Wątek Ogrodniczy

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Wątek Ogrodniczy

Postautor: kalatala » 18 mar 2013, 20:36

Okazuje się, że jest kilka osób na tym Forum, których pasją są rosliny. Osobiście jestem nie tylko zagorzałą ogrodniczką, ale też architektem krajobrazu.

Aktualnie mam tylko malutki ogródek przy bloku, działam w nim ile mogę. Warunki sa trudne: gleba kwaśna, sucha, mocno zacieniony. Tyle roślinek w nim już padło, że aż żal. Ale muszę się pochwalić, że moje różaneczniki czują się tu znakomicie. Chociaż one...
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: atalia » 18 mar 2013, 22:03

No tak, one lubią kwaśną glebę. Też mam ich trochę, jednak ubiegłęj, przeklętej zimy pieknie zawiazane pąki zmarzły w przedbiegach i nie zakwitły. :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: juniperus » 19 mar 2013, 12:15

warto dorzucić tam hosty (funkie), parzydło leśne, pierwiosnki (prymule), paprocie (byle nie ekspansywne), żurawki, barwinek pospolity. Jak przypomnę sobie jeszcze jakieś cienio- i kwasolubne to dopiszę. :D
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: kalatala » 19 mar 2013, 18:15

Hej!

No niestety jest to SUCHA gleba. Dziewczyny, wymieńcie mi choć jeden gatunek znoszący cień (nie półcień) i suszę. Właściwie nie tyle znoszący, bo funkia to zniesie, ona to wszystko zniesie, ale żeby się dobrze czuła tam roślina, ładnie sie rozwijała itd. Różaneczniki podlewam ostro, nie mam wyboru.
Załączniki
Catawbiense Grandiflorum 1.jpg
Catawbiense Grandiflorum 1.jpg (162.27 KiB) Przeglądany 5179 razy
Helsinki University 1.jpg
Helsinki University 1.jpg (152.81 KiB) Przeglądany 5179 razy
Cunningham's White2.jpg
Cunningham's White2.jpg (150.32 KiB) Przeglądany 5179 razy
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: Nikita » 20 mar 2013, 08:48

Ja takze mam maly ogrodek oraz balkon...ogrodek ostatnio troche zarosl bo problemy zdrowotne przeszkodzily ale sa jeszcze stare rosliny....u mnie rosna bambusy...i rozrastaja sie coraz bardziej...mam spirale ziolowa oraz rozne byliny i kwiaty polne.... Za to na balkonie od wiosny do jesieni mam mase ziol...ziemia w ogrodzie jest ciezka, troche gliniasta...wczesniej sypalam duzo piachu i kompostu aby ja poprawic....mam tez kompostownik z czego jestem dumna... :D
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: goska82 » 20 mar 2013, 13:43

Ja natomiast mam ładny kawałek działki "za miastem" i zielonego pojęcia :mrgreen: o kwiatkach,drzewkach i sadzonkach.
Latem jest sporo warzyw, malinki,winogrona,mini sad, no i kilka ozdobnych drzewek,które nawet nie wiem jak się nazywają :oops:
W zeszłym roku wypieliłam dumnie tacie chwasty razem ze wschodzącymi kwiatkami i "podziabałam" cebulki innych :lol:
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: Nikita » 20 mar 2013, 14:21

Zawsze lubilam wiosne...ten zapach ziemi rodzacej sie do zycia....i te prace w ogrodzie...zapach palonych resztek suschych lisci i galezi....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: kalatala » 20 mar 2013, 16:28

Jak na razie wiosna zapowiada się śnieżnie :-P

Nikita, gdzie Ty mieszkasz, że masz bambusy??? A zaraz, jeśli dobrze pamiętam, to w Niemczech, tak? O raaany, bambusy... :shock:

Ja tam nie jestem zwolenniczką palenia liści, o ile nie są one zarażone jakimś grzybem czy innym świństwem. Liście to schronienie na zimę dla wielu żyjątek, które też chcą żyć. Ale zapach i przyjemność rzeczywiście są fajne.

Gosia, takie są właśnie początki :P Kiedyś wyrwałam siostrze całą maciejkę. Jeśli masz problem z rozpoznaniem gatunków, to na wiosnę łap za aparat, rób zdjęcia i wysyłaj tu na forum. Na pewno wspólnie wszystko ponazywamy. :)
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: juniperus » 21 mar 2013, 14:05

przepiękne te rhododendrony :D uwielbiam te rośliny. Helsinki University- polowałam owego czasu na tę odmianę w szkółkach. Bardzo mi się podoba. :D Jak na razie mam jedynie Flautando oraz Van baden (nie pamiętam do końca nazwy).
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wątek Ogrodniczy

Postautor: Nikita » 21 mar 2013, 15:30

Mieszkam w Niemczech i tutaj bambusy sa w wielu miejscach...bo daja fajna oslone...szybko rosna i przepieknie sie ruszaja na wietrze.. Liscie pale tylko na wiosne w kwietniu...na zime zostawiam jak jest aby bylo przykryte....jeszce dokrywam sloma niektore ziola aby nie przemarzly...

W txym roku chyba wysieje taka mieszanke dzikich kwaitow...przynajmniej pszczply beda mialy ubaw..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości