Nasze zwierzaki:)

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: Jul » 06 sty 2010, 23:05

Vinitor, sugeruję już pohamować.

Większa wiedza i znajomość teorii spirytystycznej nie upoważnia Cię do obrażania innych osób.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: vinitor » 07 sty 2010, 09:36

Jul pisze:Vinitor, sugeruję już pohamować.

Dziękuję za życzliwość. Od dzisiaj nie zajmuję się psychologią i psychiatrią. Szkoda wielka, że tak mało pisze się o zaletach spirytyzmu i o wartościach nad którymi człowiek powinien pracować. Pisanie o zwierzaczkach i temu podobnych rzeczach nieco odbiega od głównego nurtu Spirytyzmu. Nie jesteśmy tutaj, by rozważać o rzeczach błahych, ale istotnych dla rozwoju człowieka i do tego we właściwym kierunku. Być może z niektórymi sprawami powinienem przejść do działu "Humor" lecz nie wszyscy użytkownicy zdają sobie sprawę, że takowy istnieje. Czy mam się z tego powodu obrażać? A poza tym, czy osoba o której tu mowa, wniosła jakieś oskarżenie dające podstawy do mieszania się się w całą historię? Mecenasów nie brakuje. Brakuje ludzi rozsądnych i trzeźwo myślących. Żeby być lepszym nie muszę uczestniczyć w życiu forum, bo jakość życia nie od tego zależy. Naoglądałem się wystarczająco dużo zwichrowanych ludzkich postaw a to daje mi pogląd na brutalną rzeczywistość, jaka rozgrywa się wokół każdego z nas. Dobrym można być wszędzie, tylko trzeba chcieć. A ilu takich jest? Kto mi ich wskaże i z pełnym przekonaniem powie: "To ten. Daję głowę, to ten!"
Rad większość nie lubi. Ja przyjmuję do wiadomości uwagę ale może to spowodować, że z większą krytyką wystąpię w każdym podobnym wypadku odbiegającym od zasadniczego tematu. Posty abstrakcyjne zagłuszają jak chwasty i na bogaty plon nie ma co liczyć.
Ich usuwanie jest utrudnione a siewców nie da się odizolować. Nie oznacza to wszakże, że doskonałe jest zamiast motyki, brać do ręki kilof, bo działanie odchwaszczające będzie skuteczniejsze. Nie naruszam niczyjej godności i prawa do życie według własnych zasad. Tylko jakie są możliwości naprawcze jednego człowieka przez drugiego? Mocno ograniczone przez ludzkie słabości i otaczający go rój cech negatywnych. Nie kocha się wskazujących na błędy. Nie docenia się tych, których naśladowanie przyniosłoby atmosferę pokoju, umocniłoby więzy dobrych intencji i doprowadziło do wspólnoty podobnych myśli i ideałów. Kardec bardzo często wymienia egoizm pychę i hipokryzje jako elementy niebezpieczne i burzące ład, odpowiednie nastawienie do panoszącego się zła.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: qaz » 07 sty 2010, 11:35

Proszę nie kłóćcie się już.
Ja na serio chciałam zapytać w tym dziale o energię złą i dobrą
i zwierzęta nie tylko koty.
Jeśli chcecie mogę napisać jeszcze raz obszernego posta.
Załóżyć nowy temat. Chodzi o zjawisko
Ewa
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: cthulhu87 » 07 sty 2010, 13:37

Tylko nie nowy temat, błagam:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: qaz » 07 sty 2010, 13:45

tu nowego temetu nie będzie jeśli już to też chciałabym się pochwalić swoimi
zwierzaczkami ale nie umiem dawać zdjęć do internetu.
Bardzo lubię przyrodę. U mnie są kot nierasowy i pies mieszanieć miniaturka plus
para papug falistych.
tyle Ewa
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: cthulhu87 » 20 lip 2010, 02:27

Obrazek

Oto jedyny w swoim rodzaju plakat socrealistyczny z moim kocurem:) - no nie mogłem się powstrzymać... ;)


dla porównania, oryginał:

Obrazek
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: methyl » 20 lip 2010, 08:10

Psy:
-Murzyn (r.i.p)
-Perełka (r.i.p)
-Miśka (r.i.p)
-Norka (r.i.p)
-Misiek (r.i.p)
-Punia
-Misiek (2)
-Nora

Koty:
-Laura (r.i.p)
-Bibbo (r.i.p)
-Fred (r.i.p)
-Verydian (r.i.p)

Rasa wszystkich psów: Kundel,
kotów: Dachowiec Pospolity :mrgreen:
Każdy miał inną osobowość, inne spojrzenie oczu.
Mam nadzieję, że kiedys dowiem się jak potoczyły się ich losy w Zaświatach.
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: kingaaa » 26 sie 2011, 12:00

Ja mam dwa cudne koty - Sisi (mama) i Rupert (syn). niestety Ruperta nie ma już szósty dzień, co doprowadza mnie do szału. Przedwczoraj śnił mi się, wrócił jakiś taki dziwny, miauczał i patrzył mi w oczy, nie chciał jeść. Rodzina choć obecna w tym śnie wcale go nie zauważała, a ponieważ często śnią mi się zmarłe osoby obawiam się że przyszedł mnie tylko odwiedzić i już go nie ma. Mam jednak ciągle odrobinkę nadziei, że tylko poszedł na kotki i jak się wyszumi to wróci. Więc dalej czekam,,, :cry:
kingaaa
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 sie 2011, 08:26
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: animus » 26 sie 2011, 23:11

cthulhu87 pisze:Oto jedyny w swoim rodzaju plakat socrealistyczny z moim kocurem:) - no nie mogłem się powstrzymać...

Fajny kot.
Pokój...? Panuje tam, gdzie nie ma ani radości, ani smutku, ani ego.
No nie mogłam się powstrzymać... ;)


Zadumałam się też nad zwierzętami, którymi w życiu dane mi było trochę się poopiekować. Trafiały tu przeważnie takie, których albo ktoś już nie chciał (pobawili się zabawką, która się znudziła i wyrzucili...), albo nie chcieli z powodu choroby zwierzęcia. Te ostatnie przypadki najczęściej.
3 psy, 6 kotów, 1 chomik, kilkanaście ptaków, a w tej chwili 2 koty. Nigdy chyba nie zapomnę kilkutygodniowej akcji ratowania ptaka (z pomocą weterynarza oczywiście), który niestety zmarł na serce. Grób tego ptaka znajduje się pod winoroślą. Cała rodzina to przeżywała i każdemu było trochę smutno z powodu tej porażki. Dlaczego? Może dlatego, że każda istota czująca, to... cud.
Zwierzętom najlepiej w naturze i najlepsze pewnie, co możemy zrobić, to... nie przeszkadzać i nie szkodzić, a wtedy natura sama sobie poradzi. Często jednak przeszkadzamy, szkodzimy, więc świadomi skutków, pomagamy czasem czującej istocie, która pomocy potrzebuje. To odruch i jak mi się wydaje oczywiste.
Warto też uważnie obserwować zwierzęta i ich zachowania. Te, którymi się opiekujemy, ale i te wolne. Można się od nich tak wiele nauczyć, zrozumieć, a nawet uniknąć dzięki nim wielu niebezpieczeństw.
Tyle na ten temat.:)
Pozdrawiam serdecznie!:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Nasze zwierzaki:)

Postautor: cthulhu87 » 27 sie 2011, 03:25

Temat ma już dwa lata i od tego czasu wiele się zmieniło, bo dołączył do nas rudy Tygrys he he:

Obrazek
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości