Projekt Cheops

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Projekt Cheops

Postautor: sigma » 22 lip 2010, 13:16

W latach 90-tych ubiegłego wieku będąc na Jowiszu (towarzył mi Marian O. z Tarnowa) rozmawiałem o tym projekcie z prostym rolnikiem z Namibii. Na Jowisza udał się w zwiążku z promocją jego ostatnio napisanego tomiku poezji. Mąż ów bowiem nie wypuszczał pióra z dłoni. Jak zresztą ogół rolników w Namibii.

Rzeczywiście, coś w tym projekcie jest...

ps.: Po wizycie na Jowiszu zamierzaliśmy z Mańkiem O. translokować na Saturna ale okazało się to niewykonalne ponieważ tamtejsza baza została zaatakowana przez zmutowane hordy latających nosorożców z Plutona. Wróciliśmy więc na swojską planetę Ziemię.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Projekt Cheops

Postautor: forrest » 22 lip 2010, 21:30

Uważam, że zawsze gdy ma się wątpliwości co do szczerych intencji czy słuszności podjętych decyzji przez kogokolwiek, powinno się spróbować wyobrazić sytuację tej osoby. Allan Kardec napisał, że gdy Duchy wyższe nie są wysłuchiwane z należytą uwagą, ustępują miejsca Duchom lekkomyślnym, lubiącym sobie kpić z innych. Ale wg mnie nie zawsze takie ustąpienie miejsca byłoby optymalne z punktu widzenia realizacji szczególnych celów. I wówczas - taka myśl mi przychodzi do głowy - Duchy wyższe mogą postępować w nieco odmienny sposób. Wydaje mi się, że warto sobie wyobrazić, jak się mogą czuć Dychy wysokorozwinięte, gdy rozmawiają z małymi dziećmi (dziećmi w sensie rozwoju emocjonalnego - czyli ludźmi żyjącymi na Ziemi). I co może taki Duch zrobić, gdy na sali są rozwydrzone bachory (nie mam na myśli dzieci, tylko ludzi o takim usposobieniu w ogóle), które sobie kpią z Ducha, zadając mu pytania, w których nie ma żadnej innej intencji poza drwiną. Myślę, że warto sobie zadać pytanie, jak będzie postępował ktoś, kto pragnie zaprowadzić ład na Ziemi nie tylko na najbliższe kilka lat, ale na 1000 lat do przodu.
To kryterium wyobrażenia sobie sytuacji drugiej osoby, a którą rozmawiam (w tym przypadku - sytuacji, w jakiej spodziewam się, że znajduje się dany Duch), jest drugą obocznością względem KM, jaką się kieruję przy ocenie komunikatów z zaświatów.
Co do pierwszej oboczności – to opisałem w pierwszym numerze kwartalnika „Spirytyzm”.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Projekt Cheops

Postautor: cthulhu87 » 22 lip 2010, 23:10

Ja przeczytałem Twoją ostatnią sesję na stronie projektu. Dobitnie wykazałeś sprzeczności w komunikatach. Dziwi tylko, że nie idziesz krok dalej - nie wiem Rafale, może tu jest punkt, w którym odchodzisz od nauki, a zawierzasz emocjom. Zresztą temat był wałkowany wielokrotnie i jasne jest, że Enki nie wytrzymuje krytyki i nie spełnia żadnych kryteriów bycia duchem wyższym, o czym świadczą sprzeczności, apodyktyczny styl wypowiedzi, brak potwierdzenia informacji w innych źródłach itd.. Czemu więc nie przyznać po prostu racji faktom, do których sam doszedłeś?:) Za 1,5 roku i tak je przyznasz, ale wtedy będzie tylko kac i poczucie straty czasu;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Projekt Cheops

Postautor: forrest » 07 lis 2010, 16:26

"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Projekt Cheops

Postautor: forrest » 25 lis 2010, 20:21

Podczas rozmowy osobistej nie da się wyczuć apodyktycznego tonu wypowiedzi Ducha. W lipcu ubiegłego roku brałem udział w rozmowie z Duchem, której treść pokazałem paru osobom. Ta rozmowa – prowadzona poprzez Lucynę Łobos – odbyła się w Warszawie. Część odpowiedzi, jakie otrzymałem, nie było zgodnych z moimi przekonaniami (po tej rozmowie wziąłem inny punkt widzenia pod uwagę...), natomiast rozmowa przebiegała w szczególnie pozytywnej atmosferze. Sądzę, że to prawda, że jak ktoś zadaje na sesji publicznej pytanie, mając poważne intencje, a nie np. chcąc sobie zaszydzić z uczestników rozmowy, to otrzyma odpowiedź wyrażoną w takim tonie, jak miałem okazję to słyszeć podczas sesji osobistych.
Miałem zamiar ustosunkować się do zastrzeżeń dotyczących treści sesji publicznych, ale zobaczyłem swoje poprzednie wpisy w tym wątku i wydaje mi się, że w tych kwestiach niczego nowego nie jestem w stanie powiedzieć.
Moją uwagę zwraca brak potwierdzenia przez media współpracujące z federacjami zrzeszonymi w MRS treści rozmów prowadzonych z Duchami poprzez Lucynę Łobos. Po rozmowie z kilkunastoma wybranymi osobami ze stowarzyszeń związanych z MRS można odnieść wrażenie, że informacje o tym, że:
1)na Ziemi dochodzi do kataklizmów, których intensywność jest większa, niż we wcześniejszych dziesięcioleciach; maksimum intensywności tych kataklizmów może przypaść na rok 2012;
2)istnieje możliwość całkowitej dewastacji planety wraz z końcem 2012 roku
3)Wielka Piramida w Gizie jest elementem instalacji, której uruchomienie doprowadzi do zapobiegnięcia kataklizmom;
pochodzą wyłącznie od osób niezwiązanych ze stowarzyszeniami należącymi do federacji zrzeszonych w MRS.
Zastanawiające jest jednak to, że Divaldo Franco zapytany o treść przekazu otrzymanego poprzez Lucynę Łobos, powiedział, że to jest wymysł pewnego człowieka (nie pamiętam nazwiska, ale raczej chodzi o kogoś z Ameryki Południowej). Może jest tak, że media przekazujące informacje o metodzie zapobiegnięcia kataklizmom są we wszystkich krajach, ale z jakiegoś powodu ich przekazy nie spotkały się z uznaniem stowarzyszeń spirytystycznych i – to już byłoby zadziwiające – przypadki te zostały świadomie przemilczane (?).
Ja spotkałem jedną taka osobę, która opowiedziała o wizjach dotyczących możliwości wystąpienia kataklizmów dewastujących Ziemię i o tym, że Wielka Piramida zawiera w sobie coś, co po podjęciu odpowiednich działań, zapobiegnie tym kataklizmom. Nie potrafiła jednak udzielić odpowiedzi na pytanie, co dokładnie należy zrobić. Ta osoba powiedziała prawie to samo, co zawarte jest w przekazach otrzymanych poprzez Lucynę Łobos. Moją uwagę zwróciło, że od tego człowieka trzeba było „wyciągać” informacje. Ludzi posiadających podobne, spójne z pozostałymi wizje możliwej przyszłości może być więcej. Tylko póki się na nich nie trafi, to się nie dowie o tym, bo ci ludzie mogą ich nie nagłaśniać.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Projekt Cheops

Postautor: cthulhu87 » 25 lis 2010, 20:34

forrest pisze:1)na Ziemi dochodzi do kataklizmów, których intensywność jest większa, niż we wcześniejszych dziesięcioleciach; maksimum intensywności tych kataklizmów może przypaść na rok 2012;


Z tym nie mogę się w żaden sposób zgodzić. Epidemia dżumy, zwana też "czarną śmiercią", pochłonęła w średniowieczu 1/4 (!!) mieszkańców całej ówczesnej Europy. Żaden kataklizm, który wydarzył się ostatnio, ani w ciągu ostatnich kilkuset lat nie może równać się z tym, co spotkało naszych przodków w XIV wieku.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Projekt Cheops

Postautor: Voldo » 26 lis 2010, 17:10

cthulhu87 pisze:
forrest pisze:niż we wcześniejszych dziesięcioleciach

co spotkało naszych przodków w XIV wieku.

Hm, z jeden strony dziesięciolecia, a z drugiej XIV wiek...
Trzeba by jakoś uściślić te "dziesięciolecia" :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Projekt Cheops

Postautor: forrest » 27 cze 2011, 05:14

http://www.missionpharaoh.com/giza-aktu ... nie-tylko/

To jest reklama wystąpienia Billa Browna, który - tak samo jak w Łodzi - opowie o działaniach podjętych przez fundację The Mysteries of the World na terenie Płaskowyżu w Gizie. Ma być też sesja publiczna z Lucyną. Pieniądze ze sprzedaży biletów przeznaczone zostaną na dalsze prace w Egipcie.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Projekt Cheops

Postautor: orystes » 27 cze 2011, 19:09

cthulhu87 pisze:Z tym nie mogę się w żaden sposób zgodzić. Epidemia dżumy, zwana też "czarną śmiercią", pochłonęła w średniowieczu 1/4 (!!) mieszkańców całej ówczesnej Europy. Żaden kataklizm, który wydarzył się ostatnio, ani w ciągu ostatnich kilkuset lat nie może równać się z tym, co spotkało naszych przodków w XIV wieku.

Z innych kataklizmów które dotknęły Europę można jeszcze wymienić tzw rok bez lata (efekt wybuchu wulkanu Tambora w 1815r). Do tego jeszcze można dodać azjatyckie tsunami. Ziemia jest coraz gęściej zaludniona więc każde zaburzenie jest mocniej odczuwalne.
orystes
 
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt Cheops

Postautor: forrest » 23 lip 2011, 15:02

"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości