Świat ezoteryki

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Świat ezoteryki

Postautor: atalia » 22 lut 2012, 13:45

Pewnie niektorzy rzucą na mnie gromy i pioruny,ale uwazam,że w tym,co pisze Krzysztof jest sporo racji.
W życiu spirytysty przychodzi moment w którym cała wiedza zawarta w choćby i najmądrzejszych księgach przestaje wystarczać i spirytysta ów pragnie na własne oczy się przekonać "jak to działa",przynajmniej ja do takich właśnie ludków sie zaliczam.
Jeśli ktoś nadal będzie uparcie twierdził:"mnie to nie interesuje,wystarcza mi to,co o świecie duchowym napisali Kardec,Xavier i inni",to chyba jednak nie do konca bedzie szczery - nie wierzę,że znajdzie sie osoba,która nie chce przekonać się osobiscie o istnieniu "zaswiatów"...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Świat ezoteryki

Postautor: 000Lukas000 » 22 lut 2012, 14:19

Krzysztofie nikt z nas nie ma alergii do seansów, po prostu jesteśmy świadomi zagrożeń i trudności. Choć czasami wydaje mi się że chcemy z miejsca otrzymywać uczące przekazy, a tak się chyba nie da, pierwsze to my musimy się nauczyć, przetestować w umiejętności rozróżniania komunikatów duchów.

Co do zmienności tez, to uważam że wiele rzeczy wymagało by uaktualnienia, choćby takie jak bardziej sprecyzowane określenia na temat "duszy" zwierząt, nasza ludzka wiedza i umiejętności poznawcze się rozwinęły, więc nie można ciągle obstawać że to co było wystarczy, gdyby tak ludzie robili to nie powstał by spirytyzm.
Niestety jestem świadomy że aby takie seanse były możliwe, trzeba wiele teorii a jeszcze więcej praktyki, następnie przekazy sprawdzić pod kątem rzetelności i w kilku grupach, to dużo pracy i dużo trudności, ale może kiedyś do tego dojdzie.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Świat ezoteryki

Postautor: 000Lukas000 » 22 lut 2012, 14:24

atalia pisze:Pewnie niektorzy rzucą na mnie gromy i pioruny,ale uwazam,że w tym,co pisze Krzysztof jest sporo racji.
W życiu spirytysty przychodzi moment w którym cała wiedza zawarta w choćby i najmądrzejszych księgach przestaje wystarczać i spirytysta ów pragnie na własne oczy się przekonać "jak to działa",przynajmniej ja do takich właśnie ludków sie zaliczam.
Jeśli ktoś nadal będzie uparcie twierdził:"mnie to nie interesuje,wystarcza mi to,co o świecie duchowym napisali Kardec,Xavier i inni",to chyba jednak nie do konca bedzie szczery - nie wierzę,że znajdzie sie osoba,która nie chce przekonać się osobiscie o istnieniu "zaswiatów"...


Masz rację Atalia, po za tym jeśli nie zacznie się kłaść większy nacisk na rozwój medialności i pozyskiwanie nowych informacji, to popadniemy w dogmatykę.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Świat ezoteryki

Postautor: cthulhu87 » 22 lut 2012, 15:35

atalia pisze:Pewnie niektorzy rzucą na mnie gromy i pioruny,ale uwazam,że w tym,co pisze Krzysztof jest sporo racji.
W życiu spirytysty przychodzi moment w którym cała wiedza zawarta w choćby i najmądrzejszych księgach przestaje wystarczać i spirytysta ów pragnie na własne oczy się przekonać "jak to działa",przynajmniej ja do takich właśnie ludków sie zaliczam.


A kto powiedział, że nie próbujemy? Problem w tym, że wielu osobom brakuje cierpliwości i zwyczajnie chęci. Może pora przyznać szczerze, że sporo osób najzwyczajniej w świecie sobie olewa spotkania i zjawia się na nich raz na pół roku, tak że czasami spotykamy się w trójkę albo w ogóle. I jak tu można organizować regularne, poważne prace mediumiczne? Atalia, oczywiście nie mówię o Tobie, bo Ty musiałabyś jechać do Warszawy przez pół Polski, ale naprawdę wielu z nas ma szansę coś zrobić a nie robi nic.
I tak to stoi w miejscu, bo jedni są bardziej ezoterykami niż spirytystami i sami do końca nie wiedzą kim są, drudzy są na tyle wewnętrznie nieustabilizowani, że nie można wymagać od nich jeszcze uczestnictwa w takich spotkaniach; kolejni dopiero poznają spirytyzm, a pozostałym "stale coś wypada"... To sobie ponarzekałem :evil:
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Świat ezoteryki

Postautor: Krzysztoff » 22 lut 2012, 16:03

000Lukas000 pisze:Krzysztofie nikt z nas nie ma alergii do seansów, po prostu jesteśmy świadomi zagrożeń i trudności.

Lukas, wypowiadajmy się w swoim imieniu, czyli np. "ja nie mam alergii do seansów"
Co do zagrożeń to czytałem księgę mediów i generalnie wniosek jest taki , że jak Ci coś ma szkodzić z tamtego świata to i tak będzie szkodzić tylko o tym nie będziesz wiedzieć... tak rozumiem przekaz

000Lukas000 pisze: Choć czasami wydaje mi się że chcemy z miejsca otrzymywać uczące przekazy, a tak się chyba nie da, pierwsze to my musimy się nauczyć, przetestować w umiejętności rozróżniania komunikatów duchów.

Co do zmienności tez, to uważam że wiele rzeczy wymagało by uaktualnienia, choćby takie jak bardziej sprecyzowane określenia na temat "duszy" zwierząt, nasza ludzka wiedza i umiejętności poznawcze się rozwinęły, więc nie można ciągle obstawać że to co było wystarczy, gdyby tak ludzie robili to nie powstał by spirytyzm.
Niestety jestem świadomy że aby takie seanse były możliwe, trzeba wiele teorii a jeszcze więcej praktyki, następnie przekazy sprawdzić pod kątem rzetelności i w kilku grupach, to dużo pracy i dużo trudności, ale może kiedyś do tego dojdzie.

Bez praktyki nie ma umiejętności , nikt nie zostanie kowalem czytając książki o kowalstwie, skoro to jest dużo pracy to trzeba się zabierać :) albo przynajmniej stawiać sobie cele .
Skoro telefon dzwoni zawsze z tamtej strony to ja się pytam czy my mamy aparat żeby odebrać ?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świat ezoteryki

Postautor: atalia » 22 lut 2012, 16:40

Teraz z kolei ja zacznę rzucać gromy i pioruny na tych,co olewają spotkania :evil:
Gdybym ja mieszkała w Warszawie, z pewnością nie opuściłabym żadnego spotkania.(no,moze w tym tygodniu,bo chora jestem)..A tak,cóz... :(
Ludzie,weźcie sie w garsć,bo to,co z takim trudem do tej pory zbudowano,legnie w gruzach. :x
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Świat ezoteryki

Postautor: September518 » 22 lut 2012, 16:51

cthulhu87 pisze:[A kto powiedział, że nie próbujemy? Problem w tym, że wielu osobom brakuje cierpliwości i zwyczajnie chęci. Może pora przyznać szczerze, że sporo osób najzwyczajniej w świecie sobie olewa spotkania i zjawia się na nich raz na pół roku, tak że czasami spotykamy się w trójkę albo w ogóle. I jak tu można organizować regularne, poważne prace mediumiczne? Atalia, oczywiście nie mówię o Tobie, bo Ty musiałabyś jechać do Warszawy przez pół Polski, ale naprawdę wielu z nas ma szansę coś zrobić a nie robi nic.
I tak to stoi w miejscu, bo jedni są bardziej ezoterykami niż spirytystami i sami do końca nie wiedzą kim są, drudzy są na tyle wewnętrznie nieustabilizowani, że nie można wymagać od nich jeszcze uczestnictwa w takich spotkaniach; kolejni dopiero poznają spirytyzm, a pozostałym "stale coś wypada"... To sobie ponarzekałem :evil:


W takim razie, powiedz mi cthulhu87, kiedy ostatni raz było spotkanie w Warszawie, kiedy ostatni raz był Uniwersytet? Straciłam rachubę i juz nie wiem co zostało odwołane, a co się odbyło.
September518
 
Posty: 67
Rejestracja: 28 lip 2011, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świat ezoteryki

Postautor: cthulhu87 » 22 lut 2012, 17:08

W tym roku było chyba tylko jedno spotkanie, a uniwersytet to nawet nie pamiętam : ))
Trzeba się będzie zmobilizować :!: Już dawno zaczął się nowy rok a my stoimy w miejscu niestety.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Świat ezoteryki

Postautor: Krzysztoff » 22 lut 2012, 17:11

cthulhu87 pisze:
A kto powiedział, że nie próbujemy? Problem w tym, że wielu osobom brakuje cierpliwości i zwyczajnie chęci. Może pora przyznać szczerze, że sporo osób najzwyczajniej w świecie sobie olewa spotkania i zjawia się na nich raz na pół roku, tak że czasami spotykamy się w trójkę albo w ogóle. I jak tu można organizować regularne, poważne prace mediumiczne? Atalia, oczywiście nie mówię o Tobie, bo Ty musiałabyś jechać do Warszawy przez pół Polski, ale naprawdę wielu z nas ma szansę coś zrobić a nie robi nic.
I tak to stoi w miejscu, bo jedni są bardziej ezoterykami niż spirytystami i sami do końca nie wiedzą kim są, drudzy są na tyle wewnętrznie nieustabilizowani, że nie można wymagać od nich jeszcze uczestnictwa w takich spotkaniach; kolejni dopiero poznają spirytyzm, a pozostałym "stale coś wypada"... To sobie ponarzekałem :evil:


:) znam temat z Wrocławia , jakoś ciężko się zebrać w liczbie większej niż 3 osoby
pozostaje uzbroić się w cierpliwość i cierpliwie dążyć do celu
pozdrawiam wszystkich serdecznie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Świat ezoteryki

Postautor: September518 » 22 lut 2012, 17:39

Co prawda, ten temat to "Świat ezoteryki", ale jestem "zwarta i gotowa" do poznawania spirytyzmu. Zastawiam się, czego mogę jeszcze dowiedzieć się oprócz źródeł pisanych, bo te mam "prawie" zaliczone.

Oczywiście "prawie" robi wielką różnicę. Może coś "misnęłam".

Pracę domową w postaci literatury obowiązkowej mam odrobioną (KD, KM, EwgS i inne).
Jeśli chodzi o literaturę pomocniczą, to jest w stadium cofania. W ponad 100 "dziełach" leżących na półkach i kosztujących majątek, odnajduję liczne, powielane cytaty, a nawet brak odniesienia do źródła, czyli zwykły plagiat, co nie ułatwia studiowania spirytyzmu.

Na forum jest nawet wątek, gdzie jest nasz mistrz Chico Xavier?

Gdzie jest A. Kardec, co się dzieje z guru informatyki S. Jobs'em?
Kto to wie? Czy są jakieś przekazy?
I w ogóle, czy ktoś tym wszystkim zarządza?
September518
 
Posty: 67
Rejestracja: 28 lip 2011, 11:59
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości