Ukraina

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Ukraina

Postautor: Nikita » 24 sie 2014, 17:22

Tak sie zastanawiam czy dzisiejsze problemy Ukrainy z Rosja nie maja swoich karmicznych przyczynkow w nierozliczonej historii...mam na mysli Stepana Bandere i bandy UPA.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ukraina

Postautor: Mirek » 24 sie 2014, 19:06

Ukraina mnie tak nie martwi jak Irak. Chciwość Amerykanów dobrowadziła do powstania "bestii". Zło rodzi większe zło. Europejskie rządy po przez laicyzację własnych krajów i w ten sposób całej Europy, pozwalają na budowę meczetów i rozrastanie się Islamu.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ukraina

Postautor: Xsenia » 24 sie 2014, 19:44

III wojna światowa zbliża się wielkimi krokami. Ciekawe ile ludzi przeżyje i jakim kosztem....
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ukraina

Postautor: Nikita » 24 sie 2014, 20:16

Ukraina nadal nie powiedziala Polsce "przepraszam" za rzez na Wolyniu i w Malopolsce. A kto nie rozliczy sie z przeszloscia nie moze isc naprzod....

Polacy jednak rozliczaja sie z wlasna przeszloscia...i dlatego sa duzo dalej niz Ukraina...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ukraina

Postautor: Mirek » 24 sie 2014, 20:43

A nasi politycy rozliczają się z Ukrainą wchodzac im w tyłek i skłócają nas z Rosją. Takie to te nasze rozliczanie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ukraina

Postautor: atalia » 24 sie 2014, 21:44

Mirku, jak masz wyplatać takie androny, to się lepiej do polityki nie mieszaj!
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ukraina

Postautor: Mirek » 25 sie 2014, 05:01

Atalia oświeć mnie jaki jest cel mieszania się naszych polityków w wewnętrzne sprawy Ukrainy?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ukraina

Postautor: atalia » 25 sie 2014, 08:26

Nie będe z Tobą dyskutowac na ten temat ( na inne zresztą też ) , bo i tak się nie zrozumiemy ( tzn. Ty mnie nie zrozumiesz ) i z uporem godnym lepszej sprawy będziesz dowodził swoich racji.
Na dyskusję z ominięciem rzeczowych argumentów i użyciem nieuczciwych chwytów retorycznych ( co zdaje się jest Twoją specjalnością ) to ja się nie piszę.
Przekonałam się nie raz, ze rzeczowa argumentacja w ogóle do Ciebie nie trafia i zwykłeś brnąć w coś, co mozna by nazwać " nurzaniem się w oparach absurdu".
To tyle.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ukraina

Postautor: atalia » 25 sie 2014, 09:35

Na ten temat mogę powiedzieć tylko to, co mi się nasunęło- przed IIWŚ też bardzo strzeżono się, by "nie rozdrażniać pana Hitlera". Później niektórzy twierdzili ,że wojna wybuchła z winy Polaków, którzy "byli uparci i nie oddali korytarza".
Czy nie nasuwają się tu jakieś analogie?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Ukraina

Postautor: Mirek » 25 sie 2014, 12:03

atalia pisze:Nie będe z Tobą dyskutowac na ten temat ( na inne zresztą też ) , bo i tak się nie zrozumiemy ( tzn. Ty mnie nie zrozumiesz ) i z uporem godnym lepszej sprawy będziesz dowodził swoich racji.
Na dyskusję z ominięciem rzeczowych argumentów i użyciem nieuczciwych chwytów retorycznych ( co zdaje się jest Twoją specjalnością ) to ja się nie piszę.
Przekonałam się nie raz, ze rzeczowa argumentacja w ogóle do Ciebie nie trafia i zwykłeś brnąć w coś, co mozna by nazwać " nurzaniem się w oparach absurdu".
To tyle.

Jak na razie rzeczowej argumentacji od Ciebie nie usłyszałem. Być może myli Ci się teoria z rzeczowością i strąt nasz brak zrozumienia się na wzajem. Wydawało mi się, że argumentacja ma na celu dowodzić swoich racji. Jak mam Ci wytłumaczyć, że do czegoś jestem przekonany, skoro nie będzie mi wolno przedstawić dowodów, które znalazłem i które mnie przekonały? Znasz lepszy sposób?
Oświecenie maiło dotyczyć Ukrainy i mieszania się w imieniu całego narodu w wewnętrzne sprawy tego kraju naszych zaradnych inaczej polityków, a nie pana Putina.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości