Gotuj z duszą ;)

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Gotuj z duszą ;)

Postautor: Brutal Kołolsky » 29 sty 2014, 15:28

To padniesz jak zrobisz kotlety z kaszy gryczanej i kapusty kiszonej na tymże oleju ;) Prościzna: Kasza gryczana, pokrojona kapusta kiszona, cebula w kostkę drobną, mąka, przyprawy: papryka wędzona, pieprz soli nie trzeba. Wszystko wymiętolić, ulepić kotlety i na olej kokosowy! Trochę tłuste wyszły ale to przez to że nie wyłożyłem na ręczniki papierowe po usmażeniu tylko wrzucałem do miski. Do tego brązowy ryż z dużą ilością surówki. Kolejnym razem jednak wymieszam to wszystko razem z olejem i wrzucę na blachę albo do formy i do piekarnika wstawię a zamiast mąki dodam bułkę tartą albo pół na pół. Jakieś 180 - 200 stopni na 25 - 30 minut powinno wystarczyć. Zależy od grubości. Dla tych którzy nie wiedzą to twardszą konsystencję takie "pasztety" i pieczenie nabierają dopiero jak ostygną chyba że dodaliśmy za mało mąki bądź bułki. Jeśli okaże się że bułka odebrała smak to nic straconego, można dorobić sos z płatków drożdżowych, sosu sojowego, oliwy papryki wędzonej i czosnku. W ostateczności mamy musztardę ;)
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Gotuj z duszą ;)

Postautor: Brutal Kołolsky » 29 sty 2014, 15:34

Gośka co do kupna tego oleju to wydaje mi się że w polskich sklepach ze zdrową żywnością to będzie kosztowało majątek. Ja się łapię za głowę jak do nich wchodzę i śmiać mi się chce. Może przez neta będzie bardziej się opłacało. Uważaj na podróby. Kupuj tylko raw cold pressed. Musi być biały i twardy w niskiej temperaturze. Leisty się robi od mniej więcej +25. Wiem bo zawsze w lato jest leisty jak w domu mam parówkę :)
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Gotuj z duszą ;)

Postautor: Nikita » 29 sty 2014, 19:18

Na pewno sprobuje kotlecikow....papryka wedzona? jeszcze nie probowalam...u nas nie ma takich delicji he he..

ja kupilam olej kokosowy w sklepie bio za 6, 95 Euro. Troche duzo ale warto wydac na cos co jest dobre. Ostatnio jem tez duzo oleju lnianego....


Szkoda, ze w szkolach nie naucza sie zasad zdrowego odzywiania sie....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Gotuj z duszą ;)

Postautor: Brutal Kołolsky » 30 sty 2014, 02:19

https://www.google.co.uk/#q=w%C4%99dzona+papryka+w+proszku Ma dość intensywny smak i często ratuje potrawę. Nadaje się do wszystkiego więc warto poszukać w sklepach.
W szkołach mogliby uczyć wiele więcej pożytecznych rzeczy np. na lekcji religii o reinkarnacji. Co do żywienia to też prawią zabobony. Nie ma to jak wyspy - noworodkom fish and chips a na deser baton i "przecież patrz jak rośnie!" ;) Tak na prawdę to nie jest śmieszne.
Ja olej kokosowy kupuje za 6 funów ale nie pamiętam czy 400 czy 800 gram. Spadł mi ostatnio słoik i poszedłem do kawiarni po kubek jedno razowy. Dobrze że zimno było to olej był twardy. Jednak chyba to był ten 800 gram.

Może nie ma w niemczech na widoku smoked paprika ale na bank masz u siebie sauerkraut :)
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Gotuj z duszą ;)

Postautor: Nikita » 31 sty 2014, 15:18

Jawohl...Sauerkraut gut gut....ostatnio czesto wcinam kiszona kapuche...dodaje ja do wszystkiego..

A dzis wpadlo mi cos do glowy w czasie gotowania...zwykle robie ziemniaczane pürre z maslem...a dzis dodalam oleju kokosowego...bo olej ow jest w stanie stalym wiec mozna go uzywac jak maslo...he he....W kuchni mozna byc wielce kreatywnym...a do tego salaty ( rucola, polowa i inne) z sezamem, cebula i zaprawa z oliwy i soku z cytryny...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Gotuj z duszą ;)

Postautor: atalia » 27 mar 2014, 14:54

Mój dzisiejszy obiadek wegeteriański ( dla dwóch osób):
Dwie paczki pierożków tortellini z nadzieniem grzybowym ( bywają też serowe ) ugotowałam w duzej ilosci osolonej wody z dodatkiem oliwy. W czasie gdy pierożki się gotowały ( dość długo to trwa ) , przygotowałam sos: paczkę mrożonego szpinaku podsmażyłam na oliwie, dodając sól, pieprz i trzy ząbki przeciśniętego czosnku. Pod koniec smazenia dodałam do sosu krążek sera pleśniowego do rozpuszczenia.
Odcedzilam tortellini, polałam sosem i gotowe! Pycha!
Dość sporo mi jeszcze zostało, jutro podsmażę pierożki na patelni, podgrzeję sos i już!
Smacznego!
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Gotuj z duszą ;)

Postautor: Nikita » 28 mar 2014, 14:01

no pycha zarcie....


ja ostatnio szaleje z chinszczyzna. smazone warzywa w woku do tego makaron lub ryz. Bylam w asia shop...zakupilam min. pedy bambusa i sos ostrygowy. A pedy sojowe...sama wychodowalam...teraz jest dobry czas na kielki....Warzywa mozna wrzucac wszelkie: np papryka, cebula, szczypior, por, kielki sojowe, kapusta pekinkska lub pak czoi, cukinia, pieczarki itd....z przypraw: czosnek, imbir swierzy drobno pokrojony, czili ( troszke), ....sos sojowy jasny....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości