Tarot

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Tarot

Postautor: 000Lukas000 » 06 paź 2014, 15:45

Czytałem o tym przed chwila jakoby tarocista łączył się z polem energetycznym / ciałem duchowym, osoby której wróży.
Jak odniósł byś się do tej informacji?

Czy tarocista w tym sensie działa swoją własną wolą i swoją własną energią i czy odczuwa pomoc ze strony innych bytów.
Jeżeli taką pomoc odczuwa to czy w jakiś konkretny sposób odczuwa owe byty?

Czy po prostu tarocista polega na bliżej nieokreślonej intuicji lub bardziej umysłowej analizie?
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Tarot

Postautor: Mikesz » 06 paź 2014, 15:56

Każdy Tarocista - " działa" inaczej, każdy po swojemu ...
Ja np. nie " łączę" się z żadnym polem energetycznym ( czyimś ciałem ) osoby której wróżę i nie odczuwam " żadnych innych bytów" ( i ich pomocy ).
Ja raczej - " ... w tym sensie działam swoją własną wolą i swoją własną energią ..." - tak to wytłumaczę. Plus oczywiście ta najważniejsza intuicja + umysłowa analiza + znajomość Kart , oczywiście - :D
Ostatnio zmieniony 06 paź 2014, 20:34 przez Mikesz, łącznie zmieniany 1 raz
Mikesz
 
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: Obserwator » 06 paź 2014, 17:02

Interersowałem sie czysto teoretycznie Tarotem ale sam nie umiem wróżyć.

Miałbym takie pytanie Mikesz. Co sądzisz o umiejętnościach osób prowadzących portale internetowe zajmujące się wróżeniem ? Oglądałem kiedyś program - nie wiem czy to jego prawdziwe imię - wróż Dawid na podstawie układu z trzech kart udzielał zadziwiająco precyzyjnych informacji. Osobiście jednak byłem świadkiem kilku jego dość widowiskowych wpadek. Abyś mnie dobrze zrozumiał. Nie podważam sensu wróżenia. Zastanawiam się tylko ile w tym co przedstawia pan Dawid jest autentycznych umiejętności i wiedzy, a ile zwykłych sztuczek nastawionych na powiększenie zarobku.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tarot

Postautor: Nikita » 06 paź 2014, 19:04

Tarot to droga rozwoju czlowieka...poszczegolne karty to jakby archetypy czlowieka...Lubie tarota. Znany w Polsce "heretyk" pan Prokopiuk takze stawia sobie tarota....i uwaza go jako wskazowke na dalsza droge zycia...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Tarot

Postautor: Xsenia » 06 paź 2014, 20:26

Mikesz a co powiesz o takim podejściu do kart Tarota?
Xsenia pisze:tarot, czy wróżbiarstwo, czy tez wywoływanie duchów to tylko środki ( jeśli wolisz możesz to nazywać narzędziami) do komunikacji z innym światem. Tyle, że w tym innym świecie są różne siły (moja koncepcja zaznaczam). Są duchy, czy też dusze kiedyś żyjące w ludzkim ciele. I są siły (teraz jestem na etapie zastanawiania się, czy to mogą być anioły), które mają wielką moc: dobrą (anioły) albo złą (anioły upadłe, lub jak kto woli demony). I jeśli komunikacją tą zajmuje się osoba, która się na tym nie zna, może przez przypadek wezwać coś, nad czym nie będzie umiała panować. W takim przypadku osoba wywołująca (medium) może nawet niechcący wyrządzić wielką szkodę. Tarot, wróżbiarstwo, czy przywoływanie duchów samo w sobie nie jest ani dobre, ani złe. Ważne według mnie są tylko dwie rzeczy. Czy medium chce dobra czy zła dla ciebie, i czy potrafi wzywać i panować nad tymi siłami, które chce.
Z wątku:
viewtopic.php?f=10&t=1923&p=28890&hilit=tarot#p28890

Mikesz pisze:Dodatkowym atutem jest życiowe doświadczenie osoby wróżącej ( wiek ) i jego zawód ( np. psychologia, medycyna, własne dowiadczenia i życiowe przeżycia ).

No to opowiem jak z kart Tarota wróżyła moja siostra. Miała wtedy 15 lat, więc nie była ani życiowo doświadczona, ani nie miała żadnego wyuczonego zawodu. Zaczęła wróżyć jako zabawę na kolonii. Wywróżyła np. dyrektorce kolonii, że będzie uczestniczyła w wypadku samochodowym, ale nikomu nic się nie stanie. Dokładnie dwa dni później dyrektorka jechała z kierowcą po zapasy jedzenia. W ciężarówce jadącej przed nimi w pewnym momencie otworzyła się tylna klapa i żwir, który przewoziła wysypał się na ich nyskę. W nysce stłukła się przednia szyba, nikomu nie stało się nic poważnego. Po tym zdarzeniu moja siostra zrobiła się "sławna". Każdy chciał by mu powróżyła. I ona się zgadzała, aż do pewnego zdarzenia. Gdy rozłożyła karty dla kolegi z klasy zobaczyła, że on nigdy nie dorośnie. To oznaczało śmierć w młodym wieku. Nic mu nie powiedziała. 2 Tygodnie później zatruł się czadem w łazience. Miał tylko 15 lat, tak jak moja siostra, którą to wszystko strasznie przeraziło. Przeklnęła karty, które same z siebie się zgubiły. Nikt ich nie wyrzucał, a przepadły jak kamień w wodę. Od tego czasu moja siostra zawsze uważała, że karty Tarota są drzwiami do innego świata. I jeśli ktoś nie potrafi przyjąć i rozważnie panować nad tym co za tymi drzwiami jest, to nie powinien się bawić w Tarota.
Nigdy nie miałam kart Tarota w ręce, choć zawsze mnie do nich ciągnęło. Masz rację Mikesz pisząc, że ty to karty i karty to ty. Według mnie istnieje pewien rodzaj komunikacji pomiędzy nimi i człowiekiem. Ma dar ten, kto potrafi je odczytać. Nie każdy to potrafi.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Tarot

Postautor: Mikesz » 06 paź 2014, 20:44

Do Obserwator :

Każdy wróży inaczej, po swojemu , ma swój styl i niepowtarzalny charakter ... w zasadzie wszystko jest kwestią "uzgodnień" pomiędzy wróżącym, a Kartami ...
Nikt nie ma 100% sprawdzalności, a jeżeli ma statystycznie na poziomie 60 - 70 % - to już jest " dobry". Na wiarygodność danej wróżby składa się wiele czynników i nie na wszystkie ma wpływ wróżący ...
Mikesz
 
Posty: 14
Rejestracja: 03 paź 2014, 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarot

Postautor: Nikita » 07 paź 2014, 12:38

Xenia to bardzo niesamowita historia...ale Tarot nie ejst zly..tylko trzeba do niego dorosnac...moze Twoja siostra ma talent ale byla wtedy za mloda...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Tarot

Postautor: Mirek » 07 paź 2014, 15:28

Dla mnie wróżenie z kart i branie za to pieniędzy jest praniem mózgu klientom za ich pieniadze. Poza tym jest wysoce niemoralne.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tarot

Postautor: cthulhu87 » 07 paź 2014, 15:46

Mirek pisze:Dla mnie wróżenie z kart i branie za to pieniędzy jest praniem mózgu klientom za ich pieniadze. Poza tym jest wysoce niemoralne.


Wolę wróżenie z chmur i fusów po kawie. Nie wiem dlaczego wróżenie z kart wymyślonych kilkaset lat temu miałoby być lepsze. Zresztą wróżenie z chmur ma starą, jeszcze antyczną tradycję :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Tarot

Postautor: atalia » 07 paź 2014, 17:17

Mikesz, mam pytanie. Czy wróżysz również przez telefon?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości