Praktyczny idealizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Praktyczny idealizm

Postautor: Krzysztoff » 26 sie 2015, 16:37

Ciekawa koncepcja Rickena Patela - wpływania na otaczający nas świat wykorzystując zbiorowe akcje sprzeciwu

Historia dowodzi, że kiedy istoty ludzkie zaczynają razem podążać do wspólnych celów, są w stanie je osiągnąć. W momentach niepowodzeń i porażek bywało, że czułem się bezradny, ale wiem też, że fatalizm i cynizm nie są jedynie w najlepszym razie jałowe, a w najgorszym - samospełniającą się przepowiednią. Są przede wszystkim nieudolne. Praktyczny idealizm to nie tylko nasza jedyna nadzieja, to po prostu zdrowy rozsądek.

Ricken Patel, wykład dla Fundacji Wspólnoty Narodów

http://wyborcza.pl/magazyn/1,132938,140 ... leni_.html

co myślicie ? Mi się podoba
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Nikita » 27 sie 2015, 13:13

Mi tez sie podoba. I to ma dzis coraz wieksza sile.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Mirek » 27 sie 2015, 14:34

To tylko idee, które nie mają szans cokolwiek zmienić.
Ciekaw jestem, czy umielibyście zrezygnować całkowicie ze smartphonów i tabletów aby nieletni Chińczycy nie byli wykorzystywani do morderczej pracy?
Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Nikita » 27 sie 2015, 14:40

Ja nie mam tych wynalazkow i nie wspieram nic co innych krzywdzi...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Mirek » 27 sie 2015, 15:34

Nozumiem, że i nago chodzisz.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Pawełek » 27 sie 2015, 16:13

Mirek pisze:Nozumiem, że i nago chodzisz.

Napisała TYCH wynalazków, a co do drugiej części zdania to wątpię by ubrania krzywdziły drugą osobę.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Xsenia » 27 sie 2015, 18:41

Mirek pisze:umielibyście zrezygnować całkowicie ze smartphonów i tabletów aby nieletni Chińczycy nie byli wykorzystywani do morderczej pracy

Bez problemu :) Bez komputera, smartfona mogłabym żyć. To bez książek nie dałabym rady..... :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Nikita » 27 sie 2015, 18:43

Mirek zawsze znajdzie cos aby sie doczepic....oczywiscie on chodzi nago po swiecie i nie krzywdzi zadnej zywej istoty....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Krzysztoff » 27 sie 2015, 19:41

Mirek pisze:To tylko idee, które nie mają szans cokolwiek zmienić.
Ciekaw jestem, czy umielibyście zrezygnować całkowicie ze smartphonów i tabletów aby nieletni Chińczycy nie byli wykorzystywani do morderczej pracy?
Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane.


Dobrymi chęciami i działaniem jest wybrukowane niebo , natomiast fałszywymi i marudzeniem - piekło

dlaczego mieli byśmy rezygnować ze smartphonów i tabletów ?

brak zleceń pogrążył by ten rejon w jeszcze większej biedzie.

Za prawo obowiązujące w danym kraju odpowiadają politycy , czy dopuszczają pracę nieletnich czy nie i na polityków właśnie tego typu organizację wywierają presję.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Praktyczny idealizm

Postautor: Mirek » 27 sie 2015, 20:18

Chęci bez działania nic warte nie są, a same klikanie w necie nic nie zmieni dlatego w Afryce powstają grupy, które przy udziale biznesmenów chcą prowadzić etyczną produkcję ubrań na najwyższym poziomie ich jakości.
Aby Afrykańczyk uczciwie zarabiał przy produkcji i wszyscy na tym korzystali, a nie garstka chciwych ludzi. Nie dawno oglądałem o tym program w TV.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości