Skąd Wasz nick?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Skąd Wasz nick?

Postautor: konrad » 08 gru 2013, 22:44

Tak mnie natchnęło na rozpoczęcie tematu, który może przerodzić się w ciekawą dyskusję :) Skąd się wzięły Wasze nicki? Czy wybraliście je przypadkowo czy mają może jakieś głębsze znaczenie? W moim przypadku chyba nie ma specjalnie, o czym opowiadać, ale jestem ciekawy Waszych historii :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: kalatala » 09 gru 2013, 10:59

Mój nick wziął się od mojego imienia i nazwiska. W liceum koleżanki i koledzy z Karoliny przechrzcili mnie na Kalę, zaś druga część pochodzi od nazwiska, którego wybaczcie, ale zdradzać na forum nie będę :)
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: Nikita » 09 gru 2013, 11:45

Mi sie moj nick pozytywnie kojarzy z silna, pozytywna kobieta....moze moj ideal? i pisze sie dobrze i latwo zapamietac...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: cthulhu87 » 09 gru 2013, 13:19

Mój jest z bierzmowania...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: methyl » 09 gru 2013, 15:11

Geneza mojego niku jest banalna.

1. W hołdzie postaci granej przez pana Krzysztofa Stroińskiego w filmie Patryka Vegi pt "Pitbul" (grał on tam postać aspiranta Mirosława Saniewskiego, na którego koledzy z pracy wołali 'metyl' - łatwo sie domyślić czemu... Ja co prawda za alkoholem nie przepadam, ale bardzo mi sie ta postać spodobała - ze względu na jej tragikomiczny wcharakter.
2. 'meth' (śmierć) to słowo dezaktywujące golema (emeth - czyli prawda, życie - to z kolei słowo aktywujące golema). Z moich dziecięcych lat ten film najbardziej wrył mi się w pamięć.

Część odpowiedzialność za mój nick ponosi bliżej mi nieznany duch, który prawdopodobnie maczał swoje fluidy w procesie jego tworzenia.
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: danvue » 09 gru 2013, 16:38

cthulhu87 pisze:Mój jest z bierzmowania...


Chrzcił Cię Lovecraft? :)

Jako że jednym z moich ulubionych anime jest Death Note <Niesamowicie psychologiczny i zaskakujący serial, polecam, bo tylko 37 odcinków po 20 minut>,
Jeden z głównych bohaterów nazywał się L, jednak jednym z jego pseudonimów było Danuve. Przerobiłem to na Danvue i tak jakoś zostało ;)

PS. Edytuje, aby zrobić mały offtop, mam nadzieje, że mnie nie ukamieniujecie :) Przeglądając informacje o 10 przykazaniach, zobaczyłem rzeźbe przedstawiającą Mojżesza, która w dziwny sposób przypomina mi Cthulhu :D

porównajcie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Miche ... incoli.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-Dq2xlPqyGoU/T ... lhuFB1.jpg
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: kakofonia myśli » 10 gru 2013, 07:31

A mój się wziął z chaosu w mózgownicy :roll:

danvue pisze:PS. Edytuje, aby zrobić mały offtop, mam nadzieje, że mnie nie ukamieniujecie :) Przeglądając informacje o 10 przykazaniach, zobaczyłem rzeźbe przedstawiającą Mojżesza, która w dziwny sposób przypomina mi Cthulhu :D


:lol: :lol: :lol:
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: Nikita » 10 gru 2013, 12:43

rzeczywiscie podobny he he..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: Xsenia » 10 gru 2013, 23:13

Dawno, dawno temu w zamierzchłych czasach kiedy internet był tylko i wyłącznie na uczelniach wyższych, a ludzie porozumiewali się za pomocą czatów typu IRC, MIRC i PIRC, poszłam do kolegi do akademika. Nie miał dla mnie czasu, więc kazał mi usiąść do komputera (o którym w tamtych czasach niewiele wiedziałam), włączył mi IRCa i kazał wymyslić nick. Moje pierwsze pytanie brzmiało: "a co to nick?". Gdy mi wyjaśnił, długo się nie zastanawiałam. Miałam i mam koleżankę o imieniu Ksenia. Bardzo mi się te imię podoba. Ja je tylko zmodyfikowałam dodając mój własny błąd :D bo tak naprawdę powinno być albo Ksenia, albo Xenia. A ja mam Xsenia, więc jest to mój nick rozpoznawczy. Każda inna Xsenia to podróbka mnie :P
PS. Po około 30 minutach na IRCu miałam około 20 rozmów otwartych, czym wkurzyłam, i to nieźle, kolegę do którego przyszłam :D Bo on zwyczajowo miał 3, góra 4 :D
PS2. Na IRCu poznałam mojego męża. Ehhh te czasy.... :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Skąd Wasz nick?

Postautor: Signus » 11 gru 2013, 01:15

Grałem kiedyś w gry online i musiałem mieć jakiś nick. Padło na Signusa- rycerza łabędzia z "Rycerzy Zodiaku" :lol:
"Pomagać innym to rozwijać się samemu." Marie-Louise Morton
Awatar użytkownika
Signus
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 99
Rejestracja: 18 wrz 2013, 13:06
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości