otoczkę dla wielu osób. W końcu obcowanie na co dzień z duchami morderców oraz duchami ofiar musi siłą rzeczy prowadzić do osobliwych stanów psychofizycznych.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 22:23 przez Jul, łącznie zmieniany 1 raz
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: wróżki - usługi

Postautor: sigma » 04 sty 2010, 22:19

Moim zdaniem Krzysztof Jackowski to bardzo ciekawa osobowość.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: wróżki - usługi

Postautor: Paweł » 04 sty 2010, 22:37

Jul pisze:
zainteresowany pisze:To samo się tyczy jego przepowiedni o końcu kryzysu w połowie 2009. Nie wiem czemu ale ten człowiek mnie odpycha, to co czasem mówi powoduje u mnie prawie że wybuch smiechu ponieważ teksty typu: "może będzie tak a może tak", tak samo gdy mówi o przyszłości to tak ogólnikowo że praktycznie nic z tego nie wynika. Czasem mam wrażenie że on poprostu nie wie co będzie w przyszłości ale wymyśla, za to przeszłość jakoś mu idzie, ale wczoraj czytałem o innej osobie z Polski która jest uważana przez Japończyków za królową jasnowidzów z Polski :)


Co to za artykuł, dasz namiary?

Japończycy też interesowali się Jackowskim, zrobili z nim nawet jakiś turniej jasnowidzów w latach 90 u siebie w TV (który zdaje się on wygrał :-) )

A co do "odpychania" - myślę, że z uwagi na specyficzną specjalizację Jackowskiego, może on mieć nieciekawą mediumiczną otoczkę dla wielu osób. W końcu obcowanie na co dzień z duchami morderców oraz duchami ofiar musi siłą rzeczy prowadzić do osobliwych stanów psychofizycznych.


źródło: http://www.paranormalium.pl/polska-wizj ... tykul.html

"Polska jasnowidząca Hanna Teodozja Podwójci (59 l.) z Palenicy pod Warszawą od trzech lat robi furorę w japońskiej telewizji. Jest gwiazdą programu „Rower of TV" („TV no chikara", odpowiednik polskiego „997") w TV Asahi Corporation, gdzie na oczach milionów japońskich telewidzów rozwiązuje kryminalne zagadki. Mówią o niej „królowa jasnowidzów z Polski".
Programy z udziałem Polki biją rekordy popularności. Choć na ulicach Tokio stoją billboardy z jej podobizną, to najważniejsze dla niej jest jednak coś zupełnie innego.
- Dzięki mnie rodziny zaginionych, często zamordowanych Japończyków mogły poznać prawdę. Jestem szczęśliwa, że im pomogłam - mówi skromnie Podwójci. Elegancka, sympatyczna Polka szybko zjednuje sobie ludzi.
- Kiedy witałem się z nią po raz pierwszy, odczułem pozytywną energię, która ją otaczała. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyłem - wspomina Yoichi Kitazawa, reżyser.

Poznać prawdę

W programie Kitazawy rozwiązuje się kryminalne zagadki. Pomagają w tym detektywi, byli śledczy oraz medyczne autorytety - Prawdę ustala się wszelkimi dostępnymi środkami. Jasnowidzenie jest jednym z nich - wyjaśnia reżyser.
Do Japonii Podwójci latała wielokrotnie. Dostaje od producentów jedynie zdjęcie poszukiwanej osoby poznaje jej imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Reszta należy do niej.
W listopadzie 2003 roku zajęła się zaginięciem matki i dziecka. Zasugerowała, że są ofiarami morderstwa, a ich ciała porzucono na skałach, w jarze nad brzegiem oceanu. Na mapie wskazała miejsce ukrycia zwłok. W marcu 2004 roku dzięki tym wskazówkom odkryto kości matki 5-letniego chłopczyka. W styczniu br. Podwójci zobaczyła inną zaginioną kobietę, Yuko Y. Z wizji wynikało, że została uduszona. W gronie morderców Polka ujrzała jej kochanka. Mężczyzna miał nosić okulary, mieć dwójkę dzieci i mieszkać w pobliżu. Autorzy programu podjęli ten trop. Spotkali się z mężczyzną.
- Nie było dowodów - opowiada Junro Kaneko, prezes Kaneko Creative Agency, polski koordynator programu. - Zapytany wszystkiemu zaprzeczył. Policja, która również wszczęła śledztwo, nie miała jednak wątpliwości.
30 marca br. kochanek zabójca został przez śledczych zatrzymany. Nosił okulary, miał dwoje dzieci, a szczegóły morderstwa (do którego się przyznał) odpowiadają ustaleniom Hanny Podwójci.
- Sukces Polki pokazała telewizja w trzygodzinnej specjalnej emisji - dodaje prezes Kaneko.
Shigeo E. zaginął w marcu 2000 roku. Dopiero w Japonii Podwójci dostała jego zdjęcie. Po tym, co zobaczyła w wizji, wskazała na dwóchmężczyzn i kobietę. Zaginiony pokłócił się z nimi w nocy w barze.

Kłótnia w barze

- Z widzenia wynikało, że mężczyzna na zdjęciu nie żyje. Upił się, wdał w awanturę, a następnie został pobity i zamordowany przez dwóchmężczyzn - opowiada Podwójci. To, co mówiła Polka, wydawało się mało prawdopodobne. Awantura wywiązała się w publicznym miejscu.
Gdzie w takim razie świadkowie? Gdzie ciało? Hanna wiedziała jednak swoje. Ekipa telewizyjna odwiedziła rodzinny dom zaginionego, była też w jego zakładzie pracy Po emisji programu do producentów nieoczekiwanie zgłosił się znajomy kobiety która była świadkiem kłótni w barze i pobicia pewnego mężczyzny. Kobieta długo milczała. Bała się. Dopiero wizja Hanny przedstawiona w formie rekonstrukcji wydarzeń sprawiła, że przełamała się i opowiedziała o sprawie.
Junro Kaneko, choć powątpiewa w istnienie zjawisk paranormalnych, to przed sukcesami Hanny Podwójci chyli czoło.
- Nie umiem logicznie wytłumaczyć, że Hanna potrafi tak trafnie opisać ciąg zdarzeń. Jedyną pewną rzeczą jest jednak to, że Hanna „widziała" przebieg przestępstwa, a jego sprawcy zostali zatrzymani.
W zachwytach nie ustaje też Koji Yamashita, producent programu.
- Na początku oglądalność naszego programu nie była imponująca. Z chwilą pojawienia się Hanny - bardzo wzrosła. Ustalił się też jego styl. Audycja stała się rozpoznawalna i doceniana przez telewidzów. Program „TV no chikara" zapraszał do współpracy wielu wizjonerów, ale to właśnie Hanna to nasz numer jeden - mówi.

Tomasz Barański Super Express 13 maja 2005
"
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: wróżki - usługi

Postautor: Jul » 04 sty 2010, 22:45

Wygląda na to, że Jackowski ma silną konkurencję :D Ale tak jak pisałem, miał on też swoje 5 min w japońskiej telewizji kilkanaście lat temu (swoją drogą niesamowita jest ta japońska otwartość na zachód, przynajmniej w popkulturze).
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: wróżki - usługi

Postautor: konrad » 04 sty 2010, 23:01

Warto zauważyć jedną istotną rzecz, która często jest mylona. Słowa jasnowidz najczęściej używa się w znaczeniu: "osoba przepowiadająca przyszłość", podczas gdy oznacza ono też, jak sama nazwa wskazuje, człowieka, który widzi więcej, ale bardziej dostrzegającego to, co dla nas niewidoczne jeśli chodzi o teraźniejszość lub przeszłość.

Podobnie jest z Jackowskim i wszystkimi jasnowidzami pomagającymi policji - oni nie przewidują przyszłości. Co najwyżej podają szczegóły dotyczące przeszłości, odnajdują ciała zmarłych, informują o tym, jak przebiegała zbrodnia itp. A to nie ma nic wspólnego z przepowiadaniem przyszłości...

Zapewne jednak ludzie kojarzący słowo "jasnowidz" z "wróżbitą" właśnie, udają się do Jackowskiego i proszą go o jakąś przepowiednię... On zapewne albo robi sobie żarty, albo po prostu świadomie wprowadza ludzi w błąd, podając swoje wróżby, które sprawdzalność mają mierną.

Czy ktoś zna osobę, która jest w stanie skutecznie przewidywać przyszłość? Skutecznie i szczegółowo, co istotne. Nie... Bo przyszłości nie można zobaczyć - przyszłość dopiero tworzymy.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: wróżki - usługi

Postautor: Melys » 05 sty 2010, 12:26

też go jakoś nie czuje. Coś mi w nim przeszkadza.
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: wróżki - usługi

Postautor: troll1 » 06 sty 2010, 10:29

http://forum.gazeta.pl/forum/w,468,8429 ... a.html?v=2
http://209.85.229.132/search?q=cache:PL ... clnk&gl=pl
czarno-biała czy jakoś tak z allegro też całkiem nie zła i się sporo sprawdziło
innych niestety ale nie polecam, no chyba ze nie trafiłem na taką co bym jeszcze mógł polecić, te dwie wydają się najbardziej wiarygodne, na ezoforum poszukaj tam sporo wróżek
spirytysta jest jak murarz, teoretyk nic nie zbudował i nie zbuduje bo mu nikt domu postawić nie da tylko weźmie doświadczonego specjalistę, a nie "kozaka z książek".
Awatar użytkownika
troll1
 
Posty: 133
Rejestracja: 01 lip 2009, 14:44

Re: wróżki - usługi

Postautor: Melys » 06 sty 2010, 12:33

panowie = sa wróżki i wrózki. tak jak i spirytyści różni, jak media nie bardzo na serio. Nie generalizujmy bo to na nic.
Wróżka to wogóle dziwne słowo . Tak jak wielu nie wierzy w duchy tak wielu nie wierzy w pomoc kart. Wrózby nie steruja przyszłościa, w żaden sposób na nia nie działają bo to nie mozliwe. to my decydujemy o naszym następnym kroku. Karty to dla mnie takie małe lusterka do zobaczenia tego czego nie widac. Zajmuje sie tym kilka lat. Osoba która rozkłada karty i nie tylko oczywiście. / oczywiście gdzy to nie jest jej rzemiosło :) / rozmawia z zywym człowiekiem, poznaje jego problemy, smutki, radości. Czasem podpowiada drogę, jakies rozwiązanie. Zdziwili byscie sie ile osób po smierci najblizszych potrzebuje tych rozmów. Karty to narzedzie, jak telefon, komputer. Jeden widzi w głowie w myslach, inny w kartach. Prosze nie bagatelizujmy żadnego z tych instrumentów. Jeśli ktoś w coś nie wierzy to jego sprawa. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Znam wiele osób które krzyczą - nie wierze a potem do mnie dzwonia, pomóż tylko nie mów nikomu. To jest sprawą każdego z nas.
Nie śmierć rozdziela ludzi , lecz brak miłości
Jim Morrison
Awatar użytkownika
Melys
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 376
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:13
Lokalizacja: Łódź

Re: wróżki - usługi

Postautor: qaz » 06 sty 2010, 13:06

Fajna konkretna odpowiedz.

jeśli możesz postawić mi karty Tarota to będę ci wdzięczna.
Też się nimi intereszuję choć wiem że nie powinnam poruszać tego na tym forum.
Bardzo dużo dała mi Twoja interpretacja snów - dziwnie się uspokoiłam.
Dziękuję Ewa.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: wróżki - usługi

Postautor: vinitor » 06 sty 2010, 14:26

Nareszcie coś się ruszyło. Nasza nowa korespondentka rozgrzała towarzystwo i częściowo Towarzystwo. Zima sroży się i poniektórym daje w kość. Warto się zastanowić nad kącikiem wróżki, gdzie nie zabrakłoby miejsca dla jasnowidzów. astrologów, chiromantów, profesjonalistów od fusów. Nie zapominam wszelako o doświadczonej Melys, która wzruszającym opisem rozpaliła wyobraźnię Ewy i jej gotowość do rozegrania "partyjki" tarota.
Osobiście nie bawię się w odczytywanie przyszłości, gdyż paląca się świeca ma swój ziemski kres.

Melys pisze:Wrózby nie steruja przyszłościa, w żaden sposób na nia nie działają bo to nie mozliwe. to my decydujemy o naszym następnym kroku. Karty to dla mnie takie małe lusterka do zobaczenia tego czego nie widac. Zajmuje sie tym kilka lat. Osoba

Nie sterują, to fakt ale mogą wpłynąć. Nie sterują ale mogą oddziaływać na psychikę Ducha i urealnić część przepowiedni. zdarzało się to już nie raz. Tak jak odrzuca się pewne myśli, tak na podobnych zasadach wchłania się jak swoje i im podporządkowuje.
A co do mnie. Jeśli w suchym chlebie znajdę rodzynkę, to we właściwościach przekroju życia nie ma ona większego znaczenia. Jeśli ktoś mi powie, że zamiast rodzynka będzie to kawałek gumowca - też dobrze. Poczuję się jak doświadczony przeżuwacz. Tak więc ewentualne spełnienie się wróżby nie ma cudotwórczej mocy.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości