Kącik zdrowia..

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 23 wrz 2018, 14:19

Oprocz diety od 3 miesiecy zaczelam regularna gimnastyke, duzo spacerow na lonie natury oraz ostatnio trening silowy i streching. Latem bylo bardzo goraca wiec chodzilam na basen odkryty. Od kiedy sie wiecej ruszam czuje sie lepiej na ciele i duszy. Naprawde warto jest sie ruszac…. ;) Na trenowane miesnie dobra jest wpomniana oliwka magnezowa oraz kapiele w siarczanie magnezu. Raz, ze detox to jeszcze uzuplenienie mineralow przez skore.. :)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Dyzia » 24 wrz 2018, 20:35

Świetne wskazówki :) Nikito dziękuję zaraz zobaczę kolendre w kroplach, przyznam że nienawidzę kolendry :) ktoś kiedyś powiedział że się ją albo kocha albo właśnie nienawidzi :p Jadłam kiedyś zupę z cyklu azjatyckich i coś okropnego psuło mi smak :lol: jak się okazało to była ona. Kolendra. Wiem że jest bardzo zdrowa dlatego dziękuję za wskazówkę z kroplami.

Sol Epson jutro kupię wiaderko...

Powiem wam że staram się jeść zdrowo ale co kilka dni kupuje sobie GREEN COLE i to nie ta ze znanej firmy a Cola słodzona stewią bez aspartanu :) u mnie jest dostępna tylko we fresh markecie.

Z grzechów to uwielbiam też biała czekolade bez cukru z ALGAMI....ale już daaawno nie jadłam.

Nikito i Estio kupujecie orzeszki PINI ? Szkoda że takie drogie... Bo bym je często kupowała...

Chce tez w końcu kupić pistacje ale takie bez soli, surowe :) nigdy takich nie jadłam.
Dyzia
 
Posty: 197
Rejestracja: 03 sie 2018, 19:29

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Mirek » 25 wrz 2018, 10:51

Estia72 pisze:
Dyzia pisze:Droga Nikito chciałam kupić sól Epson, czy wiesz może czy nadaje się do kąpieli jeśli mam Hashimoto ?


Dyzia- Ja mam rowniez problemy z tarczyca- mam usunieta tarczyce w zwiazku z tym jestem skazana na sztuczne hormony do konca zycia....stosuje sol epson i nie mam zadnych problemow. Ponadto jak napisala Nikita sol epson nie zawiera jodu, wiec nie musisz sie obawiac. Ostroznosc raczej musisz zachowac przy algach(spirulina, chlorella) gdyz zawieraja jod, wiec przy problemach z tarczyca warto sie w przypadku suplementowania algami skonsultowac z dobrym lekarzem...tylko ciezko go znalesc niestety... :(

Zalecane jest raz do roku robić rezonans głowy. Przy braku tarczycy tworzą się oponiaki w głowie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: gaba75 » 25 wrz 2018, 17:14

Nikita, super, że tak wszystko oczyszczasz. U mnie np. bez coca coli napewno nie moglabym przeżyć jadając coś co mogłoby mi zaszkodzić. Przy zatruciach najlepsza dla mnie. Ty piszesz, że nie jadasz fast foodów nie pijasz gazowanego.'ja jem i piję wszystko. Ostatnio mój organizm np poprosi o winko Egri Bicaver , czy jak to się tam nazywa. Dobre na krew. Poza tym chodzi za mną kapuśniak. Generalnie mój organizm do mnie przemawia. Nie zawsze, ale to robi. Orzeszki też teraz przydałyby się. Ale z tarczycą to nie wiem czy uda mi się ją wyleczyć samej. Jak poprosiłam w aptece o ten sławetny płyn Lugola, to pani aptekarka zaczęła mnie strofowac że nie powinnam sama itd. Jak można samemu nie podejmować działań. Należy to robić. Wszystko z umiarem zaufanie do lekarzy i aptekarzy też należy dawkować odpowiednio. Lekarz też człowiek i czasem może mieć zły dzień a co za tym idzie złe rady dla pacjentów. Pacjent musi też mieć swoje sugestie, którymi powinien dzielić się z lekarzem i aptekarzem.. A oni powinni wysłuchać i przeanalizować bo to przemawia obu stronom na/dobre. Fajnie byłoby żeby każdy miał miłość wtedy proces uzdrowienia byłby szybszy.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 26 wrz 2018, 18:15

Dyzia czasamii kupuje orzeszki piniowe ...Maja mily smak...ale drogie sa i dlatego nie kupuje za czesto...

Gaba z Plynem Lugola trzeba uwazac ….jezeli sie nie wie jak dawkowac to stosowac tylko na skore...przez skore tez sie wchlania ...jest bardziej bezpieczne...a Jod czerpac tez z alg i ryb.



Cole tez pije ale pare razy w roku. wszytko dla ludzi. Ostatnio co wieczor robie smoothie...i dodaje sobie rozne fajne rzeczy….dzis zrobilam smoothie z jablka, dyni, marchewki, dodalam troche swierzej kurkumy ( mozna tez kupic kurkume w korzeniu jak imbir) i bylo pycha... :)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 26 wrz 2018, 18:18

Wyciag z kolendry ale musi byc z lisci nie przypomina smaku swierzej kolendry...rzeczywiscie swierza smak ma sredni ….ale w kroplach nic nie czujesz…


Ostatnio nigdzie nie moge dostac swierzej kolendry...a z nasion nie wiem czy na jesien cos wyrosnie...poczekam do wiosny chyba….
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 27 wrz 2018, 16:38

Wracajac do tematu demencji...medytacja, kontemplacja i modlitwa dziala korzystnie na mozg….oraz zaangazowanie spoleczne...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 27 wrz 2018, 16:40

Gdy bierzemy udzial w zyciu spolecznym, angazujemy sie w rozne rzeczy, gdy modlimy sie i medytujemy mozg dzieki swojej neuroplastycznosci wytwarza nowe polaczenia miedzy neuronami i dlatego mozna opoznic demencje..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 02 paź 2018, 06:02

A teraz na jesien warto sie przygotowac na zime aby nie chorowac...czyli rozgrzewanie organizmu….Lato bylo piekne wiec mozna bylo pic wode i jesc duzo surowizny. W naszym klimacie w zimnej porze roku powinnismy juz zaczac jesc potrawy rozgrzewajace ...tzn gotowane, smarzone, pieczone itd...dobrze doprawione przyprawami….

Produkty wyganiajace z ciala zimno,wiatr i wilgoc ( ktore to odpowiedzialne sa za nasze przeziebienia) to : dynia pieczona i gotowana np zupa z dyni, orzechy wloskie , tez prazone, kasztany jadalne sa wybitnie rozgrzewajace...najlepsze pieczone, zupy dobrze doprawione, pieczenie, pieczone ziemniaki, herbaty rozgrzewajace: liscie malin, czystek, gojnik, lukrecja...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 03 paź 2018, 10:55

Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości