Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: Krzysztoff » 28 paź 2013, 22:43

Dzisiaj właśnie cały czas lecą wspominki o Tadeuszu . My Polacy mamy szczęście że mamy się na kim wzorować , np. na postawie Mazowieckiego , Kuronia - wspaniali ludzie oczywiście za życia niedoceniani i często wyszydzani.

Myślę że akurat Mazowiecki to taki wzór spirytystyczny, zawsze uprzejmy , spokojny ale stanowczy i trzymający się zasad, pełny empatii...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: atalia » 29 paź 2013, 09:21

Nieraz pozory mylą, Krzysiu...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: forrest » 29 paź 2013, 10:15

http://biznes.pl/wiadomosci/wideo/balce ... .html#play

Zaniedbania w zmianach w wymiarze sprawiedliwości... co się stało, to się nie odstanie.

Szkoda, że mało było ludzi popierających zmiany systemowe (wprowadzane przez rząd Tadeusza Mazowieckiego), które skutkowałyby usprawnieniem funkcjonowania państwa, a przy tym bezpośrednim następstwem tych zmian byłaby dekomunizacja. Niestety zastąpili ich ludzie, dla których niejasno określona dekomunizacja była celem samym w sobie, na tyle krótkowzroczni, że nie dostrzegali priorytetu zachowania prostoty reguł, wg których ma funkcjonować gospodarka, czy też konieczności szybkiego przeprowadzania prywatyzacji... .
Okazuje się, że musi minąć sporo czasu, zanim wielu ludzi zrozumie, że przyczyna ich osobistych niepowodzeń i porażek życiowych nie leży gdzieś daleko, i zanim ci ludzie przestaną szukać winy w innych ludziach, w rządzie, w premierze, w prezydencie... . Być może jeszcze więcej czasu zajmie im pojęcie faktu, o którym przypominają w czasie swoich prelekcji przyjeżdżający do nas Brazylijczycy - że rozpoczęcie leczenia wiąże się ze zwiększeniem cierpienia, z czasowym pogorszeniem stanu zdrowia; że próba obejścia leczenia, zamiatania problemów pod dywan nie daje nigdy podstaw do trwałej poprawy stanu zdrowia.
Najwyraźniej rozumiał to Tadeusz Mazowiecki - mówiąc językiem ezoteryki: osiągnął wysoki poziom rozwoju duchowego.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: cthulhu87 » 29 paź 2013, 10:17

forrest pisze:mówiąc językiem ezoteryki: osiągnął wysoki poziom rozwoju duchowego.


ew. wszedł na wyższy poziom energetycznych wibracji :P
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: forrest » 29 paź 2013, 11:34

cthulhu87 pisze:
forrest pisze:mówiąc językiem ezoteryki: osiągnął wysoki poziom rozwoju duchowego.


ew. wszedł na wyższy poziom energetycznych wibracji :P


To zależy, czy się chce użyć łagodnego czy ekstremalnego bełkotu ezoterycznego :D
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: atalia » 29 paź 2013, 11:54

Odegram tu rolę adwokata diabła w procesie kanonizacyjnym śp. Tadeusza Mazowieckiego i zauważę,że ludzie, którzy czynnie słowem wspierali zbrodniczy system totalitarny niekoniecznie muszą być zaliczeni w poczet panteonu świetych.
Ktoś powie, że kazdy ma prawo się mylić. Owszem, tyle,że rolą advocatus diaboli jest wypunktowanie przeszkód na drodze do swietości. :P
Nie należy też mylić flegmatycznego charakteru ze spokojem ducha i najwyższym opanowaniem wewnętrznym - na takiej naiwnosci żeruja wszelkiej maści spin doktorzy i specjalisci od marketingu politycznego, hehe.
A poza tym, niech spoczywa w pokoju.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: cthulhu87 » 29 paź 2013, 12:27

A moim zdaniem jest coś ujmującego w biografiach takich ludzi jak Kuroń czy Kołakowski... Nawet jeśli ktoś jest po złej stronie barykady, to ciekawy jest fakt, że może mieć nosa, aby w odpowiednim czasie zmienić sztandar. To też jest jakiś dar intuicji, a poza tym w życiu niewiele jest rzeczy czarno-białych....
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: atalia » 29 paź 2013, 12:41

Toteż nie potepiam tych ludzi w czambuł, jedynie zaznaczam, że do świętości ( w naszym rozumieniu wyższych poziomów wibracyjnych ;) ) to im raczej daleko.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: Krzysztoff » 29 paź 2013, 14:21

Akurat Kuroń dla mnie jest wielkim autorytetem, myślę że jak nauczymy się tak myśleć i działać dla drugiego człowieka jak Jacek Kuroń to będzie już dobrze...

Dużo by na ten temat gadać ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmarł Tadeusz Mazowiecki

Postautor: Krzysztoff » 29 paź 2013, 14:32

atalia pisze:Nie należy też mylić flegmatycznego charakteru ze spokojem ducha i najwyższym opanowaniem wewnętrznym - na takiej naiwnosci żeruja wszelkiej maści spin doktorzy i specjalisci od marketingu politycznego, hehe.
A poza tym, niech spoczywa w pokoju.


Słuchałem wczoraj wspomnień Janiny Ochojskiej , nie sądzę żeby była spin doktorem , a także innych osób które kiedyś współpracowały z Mazowieckim a teraz już nie są aktywni w polityce i wszyscy się wypowiadali właśnie tak samo , może jestem naiwny ale wierzę tym ludziom. Np. taka cecha że nigdy nie atakował personalnie - w dyskusji nie zgadzał się z poglądami lub czynami ale nie jechał "po człowieku" . Przede wszystkim okazało się że jest bardzo poważany przez zwykłych ludzi w Bośni gdzie pełnił rolę obserwatora ONZ.

Tak czy inaczej uważam że mamy się czego uczyć z życiorysu Tadeusza
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości