Wątek Ogrodniczy

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: juniperus » 17 sie 2013, 16:46

Atalio moge Ci przyslac tojesc, podaj tylko adres w prywatnej wiadomosci.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: atalia » 17 sie 2013, 17:53

Bardzo Ci Izuniu dziekuję, moja juz po tym "pożarciu" nieźle odbiła - mam nadzieję, ze dojdzie do siebie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: juniperus » 30 sie 2013, 07:44

Cieszę się Atalio, że tojeść odradza się :) Ja będę swoją przesadzać, więc jeśli chcesz mogę ją rozdzielić i część przesłać Tobie, jeśli chcesz swoją powiększyć. Chyba, że ktoś inny chce dostać, to dajcie znać. Mój klematis zrobił mi niespodziankę i puścił od korzenia 2 pędy. Mają już po 30 cm i zaczynają kwitnąć, choć to nie ich czas. Cieszę się bardzo. Już pogodziłam się, że go nie ma, a tu taka niespodzianka :D
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: atalia » 30 sie 2013, 21:33

Rośliny czasem sprawiają mile niespodzianki, takie jak Twój powojnik i moja tojeść - ma sie nieźle i wygląda na to, że w przyszłym roku będzie normalnie kwitła.
Tak więc za chęć pomocy bardzo dziękuję. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: juniperus » 03 lut 2014, 18:11

Kochane moje zastanawiam się nad pewną rzeczą. Chcę blaszany garaż "pokryć" jakimś pnączem. Będzie tam miało półcień i cień. Zastanawia się co by wybrać. Oczywiście stelaż odpowiedni zrobię, by miały po czym się piąć. Jak myślicie, co mogłabym tam posadzić? Zastanawiałam się nad hortensją pnącą, albo clematisami 'Nelly Moser', 'Lemon Chiffon' lub 'Dr. Ruppel', bo podobno znoszą cień.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: atalia » 03 lut 2014, 18:36

Hortensja pnąca dobrze rośnie w cieniu, jednak problem w tym, ze dośc wolno i nie osiąga dużych rozmiarów. Z powojników wielkokwiatowych nie ma co ryzykowac - w cieniu nie będą kwitły, natomiast dobrze się sprawdzi botaniczny powojnik Bill McKenzie - po kilku latach bedzie ogromny.
Jeśli zależy Ci na dużej masie lisci, polecam rdestówkę Auberta, jednak to szatan nie roślina i trzeba ją ostro hamować.
:)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: juniperus » 04 lut 2014, 09:57

Dziękuję Atalio, powojnik Bill McKenzie to dobry pomysł, a i przydałoby się coś o większej ilości liści. Jeśli chodzi o szatański charakter rdestówki, to ona tylko rośnie na gługość i np szerokość, czy ma wiele rozłogów korzeniowych? Chodzi mi o to, czy jeśli posadzę ją obok trawnika, to czy zacznie wychodzić na nim, czy raczej będzie się trzymaj swojej rabatki, a jedynie rozrośnie się na szerokość i długość. Powierzchnia garażu jest spora do pokrycia, bo jakieś 50m2.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: atalia » 04 lut 2014, 10:21

Z praktyki wiem, ze rdestówka nie daje odłogów korzeniowych, tylko masę gałazek idacych w górę i wszerz i z tego powodu nadaje sie doskonale do pokrywania np. nieładnych budynków czy ogrodzeń. Dodatkowo latem ma masę drobnych białych kwiatów w formie kisci. :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: juniperus » 04 lut 2014, 16:42

czyli będzie rdestówka, a można dosadzić te z powojnik, by piął się po rdestówce. Dziękuję atalio za pomysł :D
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: atalia » 04 lut 2014, 17:59

Lepiej nie-wariatka rdestówka moze mimo wszystko "zezreć" powojnik. Lepiej posadź je osobno. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości