Deklaracja wiary

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Nikita » 03 cze 2014, 11:53

za przedluzaniem zycia przez aparatury to ja nie jestem...czlowiek powinien spokojnie odejsc skoro jego organizm odmawia posluszennstwa....

Ale usuwanie ciazy to nie jest taka prosta sprawa....gdy zagrozone jest zycie kobiety to napewno lekarz powinien dokonac aborcji...ale jezeli ktos usuwa ciaze tylko dlatego, ze dziecko ma sie urodzic niepelnosprawne to juz co innego.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Xsenia » 03 cze 2014, 14:33

Nikita, nie każdy ma tyle siły psychicznej by zajmować się dzieckiem niepełnosprawnym. A państwo nasze też się z tego zadania nie wywiązuje tak jak powinno. Przypomnij sobie ostatnie protesty rodziców dzieci niepełnosprawnych. Ci ludzie nie maja pieniędzy na rehabilitację, na środki higieniczne, nie mają pieniędzy nawet na życie. W takich sytuacjach zdecydowanie się na urodzenie niepełnosprawnego dziecka jest wręcz heroizmem, na który nie wszystkich stać. Nie można według mnie takich kobiet też potępiać. One i tak to odchorują psychicznie. I jestem daleka od dokładania im zmartwień i wytykania palcami.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Krzysztoff » 03 cze 2014, 15:36

Xsenia pisze:Nikita, nie każdy ma tyle siły psychicznej by zajmować się dzieckiem niepełnosprawnym. A państwo nasze też się z tego zadania nie wywiązuje tak jak powinno. Przypomnij sobie ostatnie protesty rodziców dzieci niepełnosprawnych. Ci ludzie nie maja pieniędzy na rehabilitację, na środki higieniczne, nie mają pieniędzy nawet na życie. W takich sytuacjach zdecydowanie się na urodzenie niepełnosprawnego dziecka jest wręcz heroizmem, na który nie wszystkich stać. Nie można według mnie takich kobiet też potępiać. One i tak to odchorują psychicznie. I jestem daleka od dokładania im zmartwień i wytykania palcami.

Basiu , gdyby kryterium rodzenia dzieci było to co piszesz , to trzeba by "zepchnąć ze skały" wszystkich biednych , niepełnosprawnych, dzieci niechciane i chore. Podstawowa sprawa - to nie nasza decyzja; prawo Boga mówi nie zabijaj - kropka , zresztą Bóg nie daje nam prób przekraczających nasze możliwości .
Tak czy inaczej , zrobił się w tej dyskusji offtop na temat aborcji i eutanazji. a nie taki jest temat tego wątku.

Ja bym popatrzył na tą deklarację lekarzy nieco inaczej - czy nie było by pięknie gdyby wszyscy postępowali zgodnie z zasadami wiary (albo też nauk Jezusa) ?

Dlaczego nas to tak dziwi , że ktoś chce w swoim codziennym życiu wprowadzać zasady moralne w które wierzy ?

Czy nie jest tak , że przywykliśmy myśleć , że wiara to wiara a życie to życie ? że to są 2 odrębne sprawy ?

Czyli w kościele "baranku Boży..." a na ulicy "oko za oko" bo przecież "takie jest życie" ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Xsenia » 04 cze 2014, 06:24

Krzysztoff pisze:Czy nie jest tak , że przywykliśmy myśleć , że wiara to wiara a życie to życie ? że to są 2 odrębne sprawy ?Czyli w kościele "baranku Boży..." a na ulicy "oko za oko" bo przecież "takie jest życie" ?

Taka jest Polska właśnie. Niestety. Żyjesz już chyba Krzysztofie na tyle długo by się o tym przekonać na własnej skórze. KK sam sobie zapracował na to. Teraz tak właściwie większości ludzi KK kojarzy się przede wszystkim z ukrywaniem przestępców, molestowaniem, ukrywaniem prawd i innymi niegodziwościami. Trudno przy takich przykładach trzymać się nauk Jezusa, które szerzy zdemoralizowany kościół.
Ja już o tej deklaracji napisałam własne zdanie. Niech teraz wypowiadają się inni.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Krzysztoff » 04 cze 2014, 11:38

Xsenia pisze:Taka jest Polska właśnie. Niestety. ...


Basia, nie Polska , nie Świat i nie wszechświat, tylko czy Ty i ja tak myślimy ? Nie przejmujmy się czy u innych jest drzazga w oku tylko czy u nas jest belka . Czy ja tak myślę ? wydaje mi się że często tak jest, często mi brakuje refleksji jak moje postępowanie ma się do naszych wartości moralnych ? Czasem po prostu robię coś - bo tak zawsze robiłem , czy inni robią a po fakcie przychodzi (albo i nie) refleksja
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deklaracja wiary

Postautor: cthulhu87 » 04 cze 2014, 11:51

Xsenia pisze:Czy nie jest tak , że przywykliśmy myśleć , że wiara to wiara a życie to życie ? że to są 2 odrębne sprawy ?Czyli w kościele "baranku Boży..." a na ulicy "oko za oko" bo przecież "takie jest życie" ?


Pozwolę sobie wyrazić swoją opinię na ten temat :)

Jeśli wiara jest po prostu głupia i stoi w sprzeczności z innymi normami, to odseparowanie jej od życia jest zwycięstwem zdrowego rozsądku, aczkolwiek niepełnym, bo połączonym z uległością względem "świętości" uświęconej bezmyślnie dziedziczoną tradycją.

Aha, w życiu społecznym funkcjonuje raczej kodeks karny i prawa, które w dużej mierze są w prostej linii rezultatem dorobku oświecenia, natomiast zasada "oko za oko" jest raczej domeną niektórych systemów religijnych.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Xsenia » 05 cze 2014, 08:31

Krzysztoff pisze:Basia, nie Polska , nie Świat i nie wszechświat, tylko czy Ty i ja tak myślimy ? Nie przejmujmy się czy u innych jest drzazga w oku tylko czy u nas jest belka .

Krzysiu u mnie jeden aspekt tej sprawy odpadł :) Ja już nie chodzę do kościoła by udowadniać reszcie, jaka to ja jestem święta. Nie udaję tego kim nie jestem. A jeśli chodzi o widzenie belki u siebie w oku, to powiem ci szczerze, że w moim otoczeniu były osoby, które bardzo dobitnie mi wyjaśniły, jak wielką mam belkę, z jakiego materiału i opisały każdy sąg na niej.
Krzysztoff pisze:wydaje mi się że często tak jest, często mi brakuje refleksji jak moje postępowanie ma się do naszych wartości moralnych ? Czasem po prostu robię coś - bo tak zawsze robiłem , czy inni robią a po fakcie przychodzi (albo i nie) refleksja

Od dziecka zarzucano mi, że najpierw coś robię, a potem myślę. Mam nadzieję, że nauczyłam się już najpierw myśleć, potem działać. Gdy mam czas na reakcję, to zawsze staram się myśleć jak moje słowa, czy moje zachowanie wpłynie na innych. Czy nikogo nie urazi, czy zostanie dobrze odebrane. Czasem mam wrażenie, że za dużo o tym myślę. :?
cthulhu87 pisze:Aha, w życiu społecznym funkcjonuje raczej kodeks karny i prawa, które w dużej mierze są w prostej linii rezultatem dorobku oświecenia, natomiast zasada "oko za oko" jest raczej domeną niektórych systemów religijnych.

Zasada "oko za oko" była jednym z praw "cywilnych" za czasów Hammurabiego. Skoro prawo cywilne tak ewoluowało, to może jest szansa, że prawa religijne też tak ewoluują? Za jakieś 1000 lat :D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Krzysztoff » 11 cze 2014, 21:20

No proszę , zgadzam się w pełni z księdzem profesorem

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... y.html#Cuk
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Xsenia » 12 cze 2014, 06:21

Również się zgadzam.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Deklaracja wiary

Postautor: Nikita » 12 cze 2014, 12:09

Ja nikogo nie potepiam....znam kobiety, ktore usuwaly i wcale je nie potepilam....bo wiem, ze sa rozne sytuacje...ale dzis wiem, ze nie nalezy usuwac tylko dlatego, ze dziecko bedzie niepelnosprawne...zreszta lekarze moga sie pomylic....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości