Kącik zdrowia..

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Mirek » 13 kwie 2015, 11:16

Nie tylko cukier jest szkodliwy w CocaColi. Są tam związki dodawane również w produkcji rozpuszczalników.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Xsenia » 13 kwie 2015, 11:31

Już od około dwóch lat stosuję słodzik ze stewii. Ma trochę inny smak, ale da się do niego przyzwyczaić. Najlepsze w stewii jest to, że mogą nią słodzić cukrzycy. Jest wiele produktów ze stewii, ja kupuję słodzik w formie małych tabletek dostępny w każdym hipermarkecie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Mirek » 13 kwie 2015, 11:57

Ja miałem w liściach. Taka forma jest najczystsza. W słodziku już jest niestety dodawana chemia :(
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Nikita » 19 kwie 2015, 20:29

Mam w domu stewie: zmielone liscie...czasami dodaje do czegos...Mam w domu wogole rozne rzeczy slodzace, np miod, Agavendicksaft, stewie, cukier brzozowy i cukier brazowy trzcinowy i cukier z kwiatow kokosa....W sklepie ze zdrowa zywnoscia mozna zakupic przerozne slodzace produkty lepsze od cukru bialego. Wlasciwie na codzien malo slodze....slodki smak zaspokajam sucszonymi owocami, gotowana marchewka, miodem itd...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: 000Lukas000 » 20 kwie 2015, 05:58

Stewia słodka jak miód? Ok....
Chyba podziękuję, dla mnie to gorzkie świństwo, na początku może słodkie, ale gorycz szybko się ujawnia.

Wole farmaceutyczne słodziki mimo iż są syntetyczne.
A macie świadomość że brązowy cukier nie różni się od białego niczym jak tylko ilością melasy?
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Nikita » 20 kwie 2015, 07:09

Jasne...brazowy cukier to prawie to samo co bialy. Ale wiesz dlaczego bialy cukier jest taki szkodliwy? Bo to jest produkt oczyszczony, ktory w takiej formie nie wystepuje w naturze. Cukier brazowy jest nieoczyszczony i zawiera oprocz cukrow prostych i zlozonych takze inne skladniki mineralne. A organizm trawiac potrzebuje roznych skladnikow do trawienia i gdy np jemy same slodycze i ciasta itd to wtedy aby strawic ten cukier czy skrobie z bialej maki organizm bierze ze swoich zapasow potrzebne mineraly i np. okradane sa kosci i tkanki....A gdy jemy produkty wartosciowe zawierajace w sobie wszytskie skladniki to wtedy organizm ma te skladniki potrzebne w przemianie materii i nie musi ich pobierac z zapasow lub z tkanek. Na pewno warto jesc zywnosc nieoczyszczona, nierafinowana...generalnie przemysloww nieprzetworzona...a jesc zywnosc jaknajbardziej naturalna.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Mirek » 20 kwie 2015, 13:37

dodałbym jeszcze: niepasteryzowaną, nie z puszek i bez dodatków konserwujących typu E.

000Lukas000 pisze:Stewia słodka jak miód? Ok....
Chyba podziękuję, dla mnie to gorzkie świństwo, na początku może słodkie, ale gorycz szybko się ujawnia.

Wole farmaceutyczne słodziki mimo iż są syntetyczne.
A macie świadomość że brązowy cukier nie różni się od białego niczym jak tylko ilością melasy?

Super rozwiązanie z tymi sztucznymi słodzikami. Jedz jak najwięcej aspartamu, który jest w każdym chemicznym słodziku, a za jakiś czas zobaczysz jaki to zdrowy produkt ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Nikita » 20 kwie 2015, 13:54

Czytalam relacje, ze aspartam wywoluje Alzheimera...takze odradzam...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Mirek » 20 kwie 2015, 13:59

Przede wszystkim powoduje nowotwory mózgu. Ale stewia ma "gorzki " smak ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kacik zdrowia..

Postautor: Nikita » 05 gru 2015, 13:55

Po dlugim czasie postanowilam odswierzyc moj Kacik zdrowia. Jest kilka nowych informacji, z ktorymi chcialabym sie z Wami podzielic. Pierwsza to herbata zwana Czystkiem. Czystek (Cistus) to naprawde godna polecenia herbata, ktora ma szereg wlasciwosci zdrowotnych. Oczyszcza, odmladza, regeneruje, uzdrawia i jest smaczna. Zawiera duza ilosc polifenoli , ktore sa antyutleniaczami. Takze dla osob interesujacych sie naturalnymi metodami i nie tylko polecam picie czystka.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości