Tablica spirytystyczna OUIJA

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Alkadias90 » 09 cze 2015, 18:36

Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat więc założyłem go tu. Więc jak w temacie czy ktoś z was z własnego doświadczenia mógłby opowiedzieć mi o tym przedmiocie? Czytałem wiele informacji na temat tych tablic, aktualnie jestem w trakcie czytania książki Tablice spirytystyczne OUIJA Alexandry Chauran. Czy jako nowicjusz jest sens pruby komunikacji? Czy może przed rozpoczęciem przygody warto uzupełnić wiedzę jakimiś książkami?
Czekam niecierpliwie na odpowoedzi :-)
Alkadias90
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 cze 2015, 17:54

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: bernadeta1963 » 09 cze 2015, 20:34

Zajrzyj na ''pytania i odpowiedzi'', chyba na 3 str była mowa o tablicy .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Alkadias90 » 09 cze 2015, 20:41

Tak przewertowałem te tematy ale nie znalazłem żadnego posta aby użytkownik forum posługiwał się dłuższy czas tablicą i na podstawie własnych doświadczeń mógłby posłużyć radą, ewentualnie poleciłby jakąś ciekawą lekturę.
Alkadias90
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 cze 2015, 17:54

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Mirek » 09 cze 2015, 20:42

A do czego Ci ta przygoda potrzebna? Świat żywych Ci nie wystarcza, że chcesz próbować kontaktów?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Alkadias90 » 09 cze 2015, 20:53

Powtórzę raz jeszcze że nie mam zamiaru się bawić, dosłownie. Od zawsze intrygował mnie ten temat, w moim życiu wydarzyło się sporo ciekawych, czasem nie wyjsnionych rzeczy. Dlatego pomyślałem dlaczego by nie zagłębić się w temaci i może odnaleźć odpowoedź.
Alkadias90
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 cze 2015, 17:54

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Mirek » 09 cze 2015, 21:45

Może odpowiedzi znajdziesz zadając na forum pytania nie koniecznie zadając się z drugą stroną. Dlaczego druga strona miałaby Ci pomóc?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Alkadias90 » 09 cze 2015, 22:17

Więc rozumiem że nie polecasz takich praktyk? Więc możesz mi odpowiedzieć dlaczego pisane są książki typu który wymieniłem w pierwszym poście ? Nie mam wielkiej wiedzy na ten temat ale podobno nie zawsze praktyki ouija kończą się źle.
Alkadias90
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 cze 2015, 17:54

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: bernadeta1963 » 09 cze 2015, 22:32

Może lepiej zaczekać aż duch skontaktuje się z tobą ? Myślę , że jak będzie chciał znajdzie na to sposób.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Obserwator » 09 cze 2015, 23:14

Alkadias

Spójrz na to w ten sposób. Załóżmy, że porównamy kontakty z druga stroną do kontaktów z inną cywilizacją stojącą na wyższym poziomie rozwoju, a tabliczkę do prymitywnego radionadajnika którego sygnały oni potrafią odbierać. Taki kontakt wymaga po pierwsze przygotowania, a po drugie musi służyć czemuś konkretnemu. To nie jest tak, że włączając radionadajnik natychmiast skontaktujesz się z najbardziej wartościowymi osobami z innej cywilizacji. Raczej przyciągniesz do siebie kogoś kto zwyczajnie chce się zabawić (być może twoim kosztem). Ci bardziej wartościowi są zajęci czymś ważniejszym niż przybieganie na pierwsze zawołanie. Tego typu "zabawy" bez wcześniejszej pracy nad sobą, swoją motywacją i celem kontaktu są zwyczajnie niebezpieczne.

Obowiązuje zasada swój ciągnie do swojego. Ciekawość przyciąga ciekawość. Chęć zabawy przyciąga kogoś kto chce się pobawić. To prawda że pisane są podręczniki jak używać tych tabliczek. Zanim jednak spróbujesz, poznaj to, co już wiadomo na temat kontaktów z drugą stroną. Polecam ci Księgę Mediów Kardeca.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tablica spirytystyczna OUIJA

Postautor: Alkadias90 » 10 cze 2015, 06:19

Dziękuję za konkretną odpowoedź Obserwatorze. Mógłbyś mi przybliżyć co miałeś ma myśli mówiąc przygotować się i pracować nad sobą? Dziękuję za polecenie lektory, na pewno ja przeczytam :-)
Alkadias90
 
Posty: 29
Rejestracja: 09 cze 2015, 17:54

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości